Siyah ve Beyaz

Hatırlarsanız yıllar önce Amerika’da SİYAH ve BEYAZ çatışması vardı hatta o zamanlar SİYAH’ları ASKERE bile almazlardı. Sonralardan Askere aldılar ama rütbe vermediler… Sürekli siyah insanlar ezildi.

Sadece Amerika değil birçok avrupa ve asya ülkesinde bu vardı. Hani diyorlarya AVRUPA …. O çok sevilen özenilen avrupa… Şuanda bile birçok yerde SİYAH lara KÖLE  İŞEYARAMAZ olarak hitap etmekte.

Peki SİYAHLARIN suçu ne ?

Yıllarca onlar hor görüldüler, azarlandılar, aç bırakıldılar, en pis işlerde çalıştırıldılar, okutulmadılar, cahil bırakıldılar ve yıllarca sömürüldüler…  Bugün Afikanın bazı ülkelerinde ELMAS madenleri var. Bu ülkelere öyle bir yayılmış ki SÖMÜRÜCÜ zihniyet topraklarından ELMAS çıkmasına rağmen AÇLAR, sefiller ve umursanmıyorlar.

Neden ?

Açıkcası yüzyıllardır süre gelen ve 2000 li yıllarda halen devam etmekte olan bu zihniyeti bilmiyorum.  Neden beyaz siyahtan üstündür ? Niçin ?

Beyazın aslında hiçbir üstünlüğü yok aksine Siyah daha üstün… Siyah insaların bacak kasları daha güçlü adeta koşmak zıplamak için yaradılmışlar. Bunu zaten olimpiyatlarda görüyoruz. Dişleri bembeyaz fırçalamasalar bile… Müzikte süperler… Onlar aslında Beyaz IRK’tan çok daha üstünler…

Hiç Siyah bilimadamı gördünüz mü ?

İnşallah vardır ben hiç duymadım görmedim. Neden mi ? Çünkü CAHİL Bırakıldılar… Beyazlar tarafından okutulmadılar…

Onları acaba güneşin altında çok zor şartlarda yaşayabildikleri için mi köle yaptılar ? Onları daha iyi koşabildkleri ve zıplayabildikleri için mi köle yaptılar cahil bıraktılar ? Üst kademelere çıkmalarına izin vermediler ?

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ BUNLARI ZATEN BİLİYORUZ NEDEN BİZE SİYAH-BEYAZ dan bahsediyorsun ?

Bunu sizlere bir örnek vermek için açıkladım. Ülkede malesef ki böyle bir çatışma sürüyor ve birçok insan bunun farkında bile değil..! Hemde öyle bir Siyah-Beyaz çatışması var ki Amerikan filimlerindeki gibi bir yaşam sürüyor ülkemizde…

Birçok Amerika filminde SİYAH ASKER rütbe almasın diye itilir katılır ve rütbe verilmez sonunda zor da olsa söke söke alır o rütbeyi… Örnek olur diğer siyahlara… Amerikalılar yıllarca yaptıkları bu eziyeti insanlara filmlerde anlatmaktalar. Bende sizlere ÜLKE deki bu çatışmayı anlatmak istiyorum.

İNANÇLI – İNANÇSIZ Çatışması…

Evet yanlış duymadınız. Aslında Siyah ve Beyaz çatışmasından hiçbir farkı yok..!  Hiçbir günahı olmayan özgürlüğü hak eden insanları ve özgürce BEYAZLARIN yaşadığı gibi yaşamak isteyen insanların DRAMINDAN bahsetmek istiyorum. Siyahlardan…

Ülkede malesef ki İNANÇLI insanlar CAHİL BIRAKILMAKTA..!  Lise ve Üniversitelerde okumasınlar Cahil kalsınlar diye yaptırımlar çifte standartlar uygulanmakta…!  Eğer okuyamazlarsa CAHİL kalırlar eğer okuyamazlarsa biryerlere gelemezler ve KÖLE olarak kalırlar..!

KÖLE..!

Aslında yapılmak istenilen budur.. 1980 lerde ve öncelerinde bu yapıldı. İNANÇLI kesimler İNANÇSIZ kesimlerin ellerinde olan eğitimi almadılar alamadılar Okuyanlara İNANÇSIZ olarak bakıldı  halbuki İSLAMİYET ilk emir olarak ” OKU ” demiştir. Neden okuyamadılar neden okutulmadılar ?

KÖLE OLSUNLAR..!

Eğer inançlı bir bayan okursa inancını rahatlıkla yaşarsa o zaman ne olur ? Köle olmaz.. O zaman cahil kalmaz o zaman İNANÇLI insan özgürce yaşar…

Okumazsa ne olur ? Beyazların merdivenlerini silerler doğru mu ? Onların ayakkabılarını temizlerler onlara hizmet ederler KÖLE OLURLAR..!

SİYAHLARIN SUÇU NE ?

Allah’a inanmak mı ? İnancından ötürü başlarını örtmeleri mi ? Sanane benim başımı örtmemden ? Sen bir BEYAZ olarak göğüslerini açarken arabandan inerken bacaklarını açıp kameralara poz verip iç çamaşırı giymediğini gösterirken hiçkimse sana ULEN DON giyin deyip zorla iç çamaşırı giydiriyor mu ? GİYDİREMEZ..!

ASLINDA SİYAHLARINDA SUÇU VAR..!

İnançsız olacaklar diye zaten okutulmadılar. Cahil kalarak bu köle zihniyetine sessiz kaldılar… Zorla başları açıldı ses çıkartmadılar. İSLAMİYET’in ilk emri ” OKU ” olmasına rağmen dinlerine bağlı kalmadılar… Okumadılar okuyamadılar.

BEYAZ….

Beyaz kameralara POZ verirken iç çamaşırı giymeyebilir, Beyaz sokakta mini/2 etek giyinip dolaşabilir. Beyaz istediği SİYAH’a hakaret edebilir, Beyaz siyahlara köle muamelesi yapabilir. Beyaz siyahların hakkını gasp edebilir. Beyaz isterse istediği herşeyi yapabilir hiçkimse karışamaz.

Evet malesef ki ülkede bir SİYAH ve BEYAZ çatışması var ve sürekli alevleniyor. Bazı dinazorlar ve onların piyonları bilmem ne örgütleri aracılığıyla SİYAH köleleştiriliyor…  Birkaç yıl önce Yüce Anayasa Mahkemesi itin birisi tarafından basıldı ve kurşun yağmuruna tutuldu… SİYAHLARA özgürlük diye bağırıyordu o zaman GAZETE ve TELEVİZYONLAR bas bas SİYAH’ın katliyamı diye söz edildi. İnsanlara Siyahların ÖCÜ ve KATİL oldukları anlatıldı gösterildi.

Şimdi ortaya çıktı ki … O da bir BEYAZ ‘ın kullandığı bir örgüt üyesi bir BEYAZ tarafından yapılmış TERÖR eylemi… bilmemne ŞAHİNLER ve bilmemne ŞEYHler bunların hepsi tek tek ortaya çıkıyor.. Fakat o zamanlar bunlar bilinmiyordu ve BEYAZLAR tarafından SİYAHLAR kötü olarak gösterildi… Çünkü diğer BEYAZLARA Siyahlar katil olarak gösterilirse o zaman prim yaparlar ve çok daha güçlü olurlar ve oldularda…!

 • Hiçkimse bir diğerinin özgürlüğünü elinden alamaz.!
 • Hiçkimse renginden dolayı hor görülemez.
 • Hiçkimse köle olarak kullanılamaz.
 • Hiçkimse zorla başörtüsü takmaz.
 • Hiçkimse zorla başı açılamaz.
 • Hiçkimse eğitimi elinden alınamaz.
 • Hiçkimse diğerinden üstün değildir.
 • Hiçkimse inancından dolayı hor görülemez.

Unutmayın Yüce Önderimizin kurduğu bu ülkede Siyah ve Beyaz beraber savaştı. Siyah’ın kanı kadar Beyaz’ın kanıda aktı. Ne siyah beyaza üstünde Nede Beyaz siyah ‘a  o zaman Yüce önderimiz zaten buna karşı çıkardı eğer ki önderimiz BEYAZ Siyah’tan üstündür deseydi zaten SİYAHLAR olmazdı.

Fakat bazı kişi veya örgütler tarafından böyle lanse ediliyor. Bazıları tarafından BEYAZ IRK SİYAH’tan üstün olarak gösteriliyor. BEYAZLAR  o kadar öfkelendiriliyor ki  SİYAH’ı ezmeye köleleştirmek için ÇABALAMAYA BAŞLIYOR. Halbuki bunu yaptıklarını bir göz önüne getirseler..! Halbuki Siyahları bir anlasalar halbuki Siyahlar beyazlarla birlik olsalar..!

Ülkemizdeki bu Siyah ve BEYAZ savaşına bir dur diyelim..!  Yüce önderimizin kurduğu bu ülke’ye sahip çıkalım… Şuda bir kesindir benim bahsettiğim Siyahların kasları Beyazlarla aynı ve dişleride Beyazlar kadar dayanıksız.

“Siyah ve Beyaz” üzerine 9 yorum

 1. Tea, gerçekten ülkemizde çoğu insanın söylemek isteyip de dile getiremediği şeyleri yazmışsın, hem de çok güzel anlatmışsın.

  Maalesef tek taraflı işliyor mekanizma ülkemizde…

  Allah sonumuzu hayır etsin…

  Cevapla
 2. Hiç Siyah bilimadamı gördünüz mü ? sorusunu iyi sormuşsun teo hocam.

  Gerçekten bugüne kadar benim de hiç dikkatimi çekmemişti. Ayrıca avrupa daki bazı toplumlar bizim Dinimize , yaşantımıza özenirken bizde onların luzumsuz işlerine özenip onlar gibi olmaya çalışıyoruz. Buda işin farklı bir yüzü.

  Çok başarılı bir yazı olmuş.

  Cevapla
 3. Geçen gün bir tv programında izledim,ülkelerinden soğuk savaştan kaçmak için ülkemize gelen ve ezilen insanları anlatıyordu. Zenci bir bayan anlatıyor;
  Beni yolda görenler hemen pis zenci diye aşağılıyor,hatta fahişe gözüyle bakıyorlar ve kaç para diye soruyorlar…
  İnsanın kanını donduracak şeyler bunlar,maalesef ki yaşıyoruz.Evet,Allah sonumuzu hayır etsin,tşk. çok güzel bir konuya değinmişsiniz….

  Cevapla
 4. siyah ırkın yıllar boyu ezilmesini ben de istemezdim bu konuda hemfikirim ama siyahların daha üstün olduğunu söylüyorsun ve bunu koşmadaki başarılarla destekliyorsun ,unutma çitalar en hızlı kedilerdir ama kediler içindeki en iyi üstün değildir koşuda siyahlar başarılıysa yüzmede beyazlar hiç zenci yüzücü gördün mü? bilim adamları konusunda ise yapılan araştırmalarda beyazların siyahlardan biraz daha fazla akıllı olduğu ve siyahların suça daha meyilli olduğu bulunmuş,darwin de bu insanların evrimlerini tam tamamlamadığını söylemiş iyi de demiş şöyleki afrikada bir devlet imparatorluk yoktu insanlar ilkeldi o kadar akıllı olsalardı adele kaslarıyla dünyayı sömrürlerdi ,son olarak şunu söyliyim ırkçı değilim sadece siyah yanlılarının yaptığı ırkçılığa karşıyım,eskiden beyazların yaptığı ırkçılık da keşke olmasaydı

  Cevapla
 5. @ali ata bak
  Üstün olduğunu söylemiyorum. Yazımın son cümlesine dikkat ederseniz göreceksiniz.

  Şuda bir kesindir benim bahsettiğim Siyahların kasları Beyazlarla aynı ve dişleride Beyazlar kadar dayanıksız.

  Cevapla

Yorum yapın