PolyPad i8 Tablet İnceleme

Polypad_i8_tablet (8)Polypad i8 tableti incelemeye devam ediyoruz. i8 işlemcimizi 1GB Ram ile desteklenmiş. Ekran kartı ise Power VR SGX 544 MP grafik yongası ile geliyor. Ayrıca tabletimizin 16GB’lık bir hafızaya sahip olduğunu görüyoruz.

Dilerseniz arka kenardaki microSD kart yuvasına bir hafıza kartı takarak 32GB ek hafızaya sahip olabilirsiniz. İçerisindeki Android işletim sistemi ve uygulamalardan sonra, toplam 12GB civarında boş alan size kalıyor.

Ekranımız biraz uzun ve 8 inç büyüklüğünde çözünürlüğü ise 1280×800 değerine sahip! Kısacası HD kalitede görüntüye sahip olabiliyoruz. Ekran IPS panele sahip olduğu için parlaklığı ve görüntü netliği gayet iyi!

Ekranımızın üst kısmındaki görüntülü görüşme kamerası 2.0 MP çözünürlüğünde, arkadaki ana kameramız ise 5.0 MP çözünürlüğü destekliyor.

Polypad_i8_tablet (12)   Polypad_i8_tablet (13)   Polypad_i8_tablet (14)

Polypad_i8_tablet (30)   Polypad_i8_tablet (31)  Polypad_i8_tablet (33)

Polypad i8 tablet Android 4.2 işletim sistemi ile birlikte geliyor.

Performansı gayet göz doldurucu ve Android 4.2 işletim sisteminde herhangi bir takılma ya da tekleme ile karşılaşmıyorsunuz. Performans olarak Reeder A8R, Exper EasyPad T8Q, Asus MeMO Pad 8 gibi birçok rakibine meydan okuyabiliyor.

Android 4.2 ile gelen PolyPad i8 ekran geçişleri ve işletim sistemi konusunda iyi bir performans sağlıyor. Yalnız kamera konusunda beni üzdüğünü söylemeden geçemeyeceğim böylesine sıkı bir performans sağlayan PolyPad i8’de iyi çözünürlükte kamera, en azından ana kamera olmasını beklerdim.

Polypad_i8_tablet (15)   Polypad_i8_tablet (16)   Polypad_i8_tablet (17)

Polypad_i8_tablet (27)   Polypad_i8_tablet (28)   Polypad_i8_tablet (29)

Polypad i8 üzerinde 4000 mAh’lık bir pil konumlandırılmış. Gün sonunu bu cihaz ile rahatlıkla getirebilirsiniz. Hatta iyi bir pil ömrü olduğunu söylemek mümkün! Yoğun ve yorucu işlemlerde ise 5-6 saat kadar pil ömrü sunabiliyor. Sanırım üzerindeki Intel Mobil işlemci pil konusunda iyi bir destek sağlıyor.

Görebildiğim kadarı ile, yaklaşık bir aylık kullanımda beni yarı yolda bırakmadı. Üstüne üstlük birçok işimi bu harika tasarıma ve sağlam bir gövdeye sahip olan Polypad i8’de yapabildim.

Polypad_i8_tablet (18)   Polypad_i8_tablet (19)   Polypad_i8_tablet (20)

Polypad_i8_tablet (37)   Polypad_i8_tablet (39)   WP_20140513_01_17_44_Pro

Fiyatı mı? Fiyatı sadece 499TL!

Fiyat performans olarak değerlendirdiğimizde piyasadaki benzer tabletlerden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnız kullanım sırasında bir HDMI çıkışı olmadığını fark ettim. Benim gibi teknik adamlar için büyük bir eksiklik olarak düşünülebilir. Ancak son kullanıcı için HDMI çıkışı olmaması pek de dert edilecek bir durum değil…

Polypad_i8_tablet (21)   Polypad_i8_tablet (22)   Polypad_i8_tablet (23)

Polypad_i8_tablet (24)   Polypad_i8_tablet (25)   Polypad_i8_tablet (26)

Kamera performansı vasat olsa da, piyasadaki ucuz sınıfındaki tabletler arasında iyi bir performansa ve kaliteye sahip olduğunu söyleyebilirim.

Tabletin içinden küçük bir kartta özel bir hediye çıkıyor. PolyPad müşterilerine özel olarak hazırlanan bu hediyede, Ferdi Kaza ve Cüzdan Kaybı içeren AIG Sigorta Müşteri Güvence Paketi de geliyor…

Kamera_Cekimi_Polypad_i8   Antutu (6)   Antutu (5)

Daha ne diyelim?

Şimdiden hayırlı olsun 🙂

“PolyPad i8 Tablet İnceleme” üzerine bir yorum

  1. poypad güzel tabletler çıkarıyor ama en büyük sorunu pil ömrü. 4 tane kullandım polypad hepsinde batarya çok kısa ömürlü.ama teknik özellik bakımından her oyunu programı rahat çalıştırıyor. ucuz güçlü tablet arayanlara önerilir.

    Yanıtla

Yorum yapın