PolyPad 8216HD Tablet İnceleme

PolyPad 8216HD incelemePolyPad 8216HD iPad Mini alternatifi olarak 8 inç büyüklüğü ile karşımıza gelen iddialı özelliklere sahip bir ürün. PolyPad 8216HD, hem hafif hem şık bir tasarım hem de fiyatı ile iyi bir alternatif olacaktır.

PolyPad 8216HD ekranının üst kısmında bir 3G kamerası bulunuyor. Üst kısmına baktığımızda ise açma kapama tuşu ile 3,5mm kulaklık girişini görüyoruz. Bunun dışında üst yüzeyde, sağ ve sol kısımlarında herhangi bir tuş ya da fonksiyon yok.

Elimize aldığımız zaman sağlam ve kaliteli olduğunu hissettiriyor. Yan çerçeveler başarılı bir şekilde tasarıma uyum sağlamakta. iPad Mini benzerliği ile de dikkatleri çekecek bir ürün olduğunun altını çizmek isterim.

PolyPad 8216HD’nin tam kalınlığı 9,8mm ve 201x153mm boyutlara sahip. Aynı zamanda 390 gram ağırlığı ile bir hayli hafif. Hemen hemen iPad Mini kadar hafif ve ince olduğunu söyleyebiliriz.

Ön yüzünde fiziksel bir tuş olmadığını görüyoruz. Standart Android tuşları ekranda dokunmatik olarak bulunuyor. İlk başta biraz garipseyebilirsiniz belki ama, Home tuşunun çok farklı bir şekilde cihazın alt tarafındaki girişlerle birlikte konumlandırıldığını göreceksiniz.

PolyPad 8216HD   PolyPad 8216HD Kutu   PolyPad 8216HD kutu içeriği

Arka kısmını çevirdiğimizde ise 2MP çözünürlüğündeki kamerasını görmekteyiz. Önde ise, 0,3 MP’lik kamera bulunuyor. Kamera konusunda PolyPad’den daha iyi bir çözünürlük bekliyordum. En azından 5MP’lik bir arka kamera beklediğimi itiraf etmeliyim.

PolyPad 8216HD’nin alt kısmında reset deliği, mini USB, mini HDMI, microSD bellek kartı yuvaları ile mikrofon girişleri bulunuyor. Mini USB portu kutu içerisinden çıkan USB kablosu sayesinde, fare, 3G modem ve klavye gibi cihazları destekliyor. Bu kablo ile cihazlarınızı mini USB girişinden PolyPad 8216HD’ye bağlayabilirsiniz.

Reset tuşu sayesinde cihazımızı fabrika ayarlarına çevirebiliyoruz. Eğer bir kilitlenme ya da problem görülürse  bu tuş imdadımıza yetişecektir. Böyle bir cihazda mini HDMI görmek büyük bir keyif! PolyPad 8216HD’yi mini HDMI çıkışı üzerinden monitör, televizyon gibi cihazlara bağlamamız mümkün.

PolyPad 8216HD üst bakış   PolyPad 8216HD kutu içi   PolyPad 8216HD Üst

PolyPad 8216HD üzerinde 4400mAh’lik bir pil konumlandırılmış. Fakat  böyle bir donanım için biraz yetersiz kalıyor. Biraz daha iyi olabilirdi. Pilimizi kutu içerisinden çıkan adaptörle mini USB çıkışı üzerinden hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz.

Ülkemizde 400TL civarında satılan PolyPad 8216HD, performans ve tasarım konusunda dikkatleri üzerine çekebilecek bir iPad mini alternatifi olarak düşünülebilir. Siyah ve beyaz olarak iki farklı renkte satışa sunulmakta. Şıklık, tasarım ve performans konusunda gayet başarılı. Pil konusunda biraz yetersiz kalsa da rakiplerine göre başarılı bulduğumu itiraf etmeliyim.

PolyPad 8216HD (4)   PolyPad 8216HD (3)   PolyPad 8216HD (2)

PolyPad 8216HD ekranı TFT LCD teknolojisine sahip. Aynı zamanda A+ kapasitif dokunmatik olarak karşımıza geliyor. Dokunmatik hassasiyetinde gayet başarılı. 1024×768 piksel çözünürlük sağlayan PolyPad 8216HD ekranı, iyi bir parlaklığa sahip.

PolyPad 8216HD 5 noktaya kadar çoklu dokunmatik ekran desteği sağlıyor. Ekranı yanı sıra, performansı da gayet iyi. PolyPad 8216HD içerisinde Cortex A9 işlemcisi çift çekirdekli olarak konumlandırılmış ve 1.5GHz saat hızında çalışıyor. Aynı zamanda 1GB Ram desteği ile performansına güç katıyor.

Benchmark testlerinde işlemcisinin ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz.  Performans olarak üzerindeki Mali 400 ekran kartı da büyük bir artı sağlamakta. 3D destekli birçok oyunu PolyPad 8216HD üzerinde oynayabiliyorsunuz.

PolyPad 8216HD (7)   PolyPad 8216HD (6)   PolyPad 8216HD (5)

Uygun fiyatlı tabletlere göre performansı ile dikkat çekecek olan PolyPad 8216HD, çift çekirdekli işlemcisi ve 1GB DDR3 Ram ile büyük bir avantaj sağlamakta. Rakiplerine göre hem fiyat olarak hem de performans olarak dikkat çekecek derecede üstünlüklere sahip!

PolyPad 8216HD 16GB dahili hafıza ile geliyor. Aynı zamanda üzerindeki microSD kart yuvası ile hafızamızı 32GB’a kadar artırabiliyoruz.

Diğer PolyPad modellerinde olduğu gibi PolyPad 8216HD ile mobil olarak internete bağlanabiliyoruz. Wifi bağlantısının yanı sıra, üzerindeki USB girişine bir 3G modem bağlayarak internete bağlanabiliyoruz. Aynı zamanda kutu içerisinden çıkan kablo sayesinde USB portuna klavye, fare gibi ek cihazları bağlamanız da mümkün.

PolyPad 8216HD (9)   PolyPad 8216HD (8)   PolyPad 8216HD (1)

PolyPad 8216HD, Android 4.1.1 JellyBean işletim sistemi ile karşımıza geliyor. Stabil bir şekilde çalışan PolyPad 8216HD modeli üzerinde ek uygulamalar da görmekteyiz.

Üretici firma tarafından Flash Player’den tutun da oyunlara kadar birçok uygulama hazır paketler halinde cihaza yüklenmiş olarak geliyor. Uygulama yöneticisi sayesinde bu paketleri birkaç saniyede PolyPad 8216HD’ye kurabiliyorsunuz.

Donanım ve fiyat konusunda baktığımız zaman rakiplerini geride bırakıyor. Özellikle de birçok testte başarılı ve performanslı olduğunu kanıtlamakta.

PolyPad 8216HD (14)   PolyPad 8216HD (13)   PolyPad 8216HD (1)

PolyPad 8216HD ile internete bağlanabilir, video izleyebilir, ofis dökümanlarınızı görüntüleyebilir ya da e-kitap okuyabilirsiniz. Birçok işlevin rahatlıkla üstesinden gelecektir.  Üst düzey birkaç oyunu da kilitlenmeden başarılı bir şekilde oynatabiliyor.

Bu tarz ürünlerde en çok dikkatimi çeken uzun süreli kullanımlarda ısının çok fazla oluşması. PolyPad 8216HD’de de çok uzun süreli bir kullanım sonucunda biraz ısınabiliyor.

Bu model, 7 inçlik bir iPad alternatifi olarak görülebilir. Hem fiyatı hem de performansı ile dikkatleri üzerine çekecektir. Uygun fiyatlı birçok tablette karşılaşacağınız sorunları PolyPad 8216HD bir avantaj sağlayacaktır. Hem kaliteli hem de sizi yarı yolda bırakmayacak kadar güçlü bir donanıma sahip…

Ekran, pil ve kamera olarak çok üst düzey bir kullanım sunmasa da fiyat-performans olarak değerlendirdiğimde iyi bir alternatif olduğunu ve başarılı olduğunu söyleyebilirim.

“PolyPad 8216HD Tablet İnceleme” üzerine 3 yorum

 1. 1 hafta önce teknosadan aldım. Ekran ve batarya gerçekten yetersiz kalmış. Keza ısınma problemi normal diyorlarsa da bence normal değil. Kamerayı hiç saymayın, var mı? var 🙂
  Oyun oynarken şarzı %48 olduğu halde bir kaç kez kendiliğinden kapandı.
  Sorun devam ederse servise vermeyi düşünüyorum.
  Oyunlarda kasma yok, internet hızı iyi..
  İnsan kullanmadan bilemiyor.
  10 üzerinden 5

  Yanıtla

Yorum yapın