Photoshop “an error has been detected with a required application library…” Hatası

Merhaba arkadaşlar dün Photoshop’u kurarken bir hata mesajı ile karşılaştım. Error “…error has been detected with a required application library…” when you start ne demek bu diye düşünürken Google ‘ye hata mesajını yazıp entere bastım. Fakat bununla ilgili Türkçe kaynak bulamadım açıkcası en azından 3 – 4 kere kaldırdım yeniden kurdum yinede Photoshop kurulduktan sonra ilk açışımda cart diye karşıma

an error has been detected with a required application library and the …

Hata mesajını verdi. Adobe’nin internet sayfasında bu hatanın çözümü için ingilizce olarak

Solution: Rename folders in the installation path.

Remove any extended characters (for example, Ö) in the path of the installed application that returned the error, or reinstall the application:

1. In Windows Explorer, navigate to the application file. (By default, Adobe applications are installed to the Program Files\Adobe folder on the system hard disk.)

2. The path appears in the Address box in Explorer. Do one of the following:

— Rename the folder that contains extended characters.

— Remove the Adobe application by using the Add/Remove utility, and reinstall it to a location that doesn’t include any extended characters in the path (for example, the root directory of the hard disk). For instructions on using the Add/Remove utility, see the documentation included with Windows.

(Photoshop CS, InCopy CS2, Adobe Creative Suite 2.0 applications)

Açıklamasını yapmışlar.. Bende sizlere Türkçe olarak neler yapmanız gerektiğini ve bu hata mesajından nasıl kurtulabileceğinizi anlatayım.

Öncelikle Photoshop programımızı Denetim Masası / Program Ekle Kaldır dan kaldırıyoruz. Kaldırırken size ayarlarıda kaldırayım mı diye bir soru soruyor (Remove my prefences) bunuda işaretleyin öyle kaldırın.

Daha sonra C:\Document and Settings\User\Aplication Data\ klasörü içerisindeki ADOBE klasörünü siliyoruz. Ayrıca C:\Program Files\Adobe klasörünüde tamamen sistemimizden kaldırıyoruz.

Daha sonra programın setup’unu tekrar çalıştırıyoruz kurulum esnasında bize paketin nereye açılacağını soracaktır. Önceden nereye açtıysanız paketi yerini değiştirin. Mesela ben Setup ‘u C:\photoshop dizinine açmıştım onu D:\Photoshopkur olarak değiştirdim.

Sonrada kurulum esnasında programın nereye kurulacağını soruyor. C:\Program Files\Adobe\Adobe Photo…. olarak standart kurulum yerini çıkartıyor buraya next demeden önce bu yoluda değiştiriyoruz. Ben D:\Adobe\ olarak değiştirdim. Kurulum tamamlandıktan sonra aktivasyon işleminide yapınca bu hata mesajından kurtulmuş oldum.

Hadi kolay gelsin.. Bol Photoshop’lı günler… 🙂

Bu Hata Mesajını verebilecek programlar :

Adobe Acrobat 7.0 Professional or Standard
Adobe GoLive CS2
Adobe InCopy CS2
Adobe InDesign CS2
Adobe Illustrator CS2
Adobe Photoshop CS-CS2

“Photoshop “an error has been detected with a required application library…” Hatası” üzerine bir yorum

Yorum yapın