Oyuncak Sitesi OnlineOyuncak.com

EgiticiOyuncaklarBülten – Oyuncak sektörüne hitap eden e-ticaret sitesi onlineoyuncak.com ’u sizlere tanıtmak istiyorum. 2 yaşında bir kızı ve 6 yaşında bir erkek çocuğu olan Dilek Çiftçi tarafından kurulan bir e-ticaret sayfası. Dilek Hanım, çocuklarına göre oyuncak bulmak için çok zorlandığını, çoğu zaman ya çocuğun yaşına uygun olmayan yada fazla seçenek olmadığından sıradan oyuncaklar aldığını söylüyor.

Onlineoyuncak.com fikri bu şekilde ortaya çıkıyor.

Kendisinin İstanbul’da yaşadığını düşündüğünde özellikle Anadolu’da bulunan ebeveynlerin çocuklarına uygun, istedikleri oyuncakları bulmanın gerçekten çok zor olacağını düşünmüş.

Konuyu, internet ve özellikle e-ticaret konusuna ilgi duyan ve internetten anlayan, bizim de arkadaşımız olan eşine bu boşluğu ve yaşadıklarını anlatarak acaba online oyuncak satışı için bir site kurup kuramayacakları fikrini geliştiriyor.

Bir süre sektörü araştırıp, tedarik süreci konusunda incelemeler yaparak ardında da eşinin emekli olması ile birlikte onlineoyuncak.com projesine daha ciddi bir şekilde ele alıyor.

Sonrası 2011 Kasım ayında e-ticaret sitelerini açarak bir yıl boyunca satış yapmadan site üzerinde geliştirmeler ve yenilemeler yapmakla uğraşıyor.

Özellikle oyuncak sektörüne yönelik doğru bir tasarım için dünyanın önde gelen tüm e-ticaret sitelerini inceleyerek çok iyi bir tasarımla oyuncak sitesini Türk internet dünyasına açıyor.

Özellikle yaş gruplarına, cinsiyetine ve çizgi film karakterlerine göre ayrılan kategori yapısıyla dikkatinizi çekecektir. Öyle başarılı oldular ki, uzun yıllar oyuncak sektöründe bulunan firmaların siteleri tasarımlarını ve site yapılarını ve kategorilerini bu şekle çevirmeye başladıklarını görüyoruz. Onlineoyunca.com sitesinde oyuncak ve hobi ürünleri olmak üzere 8.000 civarında oyuncak bulunuyor.

Dünyanın önde gelen tüm lisanslı oyuncak markalarını bir arada bulabileceğiniz sitede. Özellikle model araba, peluş oyuncak, bebek oyuncakları ve eğitici oyuncak kategorileri oldukça güçlü görülüyor. Umarım siz anne, baba, abla ve abilerin de hoşlarına gider.

http://www.onlineoyuncak.com

Yorum yapın