Msn’e Alternatif; aMsn

Merhaba,

İlk önce bayramınızı kutlayayım. Hepinizin geçmiş Kurban Bayramı kutlu olsun.

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere uzun zamandır Msn sorunlarıyla uğraşıyorduk. AsLaN arkadaşımız da buna bir son vermek için bize Msn’e alternatif olan aMsn‘i, özelliklerini ve kullanımı hakkında bir makale yazmış. 🙂 Makale aşağıda hizmetinizde sayın TEAkolik sakinleri. 🙂 Teşekkür ederim AsLaN

aMSN önceleri Linux platformu için geliştirilmiş, açık kaynak kodlu, sonra da Windows işletim sistemlerinde de kullanılabilir hale getirilmiş bir anında mesajlaşma programıdır. MSN Messenger ın bir alternatifidir.

Program bazı yönleriyle gerçekten MSN Messenger ı aratmıyor, örneğin bir çok konuda daha hızlı, extra özelliklere sahip. Ama bazı yönleriyle MSN M. dan daha yavaş, örneğin bir çok kişi sizi listesine eklemişse ve onaylamanız gerekiyorsa biraz zamanınızı alabilir, seri şekilde davranamıyorsunuz. Onun dışında msn m. gibi ilk açılışta bekleme vs. yok.

Gelelim programın özelliklerine, dediğim gibi MSN den çok daha güzel, extra özelliklere sahip:
-Sekmeli konuşma pencereleri
-Her kişiye not ekleyebilme
-Kişilerin durumuna göre renkler
-Yeni kullanıcı eklerken hangi gruba ekleyeceğinizi seçebilme
-Konuşma esnasında karşınızdaki kişilerin aktivitelerinden haberdar olma
-Kişi hareketlerine göre alarm seçenekleri/özelleştirebilme
vs. vs… kullandıkça görürsünüz.

Programı yükleyince önce Languages e tıklayarak dil seçiminizi yapın, Türkçe dil desteği mevcuttur, seçtikten sonra programı yeniden başlatmanız gerekiyor tabi. Daha sonra açılış ekranında bağlantı için kullanıı hesabı eklemelisiniz. Hesi bu kadar.

Webcam desteği olmasına karşın karşı tarafın webcamine bağlanmak için ip ayarları gerekiyor, maalesef MSN M. kadar pratik değil bu özelliği.
Bir de listenize yeni kişi eklemek istiyorsanız benim gibi dakikalarca “Kişi Ekle” aramayın 😀 çünkü Bağlanılar sekmesinde “Yeni bağlantı ekle” olarak geçiyor… Benim gözüme çarpanlar bunlar.

İşte aMSN indirme linki:

http://prdownloads.sourceforge.net/amsn/amsn-0.97RC1-1-windows-installer.exe?download

AsLaN

“Msn’e Alternatif; aMsn” üzerine 4 yorum

  1. Herkes bu messenger hatalarından dert yanıyor. Çok garibime gidiyor. Ben ne zaman istesem çok rahatlıkla bağlanbiliyorum. Maşallah diyeyim de nazar değmesin.

    Bu arada Yahoo messenger ı kullanarak da msn arkadaşlarınızla bağlanabilirsiniz.

    Yanıtla
  2. BEn linux e kurdum amsn i türkçe destegi açılmyor languageye tıkladıgım zaman hiç bir dil seçenegi gelmiyor language manager diyorum yine aynı bunu konsoldan yapabilicegimiz kodlar var mı yardımlarınızı bekliyorum

    Yanıtla

Yorum yapın