Sketchup Türkiye

Bugün siz değerli okuyucularıma Sketchup için Türkçe bir kaynaktan bahsetmek istiyorum.  Google’ın Sketchup yazılımını bilirsiniz. Bu yazılım üzerine kurulmuş olan bir web sayfası Sketchupturkiye.com adresini tanıtmak istedim  Kurulmasındaki en büyük amaç, okuyucuları ile tecrübelerini paylaşmak olan Sayın Ufuk Şen’in web sayfası.

Türk insanının çizim ve tasarım konusunda kendisini bu programlar sayesinde geliştirmesine katkı sağlamayı edinmiş olan Ufuk Şen’e paylaşımlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Bir ara bende Sketchup için bir Türkçe kaynak olmak istedim ama vakit yetersizliğim sebebiyle bir türlü hayata geçirmemiştim. Sketchup Programı diğer 3dçizim programlarına nazaran daha pratik ve daha kullanımı kolay ve öğrenilmesi en basit programdır. Sketchup programı ile Mimari modellemeden tutun , mekanik modellemeye kadar her tür modelleme yapılabilmekte. Aynı zaman’da farklı programlar ve eklentiler yardımı ile de organik modelleme yapma imkanına bile sahipsiniz.

Sitede izleyeceğiniz videolar ile Sketchup Programının esnek yapısını en kısa sürede öğrenip tasarım ve görselleştirme yapacağınıza eminim.

Sketchup Eğitim

“Sketchup Türkiye” üzerine 3 yorum

  1. Sketchup ‘un ise yarar versiyonlari maalesef parali. Ancak basic modu da bir cok fayda saglayacaktir. kirekli solid akar aga 😛

    Cevapla
  2. İnternet & PC Genel Bilgi & İp Uçları & Bookmark (Yararlı Siteler) & Ücretsiz Programlar
    konusunda muhadilsiz paylaşımlarınızın artması temenisilye başarılarınızın devamı dileğiyle.

    Cevapla

Yorum yapın