Siber Güvenlik Yaz Kampı – Bilgi Güvenliği Akademisi

Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Kampı Temmuz ayında açılıyor. Bilişim Teknolojilerinin son yıllarda hayatın her alanına nüfuz etmesiyle birlikte artan güvenlik ihtiyacı ile ortaya çıkan yetişmiş siber güvenlik uzmanı eleman açığı son yıllarda bu alandaki eğitim programlarına olan gereksinimi her zamankinden daha fazla arttırmaktadır.

Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ, Türkiye’de siber güvenlik uzmanlığı eksikliğine temelinden destek olmak amacıyla üniversite öğrencilerine yönelik Türkiye’de ilk defa “Siber Güvenlik Yaz Kampı” düzenlemektedir.

Kamp, Temmuz ayı boyunca konusunda söz sahibi siber güvenlik uzmanları tarafından 25 seçkin üniversite öğrencisiyle birlikte gerçekleştirilecek ve katılım sağlayan öğrencilere sektörde staj ve iş olanakları sağlanacaktır.

Kamp Ücreti: Ücretsizdir*

Kimler Katılabilir: 2 veya 4 yıllık üniversitelerin en az bir yılını tamamlamış tüm üniversite öğrencilerine Siber Güvenlik Yaz Kampına katılım için başvurabilir.

Kamp katılım kontenjanı 25 kişi sınırlıdır.

Başvuru Şartları:

Başvurular değerlendirmeye alınırken aşağıdaki kriterler gözönünde bulundurulacaktır:

Bilişim/bilgi güvenliğiyle ilgili en az bir etkinliğe katılmış olmak, en az bir e-posta listesine üye olmakBitirme projesini veya benzeri dönem projesini güvenlikle ilgili almış olmakTemel Linux bilgisine sahip olmak

Başvuru:

http://www.bga.com.tr/siber_guvenlik_yaz_kampi.doc adresinden edinilecek başvuru formu[email protected]adresine  “BGA Siber Güvenlik Yaz Kampı Başvurusu” konu başlığıyla gönderilmelidir.

Son başvuru tarihi 20 Haziran 2011′dir.

Kamp Tarihi: Temmuz ayı hafta sonları( hafta sonu toplam 60 saat.)

Kamp süresince işlenecek eğitim içeriği: Kamp süresince siber saldırı ve svunma yöntemleri içeren aşağıdaki konular işlenecektir.

 • Siber Güvenliği Giriş
 • Siber Dünyada İstihbarat Çalışmaları
 • Sibernet(Internet) ve Çalışma Yapısı
 • Temel Ağ Güvenliği Bilgisi
 • Siber Savunma Sistemlerini Atlatma
 • Host/Ağ/Port Keşif Ve Tarama Araçları
 • Zaafiyet Tarama ve Bulma Sistemleri
 • Exploit Çeşitleri ve Metasploit Kullanımı
 • Web Uygulama Güvenliği ve Hacking Yöntemleri
 • Son Kullanıcıya Yönelik Saldırı Çeşitleri ve Yöntemleri
 • DOS/DDOS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri

Ek olarak her hafta güvenlik sektöründen konusunda uzman konuklar tarafından yeni nesil güvenlik teknolojileri hakkında vizyoner sunumlar gerçekleştirilecektir.

NOT: Her hafta işlenen konuları içeren “Capture The Flag Ethical Hacking Yarışmaları” gerçekleştirilecektir. Böylece tüm katılımcılar işlenen konulara ait pratik yapma fırsatı yakalayacaktır.

Kamp Takvimi:

Katılımcılar belirlendikten sonra detaylı kamp takvimi açıklanacaktır.

60 saatlik eğitim sonunda tüm katılımcıların katıldığı capture The Flag ethical hacking yarışması yapılacak ve başarılı olanlara katılım sertifikasının yanında başarı sertifikası verilecektir.

Eğitmenler: Sektörün en tecrübeli isimlerini üniversite öğrencileriyle buluştruyoruz. Eğitmen olarak katılmak isteyenler lütfen[email protected] adresine e-posta gönderebilir.

Konaklama: BGA Siber Güvenlik Yaz Kampı İstanbul’da gerçekleştirileceği için şehir dışından başvuran adaylar kamp boyunca kendi imkanlarıyla konaklama yapacaklardır.

Sponsorlar: Sponsor olmak için lütfen bizimle iletişime geçin. (İletişim sorumlusu: Çağdaş Doğru )

Destekleyenler: ÇözümPark, Bilgi Güvenliği Derneği, Siber Güvenlik Derneği

Tüm katılımcılara öğrenilen bilgileri etik çerçevede kullanacaklarına dair “Etik kurallara riayet” belgesi imzalattırılacaktır.

Detaylı bilgi ve eğitim içeriği http://www.bga.com.tr/siber-guvenlik-yaz-kampi-egitim-icerigi/ adresinden erişilebilir.

“Siber Güvenlik Yaz Kampı – Bilgi Güvenliği Akademisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın