Resmi iPad Satışı Başlıyor. Üstelik 1079TL KDV Dahil…

Apple resmi distribütörü Bilkom,  iPad’leri Türkiye piyasasına sürüyor.  Migros, Kipa, Metro, GoldPC derken sonunda iPad, resmi olarak Bilkom tarafından 25 Aralıkta satışa sunulacak. Çok sitem ettik, çok laf söyledik hele ki Türkiye gibi bir pazarın neden bu kadar arka planda bıraktığına sitemlerimiz vardı.

Bugün Kemalettin Bulamacı’dan aldığım habere göre artık resmi olarak iPad’ler Türkiye piyasasına giriyor.  25 Aralıkta satışa sürüleceği duyrulan iPad tüm modelleri ile birlikte ülkemizde Bilkom distribütörü tarafından satışa sunuluyor. En merak edilen konu ise elbetteki fiyatları. En düşük modeli olan 16GB Wi-Fi destekli ürün 1079TL KDV dahil olarak fiyatlandırılmış.  2000TL gibi fiyatlara 3. parti firmalar tarafından Dubai gibi yerler üzerinden alınıp ülkemize getirilen iPad’ler epeyli ilgi görmüştü.

Bu müthiş teknolojiden bizi mahrum bırakanlar utansın diyerek Bilkom’a gecikmişde olsa resmi olarak iPad’i getirebildikleri için teşekkürlerimi iletirim.  Artık yurt dışından kaçak kuçak yollarla iPad sahibi olmak yerine garantili, servis desteği ve avrupaya göre biraz pahalı kalsa da ülkemizde kabul edilebilir fiyatlarla iPad sahibi olabilirsiniz.

Word karta 12 taksit gibi ödeme kolaylıkları da sunulmuş durumda. Bakalım Pad piyasasında rekabet kızışacak gibi özelliklede Samsung GalaxyPad ve iPad karşılaştırmalarını merakla inceliyorum. Gerçi iki ürünü de pek inceleme fırsatı bulamadım. Böyle bir fırsat verilirse sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Ürünlerin fiyatları ise şu şekilde;

“Resmi iPad Satışı Başlıyor. Üstelik 1079TL KDV Dahil…” üzerine bir yorum

  1. aslinda bu tur cihazlarin ulkemize gec gelmesi ve fiyatlari ile el yakmasinin genel bir nedeni var. Turkcell, vodafone ve avea gibi sirketlerin bu tatli pastayi kimseye kaptirmak istememesi. Cihazlarin satisini sozlesmeli yaparak yerli ikinci el bir otomobil parasini vermek istemeyen musterileri kacirmasidir.

    en azindan kisisel tespitim bu.

    Yanıtla

Yorum yapın