Pardus ile 2003 Servere Uzak Masaüstü

Merhaba arkadaşlar.  Bugün sizlere Pardus işletim sistemimizden 2003 serverimize uzak masaüstü nasıl yapacağımızdan bahsedeceğim.  Daha önceki makalelerimde sizlere çalıştığım şirkete client bilgisayarlarımıza Pardus işletim sistemi kurduğumdan bahsetmiştim.

krdc Şirketimizde Clientler 2003  serverimize Uzak masaüstü yaparak 2003 server üzerindeki ERP programımızı kullanmakta. Peki Clientleri XP den Pardus’a çevirdiğimiz zaman ne olacak ?  İşte bu soruyu sorduğumuz zaman devreye Krdc Uzak Masaüstü Bağlantısı giriyor.

Pardus menümüzde Programlar sekmesinden internet sekmesine geldiğimiz zaman KRDC programını açıyoruz. Krdc programı sayesinde 2003 serverimize bağlanacağız.

Krdc programımızı açtığımız zaman bizden bağlanılacak bilgisayarın adresini istemekte. Bağlanacak olduğumuz bilgisayarın ip adresini bilmemiz yeterli. Aynen Windows işletim sisteminde olduğu gibi ip adresimizi yazarak bağlanıyoruz. Tek bir fark var başına RDP:\\ koymamız

rdp://192.168.2.100

Rdp protokolü ile uzak masaüstünden 2003 serverinize  rahatlıkla bağlanabilirsiniz. Bunun dışında VNC desteğide sağlamakta.  İlk bağlanacağınız zaman sizden görüntü ayarlarını istemekte. İstediğiniz görüntü ayarını yaptıktan sonra bağlan tuşuna basın….  Hadi kolay gelsin 🙂

NOT: Pardus’le ilgili sorularınızı gönderebilir yada Pardus hakkındaki yazılarıma bakabilirsiniz.

“Pardus ile 2003 Servere Uzak Masaüstü” üzerine 4 yorum

  1. selam arkadaşlarim sizi zaman gazetesin de okumuş,ben de beni yönlendirecegine inaniyorum..sanal alem le de bilgisayarlada yeni taniştim..format attiktan sonra dvd ve kameram çalişmiyo..ne yapmalıyim ve nasil..yada siz ne yapabilirsiniz..tesekkurler..

    Yanıtla
  2. Yeni ve farklı uygulamaları da denemek lazım.
    Askeri kripto guvenligi ile gerçek zamanlı ve sınırsız uzak bağlantı.
    Bireysel kullanım için ücretsiz.

    Yanıtla

Yorum yapın