Stabilo’nun Renkli Dünyasına Adım Attım…

Bugün ofise geldiğimde Stabilo’nun renkli dünyası ile karşılaştım. Masamın üzerinde kırmızı renkte bir küp duruyordu. İçini açtığımda kırmızı bir kova içerisinde renkli Stabilo kalemleri ile karşılaştım.  Birde not vardı…

Stabilo’nun renkli dünyasından bahseden notta 25 farklı renkte sunulan Stabilo kalemlerim olmuştu.  Ne yalan söyleyeyim. Daha önceden Stabilo kalem kullanmamıştım.  Genelde kurşun kalem tercih ederim.  Özelliklede yumuşak uçlu kalemler hoşuma gider.  Stabilo’un gönderdiği paketten 25 farklı renkte kalem çıktı.

Su bazlı olarak üretilen Stabilo kalemler ucunu açık bıraksanız dahi kurumuyor. Mektupta Stabilo’nun renkli dünyası ile sunulan kalemlerden bahsediliyordu.  En çok dikkatimi çeken ise renklerin hatırlamayı yüzde 78 oranında kolaylaştırdığının belirtilmesiydi.

Aslında  bir kitapta insan beyninin sağ yarım küresi ile sol kürenin birleştiği anda daha kolay öğrenildiğini okumuştum. Sol beyin matematiksel işlevler sağ beyin ise renkler gibi işlevlerde çalışmakta. İki tarafıda aynı anda kullanırsanız hem öğrenmek kolaylaşıyor hemde hafıza müthiş bir şekilde çalışıyor.

Stabilo kalemlerde de bu vurgu ön plana çıkartılmış.  Renkli kalemlerle aldığımız notlar yaptığımız çizimler yada yazılar daha kolay bir şekilde akılda kalacaktır. Bu yüzden 25 farklı renkte Stabilo kalem oluşturulmuş.  Stabilo kalemler hakkında daha fazla bilgi almak ve renkli kalemlerin dünyasına adım atmak için;

http://www.renklidusun.com

Bu renkli dünya ile tanışmamı sağlayan Stabilo ve ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Yorum yapın