Nokia N8 Lansmanı İzlenimlerim

Nokia N8 artık Türkiye’de. N8 modeli cihazı ile Nokia tarihindeki en yüksek ön siparişi alarak bir ilke imza attı. Şimdi ise Nokia’nın yeni gözdesi N8 Türkiye piyasasına girdi. Bugün Nokia N8 lansmanındaydım. Four Seasons otelinde yapılan lansman davetinde N8 hakkında bir ön bilgilendirmeye sahip oldum diyebilirim. Açıkcası merakla aylardır bu cihazı bekliyordum.

Akıllı telefon piyasasında atağa kalkan Nokia firması günümüz teknolojisinde yüksek beklentileri olan kullanıcılara hitap etmeye çalışacak. N8’i bugün bol bol kurcalama fırsatı yakaladım. Zarif tasarımı, 12Mp kamerası, HD kalitesinde görüntüsü, eğlence ortamları en çok ilgimi çekenler oldu. Apple’ın başlattığı pil sökülmesini engelleyen bütünleşik arka kapak artık Nokia N8’de de mevcut. Kısacası pili sökemiyorsunuz. Hafif farklı bir şekle sahip bir cihaz. Oyun oynamak, resim çekmek, sosyal ağlarda dolaşmak artık birkaç dokunuşla parmaklarınızın ucunda olacak. Bunun yanı sıra üzerindeki HDMI çıkışı ile cihazınızı televizyonunuza bağlayıp arkanıza yaslanmanız yeterli.

Yeni Symbian işletim sistemine sahip olan Nokia N8 için hız ve kullanım kolaylığı bir arada sunulmuş. Üzerinde 3 farklı ana ekran ve kişiselleştirilebilme özellikleri ile Nokia N8 kullanıcılarına hitap edecek. Dünyanın en iyi kameralı telefonu olarak nitelendirilen Nokia N8, Carl Zeiss lense sahip 12 MP kamerası ve Xenon flaşı ile, yüksek kaliteli fotoğraf ve HD kalitesinde video çekilmesine olanak sağlıyor.

Cihazdan en çok dikkatimi çekenler bunlardı. Tabi tam olarak incelemeden bu cihaz hakkında tam bir yorum yapamıyorum. En kısa sürede N8’i enine boyuna inceleyip sizlerle günden güne izlenimlerimi paylaşacağım. Hemen aklınıza şu soru belirebilir.

Böyle bir cihazın fiyatı nedir?

999TL’ye piyasaya sürüleceği söylenen Nokia Lansmanında heyecan verici farklı özelliklerini deneyimlemek için fırsat bekliyorum. Bugünkü küçük dokunuşlarımı resimlerde görebilirsiniz. İncelemem ise çok yakında…

Bu güzel etkinlik için Nokia ve Marjinal’e teşekkürlerimi sunarım…

“Nokia N8 Lansmanı İzlenimlerim” üzerine bir yorum

Yorum yapın