Seagate 4TB Goflex Desk İle Kapasite Limitini Zirveye Çıkarıyor

Kişilerin dijital hayatın içinde yer almaya başlaması, dijital içerik üretmelerinin artmasıyla birlikte depolama ihtiyaçları da artıyor. IDC raporlarına göre, dijital video, fotoğraf ve müzik parçalarının satın alınması ve oluşturulmasındaki artış ile birlikte global anlamda yüksek depolama kapasitesine olan ihtiyacın ve satış rakamlarının artacağı tahmin ediliyor. Daha yüksek depolama ihtiyacına en hızlı çözümü de, dünyada ilk kez 4TB diski üreten Seagate sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en ince taşınabilir diskini piyasaya sunan Seagate, şimdi de 2000’den fazla HD filmi, yüz binlerce albümü ve müziği masaüstü arşivinizde barındırabilen Seagate GoFlex Desk 4TB ile veri depolama boyutunda dünya rekoru kırıyor.

Yeni Tasarım, Yeni Kapasite ve Yeni Bir Depolama Tarzı

GoFlex serisi disklerinin geçmiş nesillerde olan tüm avantajlarını sunan GoFlex Desk 4TB, geliştirilmiş eşsiz tasarımı ile rakiplerine göre çok daha az yer kaplamasıyla günümüzün estetik görünümünğ daha iyi yansıtıyor.    

Geleceğe Uyarlanabilen Teknoloji

Arabirim teknolojisindeki yeniliklere en hızlı zamanlama ile uyum sağlamak için arabirim adaptörlerinin değişmesine izin veren Seagate, USB 3.0 ile adaptasyon sürecini devam ettirirken, adaptörü sayesinde de gelecek aylarda kullanıma sunulacak olan Thunderbolt teknolojisine de kolayca uyum sağlayabilecek.

Windows ve Mac OSX ile uyumlu olan ve her iki işletim sistemi arasında da hızlı bir şekilde gidip gelebilme esnekliğine sahip GoFlex Desk, bir ağ diski olarak kullanılmak istendiğinde GoFlex Home adaptörüyle kullanılabiliyor.

www.seagate.com adresinden temin edilmeye başlanabilen Seagate GoFlex Desk 4TB, elektronik marketlerdeki yerini almaya başlıyor. Ayrıca FireWire 800 ve USB 2.0’ı destekleyen Mac için de, en kısa sürede Apple mağazalarında satışa çıkarılması planlanıyor.

Yorum yapın