Windows 7 test Zemana AntiLogger -2

windows7-zemana-test-logger Önceki yazımda sizlere Zemana programının Windows 7 üzerindeki testlerimden bahsetmiştim. Açıkcası çokda başarılı oldu.

Hele ki Windows 7 gibi yepyeni bir sisteme dört dörtlük adapte olabilmesi bir teşekkürü hak ettiklerini ortaya koyuyor.  Programın en çok hoşuma giden tarafı bir AntiVirüs yada Firewall gibi çalışma mantığı olmaması.  Neden mi bunu söylüyorum ?

Çünkü birçok program bir data dosyasını okuyarak ve sistem dosyalarının, o anki işlevde olan dosyaların tek tek tarama işleminden sonra çalışmasını sağlamaktadır.  Özelliklede Windows Vista gibi sistemlerde çalışan servislerin sayısını göz önüne getirince bu servislerin tek tek taranması ve bir virüs datasından geçirilip güvenli olup olmadığının sorgulanması sisteme her zamanki gibi ek yük getirecektir.

Kullanıcıların en çok şikayet ettikleri durum…

Bilgisayarıma Virüs programı kurdum bilgisayar kastı,  Firewall kurdum bilgisayar çok ağırlaştı.  Heleki sistemlerdeki Ram ve işlemcinin yani donanımsal özelliklerin zayıf olması bu tip sorunları daha fazla ortaya çıkarmakta.

Zemana Antilogger programındaki durum nedir ?

Açıkcası burada durum çok farklı. Bir kere bir virüs datası kullanılmamakta. Sistem sezgisel kontrol dedikleri farklı bir yöntemle çalışmakta. PC’nize bir program yada kod zarar vermeye kalktığında anlıyor durumu kontrol altına alıp kullanıcıya ENGELLE yada İZİN VER olarak soruyor.  Bunun yanında programın diğer özellikleriyle beraber sistemi kastırmaması açıkcası tercih sebeplerimden en büyüğü diyebilirim.

Windows  7  ‘yi 900Mhz Celeron işlemcili bir makinaya kurdum.  Zemana programını üzerine kurunca program tık bile demedi. Fakat Windows Live Messenger kurunca Windows 7 kastıkça kasmaya başladı. Makinam neye uğradığını şaşırdı diyebilirim.

Gördüğünüz gibi Windows 7 900Mhz lik Celeron işlemcili bir PC de güç bela çalışırken üzerine kurulan bir Live Messenger bile açılmasını zorlaştırırken Zemana sistemde hiçbir zorlamaya maruz bırakmadı.  Windows 7 ‘yi 900 Mhz Celeron işlemciye kurarsan sonu bu olur tabi 🙂

NOT: Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi elime geçen tüm zararlıları denedim. Ayrıca Firewall testlerini dahil denedim.

Zemana ile ilgili diğer yazılarım : http://www.teakolik.com/tag/zemana/

Zamena Web Sayfası : http://www.zemana.com

Zemana Blog : http://blog.zemana.com

Yorum yapın