Youtube Açıldı… DNS leri bekleyeceğiz.

Merhaba arkadaşlar. Sonunda Youtube açıldı. Mahkemelerimiz ve Youtube arasında varılan sonuç üzerine Youtube.com internet sayfasına uygulanan yasak kalktı.

Sonunda diyebilirim. İşte beklenilen karar ve dün gece Youtube.com internet sitesine erişimin açılması ile tüm TÜRKİYE’de DNS lerin güncellenmesi bekleniliyor. DNS lerin güncellenmesi 2 saat ile 72 saat arasında değişir bu süre içerisinde Youtube.com adresine giremeyebilirsiniz. Fakat 72 saat içerisinde tüm Türkiye’de DNSlerin tamamiyle güncellenmesi ardından erişim gerçekleşecektir.

5. Kez yasaklanan Youtube.com internet sayfasını Türkiye’den 1,5 milyon insan giriyor. Yüzlerce Blog Youtube.com videolarını internet sayfalarına ekleyerek ziyaretçilerine sunuyorlardı. Youtube.com ‘a erişim yasaklanınca malesef ki 100binlerce blog işe yaramaz bir hale gelmişti. Gerçi yasağı pekde takan olmadı. İnternet sayfalarında Youtube.com adresine girmek için DNS değiştirme ve diğer farklı yöntemler anlatıldı. Aksine Youtube.com adresine daha fazla insan girdi diyebilirim.

Neyseki sonunda mahkemelerimiz yani devletimiz Youtube.com ile anlaşarak erişim yasağını kaldırdılar hayırlı olsun arkadaşlar…

“Youtube Açıldı… DNS leri bekleyeceğiz.” üzerine 6 yorum

  1. aç kapa aç kapa yalama oldu artık. ne yazık ki youtube video botlu siteler cirit atmaya yeniden başlıyacak.

    Yanıtla
  2. Yarın kapatırar hıyarın biri bir video yükler olur biter.

    Aynen dediğin gibi, bir kişinin yaptığını 1 milyon kişi çekiyor, Allah’tan reva mı bu ? 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın