Nokia N8 Hard Reset Problemleri

Eğer cihazınıza reset atmak zorunda kalırsanız ya da benim gibi aklınızın bir köşesinden cihaza reset atmayı düşünmek geçiyorsa pek tavsiye etmeyeceğim.  Nokia N8’i bol bol inceleme fırsatı yakaladığım için bazı konularda sizleri uyarmak isterim. Bu işlemi yaptığınız zaman cihaz açıldığında sizi iki farklı problem karşılayacak.

1. Reset sonucunda Ovi Maps yok oluyor.  Kurmaya çalıştığınızda “Kurulamıyor”

2. Reset sonucunda Ovi Store yok oluyor. Tekrar kurmaya çalıştığınızda “Kurulamıyor”

Bu iki problemi Nokia’ya gönderdim.  Forumları incelediğimde benden önce de birkaç kişinin bu iki problemle karşılaştığını ve dile getirdiklerini fark ettim.  Eğer ki cihazınıza Hard Reset dediğimiz sıfırlama işlemini yapmaya kalkarsanız bu iki problemi çözümü aşağıda :)

Reset sonucunda Ovi Maps yok oldu ;

Çözümü;  http://www.teakolik.com/nokia-n8-reset-sonrasi-ovi-maps-sorunu-cozuldu/

Reset sonucunda Ovi Store yok oldu;

Çözümü;  Henüz çözemedim yakındır yazarım…

“Nokia N8 Hard Reset Problemleri” üzerine 21 yorum

  1. telefon kodunu nası ogrenıcem bırde benım yelefonum da sureklı ınternete baglanıyo ınternet acarken kasıyo kendılıgınden kapanıyo gps calısıyo falan fılan format atsam duzelırmı

    Cevapla
  2. TEAkolik hocam öncelikle eline ve bilgine sağlık. Siten bana çok yaradı. Ben de bir elektronik alet aldığımda kurcalama işinde üstüme olmadığı için hard reset atmam yakındır diye düşünüyorum. Acaba yukarıda belirttiğin 2 olay benim için büyük bir sorun değil desem bunun dışında başka bir problemle karşılaşır mıyım?

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)