Önce Ağabeyi, Sonra Kardeşi, Sonra Kankası…

Başlığı görünce bu ne alaka? Ne demek istemiş diye şaşırabilirsiniz. Normaldir, ne demek ağabeyi, sonra kardeşi, sonra da kankası ile yatmak? Aslında cevabı çok basit. Televizyonun açma kapama düğmesine bastığınızda karşınızda…

Uzun bir süredir, belki 3-4 yıldır televizyon izlemiyorum. İyi de ediyormuşum. Televizyonda bir şey kalmamış gerçekten de, bugün birkaç kanal dolaştım. Televizyondaki birkaç diziye göz gezdirdim. Şöyle bir bakınca şaşırıp kaldım.

Lan ben çok eski kafalıyım! 

Harbiden de çok eski kafalıyım. Millet bu dizilere hayranmış. Çatır çatır da izliyormuş. Hele ki hatunlar… Yahu izlesinler de bir gariplik yok mu?

Bir diziyi açtım, maşallah fıstık gibi bir hatun var hani esas oğlan vardır ya onun esas kız olanı… Öyle bir esas kız ki, önce biri ile sevgili oluyor. Sonra onun kardeşi ile sonra da bilmem nesi ile… Ya bir ara da Çam Yelleri yok Kavak Yelleri idi sanırım. Ona da meraktan bakmıştım. Merak ettim sordum, okudum meğer ki, esas kız kanka olan 3 arkadaş arasında teker teker dolaşmış ama esas oğlanı unutamamış! Eh çüş artık. Bizim mahallede olsa kankalar arasında kan çıkardı…

Lan bizim kültürde, bizim arka sokakta, bizim mahallede esas kız, esas oğlanla birlikte olduktan sonra mahallenin kardeşidir be… Esas oğlanın kankası sonra esas kızla! Yok daha neler kan çıkar lan kan!

Hani geçtim onu bunu şunu… Biz böyle yetişmedik mi? Ne bileyim bize ters değil mi? Yoksa yeni nesil artık farklı mı yetişiyor? Yoksa artık bu durum çok mu normal?

Lan harbi çok eski kafalıyım!

Öyle tabi ki, film de olsa, dizi de olsa kanıma dokundu. Zaten izlemiyordum, bunları gördükten sonra hiç işim olmaz. Esas oğlan esas kızla takılır. Esas oğlanın kankası sonra esas kızla takılmaz…

Kankam gelecek, benim sevgilimi ayartacak? Hadi onu da geçtim bazı dizilerde kardeşler arasında değiş tokuş var! Yuh artık ben çok kullandım biraz da sen al kardeşim!

Kanka haksız mıyım?

Bu ne biçim dizi lan? Kızı sevdirecek başka bir kahraman bulamadınız mı? Senaryo yazılırken illaki esas kızı, iki kardeşle teker teker seviştirmesi mi lazım? Bu ne biçim dizi diyen bir kimse çıkmıyor mu? Anlamadım gitti…

Yok kanka yok biz çok eskide kalmışız…

Amerikan dizilerini internetten takip ediyorum. Yeminle bunlardan yüz bin kat daha değerli en azından esas kızı ortalık malı yapıp kankalar arasında gezdirmiyorlar. Ya da takip ettiğim dizilerde pek görmedim. Yok mu? Var elbette ama  bu kadar da bariz ve tüm dizilerde aynı konsept yok be kardeşim!

Bir de en çok izleyenler kadınlar, ev hanımları yahu direk kadınlara hakaret bu! Değil mi? hiç anlamadım ama  neyse, bu günlük anti teknoloji yazısı yeterli ben Cumartesi günü kankamla mahalleye içmeye gideyim. En azından bizim mahallede kankalar arasında hatun değiş tokuşu yapmıyorlar!

“Önce Ağabeyi, Sonra Kardeşi, Sonra Kankası…” üzerine 5 yorum

 1. Yabancı dizilerde de yok değil, ama bizde iyice gözümüze gözümüze sokmaya başladılar.

  Yanıtla
 2. Abi öyle güzel bir konuya degindinki anlatamam. 2001 den beri tv izlemiyorum. Çok nadir senin gibi merak edip şöyle bir bakayım diyorum. Sonra olanları görünce gerçekten donup kalıyorum. Dediğin gibi biz arakadasimizin kız arkadaşına bırak yan gözle bakmayı göz göze gelmemeye bile özen gosteririz. Saygimizdan nasıl davranacagimizi bilemeyiz. En azından biz böyle yetismedik. Varsın eski kafalı desinler ben eski kafalı olmaktan memnunum.

  Yanıtla
 3. Ben de tv izlemiyorum. Misafir kaldığım evde arada gözüme tv takıldı. 2 antidepresanla uyuşmuş beynimle dahi izleyemedim. Sanki Türk milleri IQ açısından zeka özürlüymüş gibi diziler var. Sadece kadınlara değil direk Türk milletine hakaret var.

  Yanıtla
 4. Ayrıca bizim diziler dizi gibi değil de belgesel gibi olmuş. Esas oğlan esas kız diğer karakterler ne yapacak diye merakla sonraki bölümü bekleyip izliyorlar. Diziyi kaçıracağım diye korkuyorlar; ama kendi hayatlarını kaçırdıkalrının farkında değiller.

  Yanıtla

Yorum yapın