PolyPad i8 İnceleme

Polypad_i8_tablet (2)Ucuz fiyatlı tablet dünyasının sıkı alternatiflerinden biri olan PolyPad incelemelerine devam ediyorum. Bugün, uzun bir süredir kullanmakta olduğum PolyPad i8’i sizlere tanıtmaya çalışacağım.

Polypad i8 tablet 8 inç ekran boyutu ile karşımıza geliyor. Ancak bir uzunlamasına bir tablet olduğunun altını çizmek istiyorum. Polypad i8’in gövdesi alüminyumdan yapılmış gayet de sağlam ve şık olduğunu görüyoruz.

Şık ve ince tasarımı ile dikkatinizi çekecek olan Polypad i8’i, diğer tabletlerden ayıran en önemli özellik Intel mobil işlemciye sahip olması!

Evet Polypad i8’de bir Intel mobil işlemci kullanılmış.  Ekranımız 8 inç büyüklüğünde ve ekran 10:16 görüntülenme oranına sahip. Tasarımı gayet şık. Tasarımını 134 mm olan genişliği ve 8,2 mm kalınlığı ile tamamlıyor. 

Ekran diğer tabletlere göre biraz uzun görülecektir. 123 mm’lik ekran genişliği, 212 mm’lik bir uzunlukla tamamlanmış. 8,2mm kalınlığı ile bayağı ince bir tablet olduğunu söyleyebiliriz.

WP_20140513_01_17_44_Pro   Polypad_i8_tablet (2)   Polypad_i8_tablet (5)

 

Tabletin gövdesi tamamen alüminyumdan yapılmış. Elle tuttuğunuz zaman size ne kadar sağlam olduğunu hissettirebiliyor. Yan kenarlar keskin bir tasarımla tamamlanırken arka yüzde yuvarlatılmış olarak elinize rahat bir tutuş sağlıyor.

Ekranımızın üstünde görüntülü görüşme kameramız yer alıyor. Alt kısımda ise sadece standart dokunmatik Android tuşlar konumlandırılmış. Sol kenarda herhangi bir fiziksel tuş ya da giriş yok. Sağ kenara baktığımızda ise açma tuşunu, ses tuşlarını ve microSD kart yuvası girişini görüyoruz. Aşağı kısımda bir mikrofon deliği olduğu dikkatimi çekti.

Polypad_i8_tablet (1)   Polypad_i8_tablet (2)   Polypad_i8_tablet (3)

Polypad i8’in üst kenarına baktığımızda ise 3,5 mm kulaklık girişi ile micro USB girişi karşımıza geliyor. Alt kenarda ise sadece ses çıkışı için hoparlör delikleri bırakıldığı görmekteyiz.

Şık tasarımlı Polypad i8 tabletin arka kısmını çevirdiğimiz zaman kocaman puntolarla yazılan PolyPad logosu ve yine altında büyük puntolarla model ve diğer bilgilerin yer aldığını görüyoruz.  Tabletin arkasını çevirdiğimizde, en üstte ana kamera şık tasarımını tamamlıyor.

Polypad i8 kutusundan usb kablosu, şarj adaptörü ve kullanım klavuzu çıkıyor. Bunların yanı sıra küçük bir metal parça da kutudan çıkıyor. Küçük bir hediye kartı da unutulmamış…

Polypad_i8_tablet (4)   Polypad_i8_tablet (5)   Polypad_i8_tablet (8)

Alüminyum gövdeye sahip Polypad i8 modeli tabletin tasarım kalitesi kutusuna da yansıtılmış. Özel tasarımlı kutusunda şarj adaptörü ve klavuzlar için özel yerler yapıldığını söylemeden geçemeyeceğim.

Polypad i8 üzerinde Intel işlemci olduğunu söylemiştim. Intel’in mobil Aton Clover Trail+1 kullanılan i8 işlemci, büyük işlerin altından kalkacak şekilde çalışıyor. İşlemcimiz 2,0 GHz hızında ve çift çekirdekli! Bu sayede tabletimizden iyi bir performans alırken, güç kazancı sağladığını da söylemek gerekiyor.

Polypad_i8_tablet (9)   Polypad_i8_tablet (10)   Polypad_i8_tablet (11)

Polypad_i8_tablet (34)   Polypad_i8_tablet (35)   Polypad_i8_tablet (36)

Devamı bir sonraki inceleme yazımda…

Yorum yapın