Plantronics DSP 550 Kulaklık İnceleme

Özetle anlatacak olursak bazı headsetler özel ihtiyaçlara göre tasarlanırken oyun için ayrı müzik dinlemek için ayrı chat ve voip için gibi bi takım ayrı kulaklıklar zaman zaman ön plana çıkmaktadır. Herkse ticaretin bir krikosu olmayı denerken plantronics firmasının bu tarz bir eğilime girmediğini bir çok kişi bilir. plantronics firmasının gerçekden her alanda kullanılabilecek üstün kalitede kulaklıklar üretmekte ve kulaklığın hakkınıda oldukça iyi bir şekilde vermektedir.

Giriş

Özetle anlatacak olursak bazı headsetler özel ihtiyaçlara göre tasarlanırken oyun için ayrı müzik dinlemek için ayrı chat ve voip için gibi bi takım ayrı kulaklıklar zaman zaman ön plana çıkmaktadır. Herkse ticaretin bir krikosu olmayı denerken plantronics firmasının bu tarz bir eğilime girmediğini bir çok kişi bilir. plantronics firmasının gerçekden her alanda kullanılabilecek üstün kalitede kulaklıklar üretmekte ve kulaklığın hakkınıda oldukça iyi bir şekilde vermektedir. Yukarıda saydığımız bir çok kullanım kriterini bir arada tutarak üstün sesi ortaya çıkartmak için uğraşır. Ve bunuda yapar DSP 550 nin üzerinde oyun kulaklığı yazmaz ama kime sorsanız oyunlarda en iyi sesi verenler kulaklıklar arsında en üst lerde olduğu görülür.DSP 550 yi Pc nizde diz üstü bilgisayarınıza herhangi başka bir donanıma gerek kalmadan usb arayüzü ile kolayca bağlayabilirsiniz.

Tasarım

Tasarım olarak dsp 550 modern ve çekici bir görünüme sahip ergonomik dizaynı ile mikrofonu sizi hiç rahatsız etmiyor ileri dönük bir bakış ile koruyucu kaplama ile örtülü. Kulaklığın köşeleri siyah parlak bir malzeme ile kaplanmış ufak bir plantronics logosu kondurulmuş. Saç bandı sizi hiç rahatsız etmiyor kulaklarını tahriş etmeyen yumaşak suni deri süngerler kulaklığın bas gücünede katkı sağlamış. Tabiki bu kulaklığın en büyük tasarım dehası yönü her zaman dediğimiz gibi şaşırtıcı derecede hafif olması.

Pro Game

Profesyonel oyun dünyasında günden güne rekabet gittikçe kızışıyor şüphesiz Profesyonel oyuncunun en iyi partneri kullandığı ekipman tabiki bu ekipmanın fiyatı pahalı olur ucuz olur ancak en iyi ekipman şüphesiz oyuncunun kullanırken en rahat olduğu ekipmandır her zaman söylediğim gibi.

Fakat özellikle Counter Strike camiasında bazı yer etmiş ekipmanlar kalitesini ispatlamış ürünler tabiki bulunmakta razer logitech raptor stealpad plantronics vb. Bu yazımızda enine boyuna Plantronics firmasının en son ürünlerinden olan DSP 550 inceleyeceğiz. Kim ne derse desin bir çok oyuncunun göz önünde tuttuğu ilk şart kulaklığın kaliteli ses vermesi ve çok hafif olması DSP 550 yi elimizze aldığımızda bir serçe kadar ağırlığa sahip şık tasarımı ve muhteşem berraklıktaki ses kalitesi bizi gerçekden büyüledi fakat ne yalan söyleyelim şaşırmadık dsp 500 modelindede aynı özellikler zaten mevcuttu ama sanki biraz daha hafif leyerek daha şık bir yapıda ses dede çok az bir farkla kalite yükselmesi dışında dsp 550 gerçekden sınıfında bu özelliklerle 1 numara. En iyi oyun kulaklıkları arasında medusa 5.1 ile kıyasladığımızda ağırlık bakımından medusa 3 kat daha ağır ve buda ister istemez insanın başının ağrımasına yol açmakta. Yaptığımız testlerde medusa ile yaklaşık 1, 5 saat lik bir oyun sonrası başımız ağrımaya başladı fakat plantronicde bu süre 3,5 saat e kadar çıktı ve böle bir olaya rastlamdık.

Şimdi gelelim DSP 550 nin özelliklerine

Plantronics dsp 550 ses berraklığı ile profesyonel oyuncular yada kişişel ev kullanımında multimedya uygulamaları oyunlar , müzik ,film ,sohbet uygulamlarında esnek şık tasarıma sahip bir şekilde bizlere ulaşmakta. Kulaklık da ki diğer bir özelliği gürültüyü filtreleyen mikrofonu ile ses kayıtlarıda arka plan rahatsızlılarını ortadan kaldırarak sohbet ve kayıtlarda konuşmanın tanınma kesinliğini en üst seviyede çıkartması. Dsp 550 nin usb bağlantısı içerisnde gömülü bir ses kartıda bulunmakta zaten bu ses kartı sayesinde kalite en üst seviyelere ulaşıyor.

DSP 550 ile birlikte persono adlı yazılım da dsp 550 kullanıcılarına ücretsiz olarak geliyor bu yazılım ile ses de en ince ayar ve efektleri kulaklığımıza uyarlıyabiliryoruz.

şu an plantronics firmasının Türkiye distiribitörü olan Multimedya malesef bu modeli henüz ülkemize getirmedi yurtdışında yaklaşık 70 euro civarında satılmakta. Umarız bir an önce kulaklık ülkemize gelir ve bu kaliteden mahrum kalmayız.

Özellikler

• 40mm stereo speaker Maksimum Bas Düzenleme
• Esnek Saç Bandı Günlük Sık kullanıma Uygun
• Yumuşak Kulaklık Süngerleri Hassas Akustik Sayesinde Berrak Ses Vermesi
• PerSono Yazılımı Sayesinde Kulaklık Ve Mikrofonlara İnce ayar Yapabilme
• Rahat Konforlu Hafif Olması İle Tüm Gün Kafanızda Durabilir Baş Ağrısı Yapmaz
• Mikrofonun arka plan daki gürültüyü filtreleme sesi net hale getirme
• USB adaptörü sayesinde kolay kullanımı ve ses işlemlerini kendi ses işlemcisi üzerinden en iyi şeilde yapabilme.

İTHALATÇI FİRMA Multimedya Bilgisayar

Dünyanın en iyi kulaklıklarını üreten Plantronics’e hoş geldiniz

Plantronics 1961’de uçak pilotları için ilk hafif kulaklıkları icat etti. O günden bugüne herkes için kulaklık üretiyoruz. Kablolu ve kablosuz kulaklıklar; ofiste, evde, dolaşımda, araba kullanırken ya da uçarken kullanacağınız kulaklıklar; masa ve cep telefonları için; VoIP teknolojisi, oyun oynamak ve müzik dinlemek için tasarlanmış kulaklıklar yapıyoruz.

Nerede olursanız olun ve nereye giderseniz gidin, bir Plantronics kulaklığınız olduğu sürece dünyayla bağlantınız kopmaz.

Fiyat, tasarım, üzerinizde taşıma biçimleri ve özellikler açısından çok zengin seçenekler sunuyoruz. Bu çeşitliliğe rağmen, efsaneleşmiş ses kalitesi, üstün ergonomik özellikler, rahatlık ve kişilikli çizgiler tüm Plantronics kulaklıklarının ortak özellikleridir.

Plantronics ürünleri konusunda ülkenizdeki müşteri desteği, garanti koşulları ve diğer bilgiler için lütfen şu adrese başvurun:

MULTIMEDYA BILGISAYAR
KÜÇÜKKÖY CEBECI CADDESI 569. SOKAK
No:6 34080 GAZIOSMANPASA
ISTAMBUL-TURKEY
TEL: +90 (212) 479 46 46
FAX: +90 (212) 477 44 22
WEBSITE: http://www.multimedya.com

“Plantronics DSP 550 Kulaklık İnceleme” üzerine 9 yorum

  1. sa Abi ben dsp 550 aldım yanlız kulaklıgı pc takınca calıştırmıyo biraz eski pc acaba sorun pc demi yoksa programmı lazım. kulaklıgı biladerin pc sinde denedim onun pc si yeni bide wındos mista kullanıyo onun kine takıncca 4 saniyede calıştırdıyardım ederseniz sevinirim biraz pc işinde geri kaldık şimdiden sagolun…

    Yanıtla
  2. usb 2.0 desteği olmamasından kaynaklanabilir bide bazen arızalı durumlarda dediğin oluyor bizdede bir tane sinde bu sorun oldu ve garantiye gönderdik kulaklık hiç bir yazılıma ihtiyaç duymuyor tüm ayarları windows vista üzerinde mevcur fakat dsp 500 ün yazılımı xp işletim sisteminde çalışmakta ve gerçekden etkili şekilde kulaklığa özellikler kazandırmakta.

    Yanıtla

Yorum yapın