Pardus 2009.1 RC Geldi.

Zaman zamanda olsa siz değerli okuyucularıma Pardus işletim sistemlerinden bahsetmeye çalışıyorum. Bugün sizlere biraz geçte olsa Pardus 2009.1 RC sürümünün yayınlandığını haber vermek isterim.  Şuan için Pardus’un RC kurulabilen ve çalışan CD versiyonları indirilebilir halde.

Pardus 2009.1 için kararlı KDE sürümü 2009.1 RC yayınlandı. 2009.1 RC kararlı sürümde sürücü desteği artırıldı ve depolara ek olarak yeni uygulamalar ve güncellemeler yerleştirilmiş durumda. Daha iyi bir performans sunan 2009.1 sürümü yine her zaman olduğu gibi kolay kullanılabilen ve performans ile dikkat çekici bir ürün.

Yeni gelen özelliklerden en dikkat çekici olanı Plasma teknolojisi ve görsel olarak geliştirilen yeni KDE 4.3.4 masaüstü arabirimi.  Bu sürümle beraber uygulamaların Firefox 3.5.7, Gimp 2.6.7, GCC 4.3.3 ve Glibc 2.9 gibi güncel sürümlerine yer verilmiş.

Son olarak yeni çıkacak sürümlerde Pardus ISO dosyaları artık Hibrit görüntü olarak yayımlanacak. Yani isterseniz ISO dosyasını CD’ye ister DVD’ye isterseniz USB belleklere açabileceksiniz.  Pardus geliştiricilerinin yeni süprizi ileriki sürümlerde karşımıza gelecek.

Pardus 2009.1 Iso sürümleri ;

Türkce ve İngilizce Kurulan ISO:  ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/

Kurmadan CD üzerinden çalıştırabileceğiniz ISO: ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/

“Pardus 2009.1 RC Geldi.” üzerine 3 yorum

  1. Ben pardusu USB bellek üzerinden çalıştırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim. Bu işlem için ayrı bir program mı lazım yoksa direk USB bellek içine atıp bilgisayarı öyle başlatsam yeter mi ?

    Cevapla

Yorum yapın