Sanal Dünyanın Çöp Yuvaları!

Evet, sanal dünyanın büyük bir kısmı çöplükten ibarettir. Bu sebeple özgün olmak ve kalıcı olmak zorundasınız. Ne kadar özgün olursanız, ne kadar farklı yazarsanız o kadar değerli ve kalıcı olursunuz!

Kişisel bloglar, blog dünyasının en önemli ve en büyük parçasını oluşturmaktadır. Doğal olarak bu dünyada sivrilmek, takipçi sahibi olmak çok zordur. Diğer bir yandan da sürekli yazanlar için bu iş artık rutin ve basit bir hale gelmiştir. Sıradanlaşmayı değil, farklılaşmayı öğrenmeye başlamışlardır.

Aksi takdirde takipçilerinizden vefa beklemeyi hiç düşünmeyin.

Kişisel türde blog yazmak için bir konuda uzman olmanıza gerek yoktur. Bu yüzden blog türleri arasında kişisel bloglar ağırlıklı olarak karşımıza gelmektedir. Böyle bir zorunluluğunu olmadığı gibi hemen her konuda yazı yazılabilir. Bazıları bu tür blogları “Lifestyle” şeklinde de tanımlamaktadır.

Yalnız birazda araştırmacı olmanız gerekiyor! Özellikle de malzeme internet dünyası olunca, bilginin doğru olup olmadığı hiçbir zaman soruşturulmaz ve araştırılmaz…

Blog yazarı araştırmacı değil ise, maalesef birçok yanlışa ve yalan bilgiye maruz kalarak yalan yanlış blog yazmaya, ardından da ziyaretçilerinden tepki toplamaya başlarlar.

İşte bu noktada en başta bahsetmiş olduğum “Günlük” kavramı ortaya çıkmaktadır.

İnsanlar bir günlüğe duygu ve düşüncelerini yazarmışçasına blog sayfalarından yazdıkları ile sanal dünyaya açmaktadırlar. Bu düşünceler, fikirler kimi zaman kendi görüşleri olsa dahi, birçok konuda araştırmak, doğru kaynaklardan bilgi edinmek sizlere artı değer katacaktır.

 Kim bilir belki de bu yüzden “Kimliklerini Gizleme İhtiyacı” duyanlar ortaya çıkıyor?

Yorum yapın