RETARGETING ANALYTICS MeetUp Başlıyor!

Kurucuları arasında yer aldığım Analytics Akademi’nin yeni etkinliği Retargeting Analytics MeetUp 17 Haziran’da EOfis Levent Ofisinde gerçekleştirilecek.

Google istatistiklerine göre; web sayfası ziyaretçilerinin %95’i, dijital pazarlamacıların istediği dönüşümleri gerçekleştirmeden siteden ayrılıyor. Bu soruna çözüm olarak da dijital pazarlama alanında Retargeting büyük bir oranda verim sağlıyor.

Tüketiciler gün içinde yüzlerce reklama maruz kalıyor. Maruz kalınan bu reklamlar, aslında tüketicilere her alanda alternatiflerinin bir hayli fazla olduğunu gösteriyor. Bu da tüketicileri tekrar web sayfamıza çekmenin ve istediğimiz aksiyonları aldırmanın eskisine oranla bir hayli zor olduğu anlamına geliyor. Bu noktada, Yeniden Hedefleme’nin (Retargeting) önemi her geçen gün artıyor.

Analytics MeetUp

Kullanıcıları tekrar hedeflemek, dijital pazarlama stratejilerini şekillendirirken üzerinde dikkatlice düşünülmesi gereken önemli bir konu. Özellikle son yıllarda, yeniden hedefleme yapılabilecek platformların sayısının artması ve çeşitli yeni hedefleme teknolojilerinin gelişmesi ve pazarlamacıların yeniden pazarlama alanındaki bilgilerini sürekli güncel tutmasını sağlıyor.

Analytics Akademi’nin Digital Analytics ekseninde konuları tartıştığı ve aylık ve ücretsiz olarak düzenlenen Analytics Meetup’ın bu ayki konusu ise, “Retargeting Analytics” yani Yeniden Hedefleme olarak belirlendi.

Retargeting alanında uzman olan Türkiye’nin önde gelen dijital pazarlamacıları, 17 Haziran Cumartesi Saat 13:30-16:30 arasında gerçekleşecek meetup’ta tecrübelerini paylaşacak. E-Ofis Levent ofisinde herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek meetup, 100 katılımcıya açık olarak gerçekleşecek.

Analytics Meetup’ta; Criteo Sales Director Barış ÇoşkungönülVivaki Turkey Head of Bidadble Media Berkant KuruPegasus Airlines Digital Analytics Optimization Leader Emre Güney konuşmacı olarak yer alacak. Panel şeklinde gerçekleşecek etkinliğin moderasyonunu ise Analytics Akademi’den Burkay Yapağcıoğlu gerçekleştirecek.

Etkinlik ücretsiz olmakla beraber giriş için kayıt olmanız gereklidir. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yer: eOfis Levent (Kanyon AVM Yanı)
Tarih: 17 Haziran Cumartesi
Kayıt: https://analyticsakademi.com/analytics-meetups/

Etkinlikte görüşmek üzere…

Yorum yapın