Zaman Gazetesi ile Röportajım

      Merhaba arkadaşlar bugün oldukça yoğun bir gündü… Fakat çokda keyifliydi diyebilirim.  Geçen hafta Zaman Gazetesi’nden Mehmet Sakin Bey bana bir e-mail göndermişti.

Bir röportaj için… Malesef ki geçen hafta biraz yoğundum iş yerimde bu aralar epeyli bir uğraş var bugün için randevulaşmıştık Mehmet Bey ile… Bugün şirketin arabasına atladığım gibi Zaman Gazetesi’nin Yenibosna’daki yerine gittim. Tabi karşıya geçmek özelliklede yağmurlu bir günde ne kadar zor olabileceğini unutmuşum 🙂

Gerçi Tem otoyolundan gelirken Avcılar çıkışını kaçırana kadar herşey güzeldi… Malesef ki çıkışı kaçırdım 🙂 Beylikdüzünden çıkıncaya kadar saat 12 yi bulmuştu. Aslında randevumda 12:00 ‘daydı. Sonra o trafikte e-5’e gir Yenibosna’ya geri dön. Tam bir macera hiç sormayın.

Gazete’ye ulaştığımda randevuma 1 saat geç kalmıştım ama Mehmet Bey gayet anlayışla karşıladı. Sağolsun çok beklettim ama yaptığımız sohbet ve röportaj buna deydi diyebilirim.

Beraber bir odaya geçtik birkaç resim çekti arkadaşlar sonra Mehmet Bey ile muhabbete daldık… Öncelikle Paypal’dan konuştuk, internet sayfamdan ve internetteki e-ticaret sistemlerine insanların bakış açılarından derken zaman çabuk geçti… Röportaj bittikten sonra birde beraberce çay içmek için kafeteryaya indik. Açıkcası orada da muhabbeti iyicene koyulaştırdık diyebilirim. Gayet de güzeldi. Umarım Mehmet Bey’de bu tanışmadan memnun kalmıştır. Kapıya kadar beni uğurladı sağolsun yürürkende “Zaman Gazetesinde neden bir bilişim bölümü yok ?” Sorusuna cevap aradık…

Ardından yolculuk tekrar başladı… Eve gelirken ki Tem otoyolu trafiğinin Kozyatağı trafiği ile birleştiğini görünce paralı yola saptım ve saat 20:00 civarı kendimi eve attım… PC başına geçtiğimde yorgunluk omuzlarıma çökmüştü biraz geç geldim ama sizlerlede paylaşmak istedim..

Bu güzel sohbet ve ilgi için Mehmet Bey’e tekrardan teşekkür etmek isterim.  Açıkcası tekrardan biraraya gelip görüşmek içinde teyitleştik.

Peki röportaj ne zaman yayınlanacak ?  Sanırım Pazar günü Zaman Gazetesinin ekinde bir resmimi ve Mehmet Bey’in yazısını görebileceksiniz…

“Zaman Gazetesi ile Röportajım” üzerine 17 yorum

 1. vay abim be. Gazetelere de çıkarmış 🙂 çok sevindim. Sırf senin için (benim açımdan önemli bir konu 🙂 ) zaman gazetesi alacağım pazar günü 🙂

  Umarım devamı da gelir …

  Yanıtla
 2. Blog yazarları adına imrenilesi hareketler bunlar:)Açıkcası Zaman gazetesinden beklemezdim.

  30 Kasım değil de Aralık ayının ilk pazarı sanırım , mutlaka elde edip okuyacağım.

  Umarım bu tür röportajların devamı gelir.

  Yanıtla
 3. Zaman Gazetesinin çalışma yeri harika. Hele o kafeteryası. Bir blog yazarı için gazeteye röportaj vermek harika bir şey… Hele hele Zaman Gazetesine…

  Yanıtla
 4. çok güzel hareketler bunlar lobolobo lop lop lop

  beklediğinden daha iyi geçmesine sevindim. artık “basında teakolik” diye bir köşe açarsın :p

  başarılarının devam etmesi dileği ile…

  Yanıtla
 5. vayyyy, hayırlı olsun. Sevindim açıkçası… Zaman Gazetesi ya da başka bir gazete farketmez. Sanırım, Türkiye’de blog yazarlarına verilen önem artacak 🙂

  Yanıtla
 6. Öncelikle tebrik ederim. Sitedeki yazınızı fark ettikten sonra gazeteye dönüp bir daha baktım acaba gazeteyi ve eklerini bakan kör modunda mı okudum diye. : ) Röportaj sanırım bu haftaki ekte değil aralık ayının ilk pazar ekinde çıkacak.
  Zaman’ın niye bilişimle ilgi bir bölümü yok sorusu benim de uzun zamandır kafamı kurcalıyor. Bakalım bu konuyla ilgili yazıda birşeyler çıkacak mı ?
  Tekrar tebrik ederim.

  Yanıtla
 7. Uğur ;
  Teşekkür ederim. Açıkcası ne yazılacak bende tam bilmiyorum. Ama bu konuya değinmek lazım… Acaba neden bilişim bölümü yok.. ?

  Yanıtla
 8. Tebrik ederim,
  senin içinde, zaman gazetesi içinde iyi oldu.
  Genelde hep siyasi konulara değiniyorlar.

  Zaman gazetesine abone olduktan beri, elime alıpda okumuşluğum yoktur. Zaten gazete elimize geçmiyor ;)Birisi bizden önce alıyor kapıdan..

  Röportajınız yayınlanmı? yayınlanacakmı? takip edelim?

  Yanıtla
 9. Helal olsun gerçekten. Büyük bir başarı. İnşallah bizimle de röportaj ederler. Malesef bizlerle yapmazlar gibime geliyor. Çünkü blogumu teakolik.com gibi aşırı kaliteli içerikle dolduramıyorum. 🙁

  Neyse çok güzel bir başarı bu abi. Daha nicesine diyorum, kolay gelsin.

  Yanıtla
 10. İbrahim ÇAKICI ;

  Sağolasın dostum. Eminim bir süre sonra sen de benimki kadar hatta çok daha kaliteli bir içerik sahibi olacaksın…

  Yanıtla
 11. ben de bugün zaman’ın ekinde gördüm yazınızı. yazıda sorulara cevap verdiğiniz anlatılıyordu, bu bölümü göremedim. :(..

  başarılarınızın devamını dilerim.

  Yanıtla
 12. Sayın Hamza bey Zaman gazetesindeki röportajınızı okudum,gazetemize ve size teşekkür ederim,röportaj biter bitmez hemen sitenizi ziyaret ettim,2 yıldır bilgisayar kullanıyorum kendi amatör çapımda program indirip bilgisayarımda kullanıyorum,sizin site ana sayfasındaki bilgisayar ile ilgili terimlere malesef fransız kaldım,bu konuda daha geniş bilgi için mutlaka kursa gitmek lazımdır ama benim gibi kursa gitme imkanı olmayan kişilere bilgisayarı tanıma ve kullanma konusunda neler tavsiye edersiniz.
  Teşekkür eder saygılar sunarım

  izmirden çay tiryakisi yaşar ay

  Yanıtla
 13. @Yaşar AY
  dostum öncelikle teşekkür ederim. Bilgisayar kullanma konusunda eğer bir kurs eğitim alamayacaksanız bir bilene sorarak kurcala/boz yöntemini öneririm ben böyle öğrendim. Biraz zordur ama en iyi bilgiyi merak / araştırma / bozma yöntemi ile elde edebilirsin. Ki… Her zaman yardıma hazırım.

  Röportajı şuraya yazdım : http://www.teakolik.com/zaman-gazetesi-roportajim/

  Yanıtla

Yorum yapın