Pardus Ağ Yazıcısı Kurulumu

Merhaba arkadaşlar Pardus günlerime Çalışma grubu içerisindeki bir windows makinaya bağlı yazıcının kurulumu ile devam ediyorum. Öncelikle Yazıcı ekle menüsüne geliyoruz.

Yazıcı ekleme sihirbazımızda bize seçenekler sunuyor. Bu seçenekler arasında

SMB Paylaşımlı Yazıcı (Windows)

Seçiyoruz. Çünkü şirketimiz networkunda Win XP bilgisayarına bağlı bir yazıcıyı Pardus işletim sistemimize tanıtacağız.

Seçimimizi yaptıktan sonra ileri tuşuna basıyoruz ve karşımıza hesap türleri geliyor. Makinaya bağlanırken kullanacağımız hesap türü Anonim, kullanıcı yada Misafir hesabı olabilir. Misafir hesabını seçerek devam ediyoruz.

Karşımıza gelen ekranda Çalışmagrubu, Paylaşıma açık bilgisayarın adı ve yazıcı adı gelmekte.

Workgroup ismimizi yazıyoruz.

XP makinamızın adını yazıyoruz (Bilgisayar adı)

Yazıcı adımızı yazıyoruz (Yazıcı paylaşım ismi)

İleri tuşuna bastığımız zaman karşımıza yazıcılar gelmekte. Bu yazıcıların son taraftan marka ve sağ taraftan model olarak seçimimizi yapıp işlemi bitiriyoruz.

Yazıcımız böylelikle bilgisayarımıza kurulmuş olacaktır. Eğer yazıcımız listemizde yoksa sürücüsünü ek olarak kurmamız gerekecek. Bunun için bir sonraki makalemi okuyabilirsiniz. Sizlere Listede yer almayan Samsung 4521F yazıcısının kurulumdan bahsedeceğim.

“Pardus Ağ Yazıcısı Kurulumu” üzerine 2 yorum

  1. teakolik hocam çok teşekkür ederim. verdiğin bilgi mükemmel ötesi. şimdi ağdaki pardus bilgisayarlarda yazıcı tıkır tıkır çalışıyor tekrar teşekkürler kolay gelsin

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)