Windows XP Service Pack 3 (Sp3) Çıktı..!

Evet yanlış duymadınız. XP İşletim sisteminin SP1 , Sp2 ve ardından Sp3 olarak servis paketlerinin 3. sü çıktı. Şimdilik beta tester dediğimiz Microsoft firmasının testerlerine dağıtılan bu service pack yakında Windows Update internet sayfasında yayınlanacak.

sp3_xp.jpg

SP2 den sonra 150 civarı güncelleştimenin çıkması ve bu güncellemelerin tek tek yüklenmesi uzun sürdüğünden ayrıca üzerlerine yeni paketler eklenmesi vs. durumlar Microsoft firmasının geç kalmış olan Service Pack 3 paketinin piyasaya sürülmesine neden olmuş diyebilirim . Sp2 li CD den windows’unuzu yükledikten sonra update.microsoft.com internet sayfasından saatlarce güncelleme yükleyip bilgisayarı restart edip birde bunların kurulmasıyla uğraşmayacağız. Testerlerin onayı alındıktan sonra Microsoft’un update sayfasından Sp3 paketini tek bir dosya olarak indirip kurabilirsiniz. Sanırım bu saatten sonra yeni basacakları XP CD lerinin içinede SP3 paketini gömülü olarak satarlar.. Lisanslı kullanıcılar SP3 paketini CD olarak Microsoft’dan istemeye başlayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla SP paketlerini CD olarak bedavadan gönderiyorlar…

Hadi kolay gelsin .. Özelliklede teknik sevis elemanlarına büyük kolaylık diyebilirim. Her yeni kurulumdan sonra güncellemeler için uğraşmayacaklar ençok da onların işine yaradı diyebilirim.

“Windows XP Service Pack 3 (Sp3) Çıktı..!” üzerine 8 yorum

 1. Sonunda sp3 çıktı haa,
  neyseki paket tek bir dosya halinde indirilip kurulabiliyormuş. 😉
  haber için teşekkürler.

  Yanıtla
 2. testerların elinde ne olduğunu bilemem ama microsoft sp3″ün vistadan sonra hazırlanacağını duyurmuştu.İnşallah yayınlarlarda kurtuluruz ha bire yama yüklemekten. Cd oluşturmaktan., 🙂

  Yanıtla
 3. Korsan paketleri internette dolaşıyor pek tavsiye etmem içine trojan felan gömmüş olabilirler 🙂

  Ayrıca yalan değil microsoft’a e-mail atarak doğrulayabilirsiniz.

  Yanıtla
 4. evet akadaşlar Sp3 çıktı bunu microsoft resmen açıkladı.benim elime henüz geçmedi eğer kullanan varsa lütfen açıklasın.

  Yanıtla

Yorum yapın