Pardus 2008.2 RC1 Gazze

Pardus 2008.2 RC1 – Kod Adı : Gazze

Merhaba arkadaşlar Pardus işletim sisteminin yeni sürümü için ön hazırlık olan RC1 paketi yayınlandı. Şuan bir  vahşet yaşayan Filistinli kardeşilerimizin yaşadıklarına hitaben Pardus geliştirici ve çalışanları 30 Ocak günü yayımlanacak olan Pardus 2008.2 sürümü için beta konumundaki RC1 paketine Gazze kod adını verdiler.

Bu vahşetin son bulması adına herkes birşeyler yapmalı. Malesef ki Tüm dünya elini kolunu kendi kendine bağlamış ve İsrail’in Filistin’liler üzerine yaptığı bu soykırıma ses çıkartmıyor.

Evet soykırım dedim… Tarihin kirlenmiş sayfaları arasındaki yalanlarıyla OSMANLI’ya Soykırım idaasını atan ve destekleyenlere seslendim…

Konuyu daha fazla irdelemek ve değiştirmek istemiyorum arkadaşlar .. Pardus yöneticileri, geliştiricileri ve tüm çalışanlarına böyle bir destek sundukları ve Gazze‘yi unutmadıkları için teşekkür etmek isterim.

Pardus Ftp sunucuları :

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2008.2/
ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2008.2/

Sorunsuz bir kurulum için lütfen dosyaları indirdikten sonra dosya özetlerini kontrol etmeyi unutmayın, CD’leri DAO modunda ve en fazla 16x hızında yazdığınızdan emin olun.

İçerdiği dosyalar :

Pardus 2008.2 RC1 (Gazze), Pardus 2008.2 Beta sürümünden beri geçen  sürede yapılan tüm güncelleme ve hata çözümlerini içeriyor.
Pardus 2008.2 RC1 (Gazze), tüm bu değişiklikler ile gelişirken her zamanki temel özelliklerini de ihmal etmiyor : tüm masaüstünde Türkçe yazım denetimi, internet araçları, ofis yazılımları, çokluortam (resim, müzik, video vb) oynatıcıları ve sayısız yazılım ile kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayacak tek bir CD olarak geliyor…

Anasayfa-Pardus

Özgür Bilgi Kanalı

“Pardus 2008.2 RC1 Gazze” üzerine 4 yorum

 1. Evet TÜBİTAK’tan güzel tepki. Aslında bu tepki bir yönden devletten de gelmiş oluyor. Neyse aşırısı siyasete kaçacak. Anlatımın için de sağolasın hamza abi.

  Yanıtla
 2. Öncelikle haberiniz için teşekkürler..

  Sürüm isimleri ile ilgili ufak bir düzeltme yapmak istiyorum yalnız;

  > 30 Ocak günü yayımlanacak olan Pardus 2008.2 sürümüne Gazze kod adını
  > verdiler.

  “Gazze” Kod adı, sadece Pardus 2008.2 RC1’in kod adı. Pardus 2008.2 sürümün ismi henüz belli değil, bu tip ara sürümlerin farklı bir isimlendirme politikası var.

  İyi Çalışmalar,
  Ekin Meroğlu

  Yanıtla
 3. @Ekin Meroğlu
  Düzeltme için teşekkür ederim. Yazımı güncelliyorum. Teşekkür ederim. Elimden geldiğince Pardus hakkında yazıyorum yazmaya da devam edeceğim.

  Yanıtla

Yorum yapın