Office 365 Şimdi de Android Telefonlarda!

Microsoft-Office-Mobile-AndroidWindows Phone 8 işletim sistemi üzerinde de yüklü olarak gelen Office Mobil ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra bir süre önce de iPhone’lar için Office Mobile yayınlanmıştı. Şimdi ise Android telefonlar için Office 365 yayınlandı.

Office 365 aboneleri (ben aylık 14,99TL ödüyorum) herhangi bir ek ücret ödemeden, Android işletim sistemli telefonlarına Office Mobile for Android sürümünü kurabilirler!

Türkçesi birkaç gün önce yayınlanan Office 365 Google Play üzerinde indirilebilir durumda. Office 365 aboneleri artık Windows Phone, iPhone veya Android telefonları ile Word, Excel ve PowerPoint belgeleri üzerinde neredeyse istedikleri her yerden çalışabilecek…

Bu sayede artık telefonunuz bu üç işletim sisteminde de, Office üzerinden dokümanlarına erişip çalışabiliyor. (Uyumlu telefonlar için office.com/mobile)

Android-Microsoft-Office (2)   Android-Microsoft-Office (3)   Android-Microsoft-Office (5)

Office Mobile for Android Phones Google Play Store üzerinden yüklenebilir. Uygulamayı kullanmak için, Office 365 Home Premium veya Office 365 ProPlus dahil olmak üzere geçerli bir Office 365 aboneliğine sahip olmanız gerekiyor.

Office Mobile For Android  ilk olarak ABD’de sunulmuştu. Birkaç gündür de Türkiye için Türkçe olarak yayınlandı ve indirilebilir durumda.

Word, Excel ve PowerPoint belgeleri üzerinde grafik, animasyon, formül, biçim, SmartArt grafikleri ve şekil desteği sunabiliyor. Bir belgeyi düzenlediğinizde veya yorumlarınızı eklediğinizde biçimlendirme ve düzen bozulmadan işlem yapılıyor. PC veya Mac ortamına geçtiğiniz zaman ise, belgenizde hiçbir bozulma olmadan kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Android-Microsoft-Office (6)   Android-Microsoft-Office (7)   Android-Microsoft-Office (8)

Office Mobile benim gibi sürekli online olmak zorunda kalan mobil kullanıcılar için tasarlanmış. Word, Excel ve PowerPoint belgelerinize SkyDrive ile bulut üzerinden erişmeye olanak sağlıyor. Bu sayede iş bilgisayarınızdaki bir belgeye telefonunuzdan ardından da ev bilgisayarından ulaşarak çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Office 365’i indirdiğimiz zaman bizden üyelik e-postamızı ve şifresini istiyor. Office 365 hesabımız ile login olduğumuz zaman kullanılabilir bir hale geliyor.

Etkinleştirme bittikten sonra otomatik olarak Skydrive üzerine bağlanarak son açtığınız belgeleri ya da Skydrive üzerindeki belgelerinizi görebiliyorsunuz. İstediğiniz belgeyi tek bir dokunuşla telefonunuza indirerek, üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz.

Android-Microsoft-Office (9)   Android-Microsoft-Office (10)   Android-Microsoft-Office (12)

En Son Belgeler panelinde bilgisayarınızda en son açmış olduğunuz belgelerin bir listesini görebiliyorsunuz. Bu sayede bir dokunma ile kaldığınız yerden çalışmanıza devam edebilirsiniz.

Son kullandığınız ve Skydrive belgelerinizin yanı sıra, ilk ekrandaki sekmeler arasında yeni bir boş belge oluşturmak için kısayollar görülüyor. Bu sayede tek bir dokunuşla telefonunuzdan yeni bir belge açabiliyorsunuz.

Belgenizi kayıt et, dediğiniz zaman Office 365 otomatik olarak Skydrive üzerine kayıt yapabiliyor. Bir belgeyi ekranı üzerinde sağ üst menüde, paylaşmanıza da imkan sağlamış. Bluetooth, Google Drive, Skydrive, Evernote, Gmail gibi araçlar üzerinden belgeyi istenilen yere ya da kişiye gönderebiliyorsunuz.

Android-Microsoft-Office (13)   Android-Microsoft-Office (14)   Android-Microsoft-Office (15)

Office Mobile for Android phones sürümünü denemek istiyorsanız fakat bir Office 365 aboneliğine sahip değilseniz ücretsiz 30 günlük Office 365 deneme hesabı açabilirsiniz.

Bir Microsoft hesabı ile (hotmail, outlook…) office.com adresinden kayıt olarak 30 günlük deneme hesabına sahip olabilirsiniz.

Office Mobile, Windows Phone ile bizlere ücretsiz sunuluyor. Android için ise Office 365 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuş durumda…

Android-Microsoft-Office (16)   Android-Microsoft-Office (18)   Android-Microsoft-Office (21)

Bakalım hoşunuza gidecek mi? 

Gayet verimli ve rahat bir kullanımı var. Masaüstü kullanımını ise pek aratmıyor. “Zaten otobüste cep telefonu ile kalkıp formül yazacak değilsiniz” Diyeceğim ama onu da koymuşlar 🙂

Evde, Windows 8.1 kullanıyorum. İş bilgisayarım da Windows 8.1, Nokia Lumia 920 telefonum sayesinde de bu üçlüyü tamamlamış oldum. Bir diğer Android telefonum (Xperia SP şuan test için geldi) üzerinde de artık, Office 365 kullanabiliyorum. Artık Office Suite gibi üçüncü parti Android Office uygulamalarına ve uyumsuzluklara son…

Android-Microsoft-Office (22)   Android-Microsoft-Office (23)   Android-Microsoft-Office (25)

Yorum yapın