Çanakkale Geçilmedi! Anonymous Konusundaki Son Durum…

Anonymous grubu ve yapacağı saldırı hakkında siz değerli okuyucularıma önceki yazımda bilgi vermeye çalıştım. Son durumu ise bu gece siz değerli okuyucularıma özetlemek istedim. Başlık doğru evet Çanakkale geçilmedi. Böyle bir başlık atmamın sebebini ise aşağıdaki satırlarda sizlere aktarmayı düşünüyorum.

Evet beklenildiği gibi bugün saat 18:00’da Anonymous isimli grup tarafından T.C internet sayfalarına ve özellikle de Tib.Gov.Tr adresine saldırılar yoğun bir şekilde başladı.

Saldırılar başarıya ulaşamadı!

Koskoca Mastercard, Visa ve PayPal’ı kapatan dev organizasyon Anonymous, ülkemizde saldırdıkları devlet sitelerini kapatamadılar. Yapabildikleri birkaç saniyelik ya da birkaç dakikalık kesintiler oldu. Kapanmalardaki en büyük sebep ise doğal ddos olmasıydı. Protestolarındaki amaç Tib.Gov.Tr ve diğer devlet sayfalarını kapatarak güçlerini göstermek, özgürlüklerin savunulmasını sağlamaktı. Fakat ülkemizdeki savunma ve devletimizi korumak isteyen hacker’lar tarafından bu saldırılar bertaraf edildi.

Peki Anonymous gibi bir grup PayPal gibi platformları kapatırken, kullanılmaz hale getirebilirken neden Tib.Gov.Tr sitesini erişilemez hale getiremedi?

Aslında sorunun cevabı çok basit.  Wikileaks bir uluslararası blogdu.  Tüm dünyadan erişilmesi gereken ve  tüm dünyayı ilgilendiren bilgiler vermekteydi. Bir kültürü, bir ülkesi ya da temsil ettiği bir grubu yoktu. Wikileaks’ı koruyan tüm dünyadaki özgürlükçü düşünce yine tüm dünyadaki saldırılara karşı koyulması sağlamak zorundaydı.

Fakat ülkemizde bu durum biraz farklı

Devlet internet sayfalarını yönetenler saldırıdan önce Anonymous’un haberleşme kanalını takip etmekteydi. Saldırıların büyük bir kısmı TR dışında olacaktı ve TR dışına olan erişim tamamen kapatıldı.  Yani ülkemizin dışındaki Tib’e saldırı ve erişim talepleri otomatik olarak Tib bünyesinden bloke edildi.  Tib’e saldırmak için bir diğer alternatif Türkiye içerisinden saldırmak oldu.

Zaten Anonymous grubu günler öncesinden ülkemizde örgütlenmek,  taraftar toplamak ve zombi gücünü artırmak için sosyal ağlar üzerinden sürekli olarak bildirgeler yayınlamaktaydı. Bu bildirgeler yayınlanırken diğer bir yandan Devlet taraftarı Türk Hacker’lar da boş durmuyordu.  Hani söyledim ya bu bir Wikileaks vakası değil diye aynen bu şekilde yeteri kadar taraftar toplamaya çalışırken bir yandan da ülkesini seven, ülkesine her ne olursa olsun saldırmak isteyen kişilere sıcak bakmayan kişileri hesap etmemiştiler.

Sağcısı, solcusu birlik olup Anonymous’a Türkiye’ye saldırmanın ne kadar büyük bir hata olduğunu öğrettiler. Onları saatlerdir takip ediyorum. Ülkesini seven hackerlar birlik olup  Anonymous’a karşı saldırılar başlattılar. Başlatılan bu saldırılarda Anonymous’un internet sayfaları saatlerce kapalı kaldı.

Ardından iletişim sağladıkları ve Türkiye içerisinden saldırı yapmayı planladıkları IRC server’ları Türk hackerlar tarafından ele geçirildi. Bu server üzerinden sisteme bağlanıp Anonymous’a destek vermek isteyen tüm kullanıcıların ip adresleri tek tek tespit edildi ve  yetkili makamlara gönderildi.

Bu ip adresleri aslında çok önemliydi!

Anonymous grubu Tib ve diğer siteler ülke dışına kapatılıp bloke edilince Türkiye içerisinden saldırmak zorunda kaldılar.  Türkiye içerisinden saldırmak istedikleri için bildirgeler yayınlayarak güç toplamaya çalışmaktaydılar.  Anonymous’un en büyük gücü buradan gelmekteydi. Ne kadar çok taraftar toplanırsa o kadar büyük bir saldırı gerçekleşecekti. Fakat bu ip adreslerinin alındığı public edildiğinde birçok protestoya destek vermek isteyen kullanıcının durmasına, kaçmasına ve vazgeçmesine sebep oldu.

Bu ip adresleri ile zaten bir saldırı düzenledikleri zaman SUÇ İŞLEDİKLERİNİ bildikleri için bir kısım Anonymous taraftarı Türk devre dışı kaldı.  Son yazdığım yazıda ve Hüzeyfe Önal’ın televizyondaki röportajında yapılan bu saldırıların suç olduğu ve katılanların 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacakları belirtilmişti.

Irc serverlarının sürekli devre dışı kalması, Web sayfalarının servis dışı bırakılması, ip adreslerini public edilmesi taraftar kazanmalarına yani Zombi orduları toplamalarına engel oldu.

The_Bekir ve Jester lakaplı Türk hackerlar boş durmuyordu. Aynı zamanda iRC server’lara saldırarak iletişimi koparmakta, yeni zombi ordularının önüne geçmekteydiler.  Toplanan ip adresleri de Tib tarafından bloke edilmişti.

Kısacası Tib’e saldırmak için irc server’lara bağlanan birçok protestocu bir anda deşifre olmuştu ve ip adresleri belirlendiği için erişimleri de engellenebildi. IRC serverların Türk hackerlar tarafından yoğun ddos saldırısına maruz bırakılması birçok kişinin bu serverlara bağlanmasına engel oldu. Aynı zamanda iletişimi kopararak bir karmaşa yaşatıldı.

Diğer bir yandan da Zeki Ankun gibi birçok kişinin IRC serverlar ve sosyal ağlarda Anonymous ile dalga geçtiğine bile şahit olduk.

Tib internet sayfası yöneticileri ise boş durmadı tabiki.  Üzerindeki özel yönlendirme sistemi ve koruma sistemleri sayesinde load balance yaparken diğer bir yandan da saldırganları bloke etmekteydi.  Saat 18.00’ı gösterdiğinde birkaç saniyeliğine erişim kısıtlandı. Sebebi ise aslında Anonymous’un saldırıları değildi.

Doğal bir DDOS oluşmuştu. Herkes Tib sayfası ayakta mı? Diye merak edip siteye bir anda yükleniyordu.  Bu ufak kesintinin ardından Tib kısa sürede yayınına devam etmeye başladı.

Basın ise tam bu sırada uydurmalara başladı..!

Index içerisinden Index2.html’e olan yönlendirme aslında saldırganları alt etmek için kurulmuş olan bir güvenlik ve koruma sistemiydi.  Bizim bilinçsiz ve cahil basın

“Tib çöktü diğer serverlara geçiş yaptı”

diye saçma sapan haberler yapmaya başladı.  Basın bu şekilde uydurmalara devam ederken saldırılar da bir şekilde bertaraf edilmekteydi.  Uzmanlar Tib gibi internet sayfalarının başında mesai yaparken diğer bir yandan Anonymous grubuna cevap veren Türk hackerların  karşı atakları ile grup üyeleri panik yapmaya başladı.

Devlet yanlısı Türk hackarlar sağı solu birlik olup protestoları bir kenara bırakarak devlet sitelerine saldıranlara saldırılar düzenliyordu.  IRC kanalında bir ara..

Neler oluyor?  Kim saldırıyor? Anonymous Oplarına saldırı var!  Irc server çöktü,  Anonymous Web sayfamız yoğun DDOS saldırısı altında …

gibi mesajlarla çalkalanmaktaydı. Diğer bir yandan da ip adreslerinin Public edilmesi içerideki Türk kullanıcıları paniğe sevk etti. Ip adresleri alınan Türk Anonymous destekçilerinin bir kısmı kaçtı ve birçoğu ise IRC server’larının yoğun ddos saldırısı ile iletişim kuramadı.

Şuan itibari ile  www.anonnews.org sitesi aldıkları yoğun saldırıdan sonra ulaşılamaz duruma geldi. Ardından da “AnonNews’in basin bildirisini host etmek disinda OpTurkey’le bir ilgisi bulunmamaktadir. Bu yuzden lutfen AnonNews’e saldirmaktan vazgecin”  notunu ana sayfalarına yazmak zorunda kaldılar!

Bu bir Wikileaks değildi!

Dışarıdan gelen tüm saldırılara karşı bloke çoktan yapılmıştı.  İçeriden gelen saldırılar için ise özel bir güvenlik ve koruma sistemi konuldu. Her ne kadar basın mensupları bunu 1. server çöktü diye algılasa da Tib.Gov.Tr ayaktaydı ve hizmet vermeye devam etti.

Evet arkadaşlar,  özgürlük bizim hakkımız. Sansüre karşıyız. Ben de karşıyım sonuna kadar da sansüre karşı olacağım. Hiçkimsenin benim internet bağlantıma karışmaya hakkı olmadığı gibi hiçkimsenin de Türkiye’nin iç işlerine karışmaya hakkı yok!

Biz Türk halkı protestosunu meclis önünde açlık grevi ile, Taksim’de yürüyüş ile internet sayfalarına tepki yazıları ile dile getirir protesto yapar. Fakat şunu unutmamaları gerekiyor.

Burası Wikileaks değil! Burası Türkiye! Yeri geldiği zaman Türkler birleşip uyduruk internet bağlantı hızları ile  kıytırık bilgisayarları ile karşı koymasını da bilir. Öyle de oldu…

İnternetimizi sansürlettirmek istemiyoruz! Fakat bunu illegal olarak, hele ki Türkiye dışındakilerle birlik olarak yapmayalım.  Bizler bir hükümeti yıkmasını da biliriz, yüceltmesini de. Bugünkü yönetim bizim internetimizi engelleyemeyecek. Bunu 22 Ağustosta’da göreceğiz sonrasında da.  Protestolarımıza biz Türk halkı olarak devam ederiz…

Allah’ın ecnebileri geldi organize olundu da neden biz Türk halkı olarak organize olmadık? Bu da sorulması gereken bir başka sorudur. Her ne kadar başarılı olamasalar da savundukları şeyi yaptılar. Evet şuan tüm Türkiye bunu konuşuyor…

Anonymous’culara da iki kelime sözüm var.  Burası Türkiye…

Not: Dünkü yazımda da birkaç saat saldırı aldım. Bana da bunları söylediğim için saldırabilirler. Sorun değil 3-5 gün kapalı kalırız en baba index atarlar… Canları sağolsun ben yine de özgür interneti savunacağım ve sansür karşıtı olmaya devam edeceğim!

“Çanakkale Geçilmedi! Anonymous Konusundaki Son Durum…” üzerine 22 yorum

 1. @FreakyLikeMe Bak dostum, 2 defadır saçma saçma şeyler yazıyorsun fark etmedim sanma, 1. ipler teslim edildiğinde bu adamlar vpn kullanıyor hiç bir işe yaramaz dediğinde tek akıllı sen değilsin bunun farkına var, emin ol biz o vpnlerede girip real ip alıcak kadar bilgimiz var 2.Ülkemiz için gerekli diyorsun, biz onların özgürlüğüne birşey demiyoruz, bizde sansür olayına karşıyız ama; Kimse bizim iç işlerimize karışamaz, Kimse gelip Türkiye Cumhuriyetin’i Tehtit edemez, bunun farkına var, etrafta tek akıllı sen değilsin, Ayrıca kimin kime nasıl hitap ettiği seni ilgilendirmez, bu olaylar gerçekleşirken sen ne yapıyordun eleştirmek dışında? Şu at gözlüklerini çıkartın artık, biraz devletinize sahip çıkın, biz bu engelleme işlemini sizin için yapmadık, yada başkası için, bunları diyeceğinizi biliyorduk ama bizim için problem değil, gene olsa gene yaparız sizin aciz yorumlarınız bizi ilgilendirmez, ama biraz etrafınıza bakın olayı sadece özgürlük ile değerlendirmeyin, at gözlükleriyle bakıp bu adamlar bizim özgürlüğümüz için yapıcak derken “ulan bu adamlar Türkiye’yi nasıl tehdit eder, nereden bulurlar bu cesareti” diye az düşünün.Olayla ilgili tek açıklamam budur. Kolay gelsin, Yazı için teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. Ay yıldızdan birilerinin okuması hoş olmuş neyse, bildiğim kadarıyla VPN zaten güvenlik içindir kalkıpta para veren insanların bilgilerini paylaşırsa zaten o vpn servis sağlayıcısına karşı güven kalmaz, eğer hack ile alırsanızda o da suça girer. Öte yandan ben olaylar gerçekleşirken hem irc’den onları hem de sizin facebook sayfanızı takip ediyordum. Varsın benim IP’mide public olarak yayınlamış olun zerre ilgilendirmiyor. Benim nerede olup olmayacağıma kimse karışamaz. Sonuçta gidipte devlete DDos yapmadım.
  IRC’de Türkiye’ye karşı inanın art niyetli Türk yok. Herkes birlik olup devlete göz dağı verme peşinde çünkü devletin kimseyi kaale aldığı yok.
  Siz diyorsunuz ki böyle böyle işler yaptık, devletiniz siz bu işleri yaptığınız için size sahip mi çıktı? Yarın öbür gün sizlerin internetide takip edildiğinde, o kullandığınız programlar yasaklandığında napıcaksınız çok merak ediyorum ki tabii yurtdışında yaşadığınız teorim tutuyorsa sizler için tabii pek bir sorun yok ancak arkanızda olan takımınız ddos veya başka bir işlem yapamayacağı için üzülebilirsiniz. Devlet kalkıpta bu adamlar çok şey yaptı bizim için demeyecek.
  Hala bu işi milliyetçiliğe vuruyorsunuz ancak sizde biliyorsunuz ki admaların ciddi bir hedefi olsa gidipte saat 18:10’da herkese açık bir biçimde hemde DDos şeklinde YAPMAZ. Bunu sizde biliyorsunuz o yüzden bence siz At gözlüğünüzü çıkartın, yüzüğü sattırmaya çalışmayın. Keşke sadece terör ve ülkemize zararlı olan faaliyetleri engellemekle kalsaydınız. Belki insanlar sizi yarın öbürgün internetleri kısıtlanınca vatan hayinleri olarak anmazlardı.

  NOT: Bu olaya katılan Türkler -Kardeşleriniz- de vardı. Bunu eğer sen hala bu adamlar Türkiye’yi nasıl tehdit eder diye yorumluyorsanız yapacak bir şey yok kolay gelsin.

  Cevapla
 3. Ayyildiz’dan değilim, hiç üye olmadım. hedefteki adamları engellemek için elbette hack olayına girdik ve sen hala suçtan bahsediyorsun, adamların topladığı 70,80k bot suç değil ama bizim VPN girmemiz suç ve bunu engellemek için yapmamız mı suç? IPler bildirilken kesin olan ipler ayrı bildirildi (yönetici ve yayınlamayan) irc’dekiler ayrı bildirildi ve IRC’dekiler bildirilirken masum insanlar olabilir diye not düşüldü. Hala bahsediyorsun internet takibi vs. bizde buna karşıyız biz buna destek çıkıyoruz demekdik, biz durum içerisindeki onların tavrı ve davranışını eleştirdik.Bu adamlar Türklerdi ve boşlardı, bişi yapamadılar ve medya her zamanki gibi cahilliğini gösterdi.Hangi sitede ne satılıyor beni ilgilendirmez.

  Cevapla
 4. bırak Jester kardeş. irlandalılar türkçe anlamaz.türklük duygularıda yoktur. şunu anlayabilecek kadar zeka olsa. zaten burda sana cevap verme geregi duymazdı bile. hernesebeple olursa olsun.hangi güç olursa olsun.biz kendi aramızda birbirimizi boğazlıyor bile olsak.hiçbidış güç bizim iç işimize müdahale edemez. adamlar resmen türkiye cumhuriyetine meydan okuyarak ve bunu tüm dünyaya reklam ederek yaptı.amaçlarına ulaşsalardı ne olacaktı? türkiye cumhuriyeti siteleri saldırıya ugradı.devlet çaresiz kaldı.pentagonu bile indiren türkleri anonim 10 dakikada paramparça etti.. bırakın yaa. filtreymiş. filtre miltre hikaye. allahtan madara oldular.. tabi irlandalıların umrunda degil ülke prestijleri.sonuçta onlar irlandalı. şakşakçılar sizi..

  Cevapla
 5. Arkadaş olay internet yasaklamaya kadar bile gitmiş ya pes. Tib, TTNET Ceo’su, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve biçok önemli şahsiyet; bağıra bağıra herkes şuanki gibi kullanmaya devam edecek, hiçbir ek kısıtlama olmayacak, isteyen filtreye geçecek diyor.. Ama insanlar öyle bir siyasi komploya alet ediliyor ki yuh diyorum sadece. O siyasi komployu yapanlar da, 5651 sayılı kanuna imza atanlardı.. Hükümetteki her parti, hiçbir fire vermeden o kanuna imza attı ama ihale yine AKP’ye kaldı.

  En garibi de ne biliyomusunuz.. Sosyal Medyada bu kadar taraf tutulmasına rağmen, bu kadar Akp düşmanlığının organize bi biçimde yapılmasına rağmen AKP’nin hala tek başına iktidar olacağıdır. Burdan şu sonuç çıkartıyorum ben; Türkiye’de hiçbir zaman Mısır’daki gibi bi olay olmayacak. Yani sanal alem gerçek alemi tetikleyemeyecek. Bana kalırsa iyi iş. Öyle olmasaydı provakeler yüzünden Mısır’a dönerdik zaten..

  Neyse.. Kendi görüşlerimdir.

  Cevapla
 6. bu millyetçilik tavırlarını anlamış değilim. neymiş… hiçkimse bizim içişlerimize karışamazmış… hadi ordan… Türkiye yıllardır amerikadan izin almadan tuvalate bile gidemezken bu olayda bunu söylemek fazlasıyla çelişkilidir… ayyıldız olaya neresiyle bakıyor bilmiyorum ama hiçbirşey görmediği açık… büyük ortadoğu projesini bir araştırın bakalım içişlerine kim karışıyormuş!… anonymous un yaptığı kötü birşey değil ama özgürlük mücadelesi de sığ beyinlerin anlayabileceği birşey değil

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)