Nokia’dan Renkli iPhone’lara Gönderme!

Renkli_Nokia_Lumia_Apple_GondermesiDün gece bir yandan lansmanı takip ediyor, diğer bir yandan da Tweetliyorduk. Bir ara karşıma Nokia UK’in paylaşmış olduğu Tweet mesajı geldi.

Apple, tam da ucuz ve renkli iPhone modeli olan 5C’yi tanıtırken, fırsattan istifade eden Nokia’nın UK, Twitter hesabı üzerinden çok akıllıca bir gönderme yapıldı.

Renkli Lumia modellerinin yer aldığı fotoğrafla birlikte “Teşekkürler Apple” mesajını gönderen Nokia UK Twitter hesabı, fotoğrafın üzerine “Taklit en iyi yalakalıktır” şeklinde bir cümle yazmıştı…

https://twitter.com/nokia_uk/status/377483408043036672

Bu mesajdan sonra, Apple’ın nasıl bir hamle ile cevap vereceğini bilemiyorum. Pek takmayabilir de… Nokia espirili bir dille, Apple’a “kopya işler yapıyorsun, biz zaten renkli model üretiyoruz” şeklinde gönderme yapmış oldu.

iPhone 5C modelinin kasa yapısı ve renklerini göz önüne alırsak, Nokia’nın renkli Lumia modellerine benzediğini de söyleyebiliriz.

Nokia, bununla da yetinmedi. Nokia UK Twitter  hesabından bir Tweet daha göndererek, “Gerçek mafya altın telefon kullanmaz” diye göndermelerine devam etti.

Microsoft, Nokia’yı satın alarak, biraz daha agresif bir strateji mi düşünüyor? Soru işareti olarak kalsın… Apple fanları şu sıralar epeyce üzgün. Bakalım Apple pazarlama stratejisi olan ucuz iPhone modelleri ve renkleri ile ne kadar başarılı olacak?

Yorum yapın