PentReporter İçin Çevirmen Olun!

PentestReportPentReporter şuan geliştirilme aşamasında olan gelişmiş bir güvenlik testi raporlama aracıdır. Penetrasyon araçlarının vermiş olduğu raporlar özel formatlardadır. Fakat bu formatlar ülkemizdeki bazı standartlarla uyum sağlamak konusunda sıkıntı çıkartabiliyor.

Bu yüzden güvenlik uzmanları bu raporları ülkemizdeki BDDK, ISO27001 ve Offensive formatlarına çevirmek zorunda kalırlar. İşte bu noktada PentReporter devreye giriyor!

PentReporter, Nessus penetrasyon güvenlik yazılımının rapor sonuçlarını BDDK, ISO27001 ve Offensive formatlarına çevirebilen bir yazılımdır. Gelişmiş bir raporlama ve analiz aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Geliştirilme aşaması devam eden PentReporter hem Türkçe hem de İngilizce dillerine destek verecek. Bu noktada çevirmenlere ihtiyaç duyuyor. Çeviri kısmı için birkaç gönüllü şimdiden başvurmuş durumda. Çeviri kısmında güvenlik açıklarının onlarca olduğunu ve yüzlerce satır çeviriye ihtiyaç duyulduğunu göz önüne alırsak, sıkı bir ekiple ancak bitirilebilir.

Eğer siz de PentReporter için gönüllü çevirmen olmak isterseniz geliştirici Eyüp Çelik’e bir e-posta atarak yazılımın geliştirilme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

İletişim: [email protected]

Yorum yapın