Panasonic Lumix DMC-TZ30 İnceleme

Panasonic Lumix TZ30, ışıma ve bulanıklıkları en aza indiren Nano Yüzey Kaplama özelliğinde. TZ30, 24mm ultra geniş-açı ile 20x optik zum LEICA DC lense sahip. Yeni lens sistemi, çok yönlü zum aralığına rağmen, ünitenin tüm uzunluğunun kompakt yapıya dışarıdan kısa görünecek şekilde uyumunu sağlıyor.

20x optik zum, gücünü 40x eşdeğerinde Intelligent Zum seviyesine kadar çıkarabiliyor. Bu, Intelligent çözünürlük teknolojisi sayesinde, görüntü kalitesinde en az bozulma sağlayan dijital bir zum kullanımı sonucu ortaya çıkan oldukça geniş kapsamlı bir zumlama özelliği olarak karşımıza gelmekte.

14.1-megapiksel MOS sensörü, yüksek hız sinyal çıkışı ve birçok gelişmiş özelliği mümkün hale getirmek için yüksek duyarlılıkta görüntü kaydına sahip. MOS sensörünün  S/N oranı ve Venüs motoru’nda bulunan Intelligent ses indirgeme sistemi ile fotoğraflar ve videolar, en düşük seviyeden en üst seviyeye kadar olan bir duyarlılık aralığında mükemmel netlikte çekilebiliyor.

Full HD Çekim yapın!

Panasonic DMC-TZ30 ile  1920 x 1080 piksel yüksek çözünürlükte Full HD kalitesinde video kayıt yapılabiliyor. Ayrıca steryo ses kalitesi ile de her türlü hareketli sahneyi kayıt edebilirsiniz. Video kayıt ederken Power OIS görüntü sabitleyici teknolojisini açarsanız çok daha net ve kaliteli videolar kayıt edebiliyorsunuz.

Tam HD kaydını geçmeli versiyondan sürekli hale getirebilme yeteneği sayesinde, kameranız hızlı hareket eden özneleri veya ince detayları net bir biçimde ortaya koyuyor. Panasonic Lumix TZ30 tam HD videolarını bilgisayarla tam uyumlu olan MP4 formatında da kayıt etmekte. Videolar ayrıca Dolby Digital Creator yüksek kalite ses sistemi, zum ses indirgeme sistemi ve otomatik rüzgarkesme özellikleri ile birlikte geliyor.

      

Panasonic Lumix TZ30 fotoğraf makinesi üzerinde gelişmiş GPS özelliği konumlandırılmış. Fotoğrafseverlerin çekim yaparken konum bilgilerini ve koordinatlarını da otomatik olarak kaydedebilmelerini sağlıyor. Çektiğiniz tüm resimlere GPS bilgisi ekleyerek coğrafi olarak etiketleyebiliyorsunuz. Bu sayede, kameradaki haritayı aşağı yukarı ilerleterek ayakizleri boyunca seyahatinizi  takip edebilirsiniz.

Örtücü tuşuna basarak veya düşük örtücü hızında gece çekimi yaparken fiziksel olarak ortaya çıkan düşük-frekans titreşim modunda özel olarak verimlilik sağlayabiliyor. Yapılan el çekimlerinde bile bulanık olmayan aydınlık fotoğraflar çekilebiliyor. Kameranızın Aktif Modu, özellikle yürürken veya hareketli resimlerde yapılan geniş-açılı video kayıtları sırasında ortaya çıkan bulanıklıkları etkin bir şekilde yok ederek resim çekebiliyor.

      

Lumix DMC-TZ30 sağ yan kısmında bir kapakla gizlenmiş HDMI ve USB girişlerini görüyoruz. USB girişi şarj özelliği ile birlikte Digital Out olarak da kullanılıyor. HDMI girişi ile de çektiğiniz görüntüleri HDMI destekli TV ve Monitörlere aktarabiliyorsunuz.

Panasonic Lumix TZ30 fotoğraf makinesi esnek fotoğraf ve video çekim özelliklerinin yanı sıra çok iyi  bir görüntü kalitesi sunuyor.  Lumix TZ30 ile her türlü fotoğraf için zengin özellikler sunmakta. Üzerinde Leica DC objektif ile birlikte gelmekte. 20x optik zuma sahip ve 24mm ultra geniş açısı ile karşımıza gelen Lumix TZ30, 14.1 Mp çözünürlüğe.

Esnek ve zengin çekim özellikleri ile özel anlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.  Otomatik netleme hızına baktığımda ise etkilendiğimi belirtmek isterim. Özellikle de hareket eden, hızlı hareket eden nesneleri net bir şekilde yakalayabiliyor.

      

Panasonic Lumix DMC-TZ30’da bir diğer dikkatimi çeken nokta düşük ışıklı ortamlarda dahi kaliteli bir görüntü sağlaması. Panasonic Lumix TZ30 fotoğraf makinesinin 20x zum özelliği ile uzak noktadaki çekimleriniz için ideal bir zum sağlamakta.

Panasonic Lumix DMC-TZ30 ‘in bir diğer özelliği ise tek bir tuşa basarak saniyede 10 kare sürekli çekim yapabilmesi. Bu sayede özel anlarınızı kaçırmadan rahatça fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Panasonic DMC-TZ30’u nbir diğer özelliği ise  3D 3 boyutlu fotoğraf ve video çekim ile panorama çekim yapabilmesi. Çekim yaparken sadece cihazı bir yandan diğerine kaydırarak harika panorama fotoğrafları çekebilirsiniz. Çekim yaparken ekranında bize sağa doğru çevirmemiz gerektiğini belirten bir animasyon çıkıyor. Yavaşça kameramızı döndürürken Lumix bir yandan da kare kare resim çekiyor ve sonunda 3D olarak birleştirebiliyor.

Cihazın Yüksek Dinamik Alan özelliği doğal görünümlü fotoğrafların her türlü ışıklandırma koşulunda çok iyi bir şekilde resim çekebiliyorsunuz.

Panasonic DMC-TZ30’in rötuş, kontroller ve diğer fotoğraf efekleri ile çektiğiniz resimlere ufak dokunuşlarla etkiler yapabilmektesiniz.  Hem daha eğlenceli hem de daha ilgi çekici fotoğraflara sahip olabiliyorsunuz.  Bunun yanı sıra hızlı video çekim modu gibi özellikleri ile ağır çekim video filmler çekebilme imkanınızda var.

Bir sonraki yazımda sizlere birkaç fotoğraf çekim yaparak örnekler vermeye çalışacağım…

“Panasonic Lumix DMC-TZ30 İnceleme” üzerine 3 yorum

  1. Panasonic – Lumix – Leica muhteşem üçlü desek yeridir sanırım. Özellikle Leica Lens bir başka. El kadar makineye 20x Optik Zoom koymuşlar. Çok iyi gerçekten.

    Yanıtla
  2. 1000 lira üzeri fiyatı ile insanı korkutuyor, 20x zoomlu Canon’ların 700 civarı fiyatı daha cazip geliyor ama hakikaten çekici makina.

    Yanıtla
  3. Türkiye’de fiyatı minimum 1.066 olarak geçiyor yurt dışı fiyatı 300 dolar ortalama maksimum 700 lira olması gerekirken bu fiyata almak tamamen haksızlık. Yurdışından getirmek en makulu.

    Yanıtla

Yorum yapın