Sistemimi 2.2.2 Sürümüne Güncelledim.

Kullandığım Wordpres sisteminin yeni bir güvenlik güncellemesi çıkmış üzerinden geçtiğim bu sistemi çok tuttum diyebilirim 11 aydır bunu kullanıyorum ve memnunum. Güncellemerinde biraz uğraşıyorum çünkü sistemi bayağı değiştirdim. Güncelleme çıkıncada geçiş yapmak biraz zor oluyor benim için ama hallettim. Sizler için

Sürüm yükseltme

 1. WordPress’i Türkçe kullanacaksanız buradan WordPress son sürüm Türkçe paketi indirin, İngilizce kullanacaksanız İngilizce sürümü indirin ve paketi açın.
 2. Aşağıda belirtilenler hariç, tüm eski WordPress dosyalarınızı silin;
  1. Blog kök dizininde bulunan, /wp-config.php dosyası.
  2. /wp-content dizini. Burada özel bir durum var; eğer varsa bu klasör içinde bulunan cache dizinini (/wp-content/cache) silmeniz gerekiyor.
  3. /wp-images dizini.
  4. Eğer farklı bir dil dosyası kullanıyorsanız /wp-content/languages dizini.
  5. Kendi oluşturduğunuz dizin ve dosyalar.
 3. İndirdiğiniz ve açtığınız yeni WordPress dosyalarınızı sunucunuza gönderin. Dosyalarınızı göndermeden önce ftp istemcinizin “sunucuda aynı adlı dosya varsa” ayarlarını “her durumda dosyayının üzerine yaz” şeklinde düzenlemeyi unutmayın (örneğin FlashFXP için; “Options > File exists rules…” şeçeneği ile ulaşacağınız ekrandan Uploading bölümünü; “Smaller > Auto Overwrite, Same > Auto Overwrite, Larger > Auto Overwrite” şeklinde değiştirin)..
 4. Eğer farklı bir versiyonunu kullanıyorsanız, “Başlamadan önce” kısmında yedeğini aldığınız dosyalarınız içinden, /wp-includes dizinindeki locale.php dosyasını sunucunuzda yine aynı dizine ve eğer içine kural eklediyseniz .htaccess dosyanızı sunucunuzun kök dizinine geri yükleyin.
 5. /wp-admin/upgrade.php‘yi çalıştırın. Blogunuzda çok fazla içerik varsa bu işlem biraz vakit alabilir, sabırlı olun.
 6. İstediğiniz kalıcı bağlantı (permalink) tipini ayarlayın ve gerekiyorsa .htaccess dosyasınızın içeriğini güncelleyin.
 7. Kullandığınız pluginlerin ve temanın yükselttiğiniz WordPress sürümü ile uyumlu yeni sürümlerinin olup olmadığını araştırın ve varsa yenilerini yükleyin.
 8. Pluginleri yeniden aktifleştirin.
 9. Değişiklikleri kontrol edin.

Alıntıdır : WordPress-tr

WordPress 2.2.2 ve 2.0.11

WordPress’in 2.2 serisinin yeni sürümü 2.2.2 ve 2.0.x serisinin yeni sürümü 2.0.11 yayınlandı. Her iki sürümde de güvenlik güncelleştirmeleri yapıldığı ve bilinen hatalar düzeltildiği için yükseltme yapmanızı tavsiye ederiz.

Yeni sürümleri indir sayfamızdan indirebilir, eski sürümlerden yükseltme yapmak için Sürüm Yükseltme belgemize bakabilirsiniz.

Not: 2.0.11 sürümü, 2.0.x serisi kullanıcıları için bir güncelleme; 2.0.11′i kullanmada özel bir amacınız veya gereksiniminiz yoksa 2.2.2 sürümünü kurmanız tavsiye edilir.

Alıntıdır : WordPress-tr

Yorum yapın