SkipScreen Firefox Addon ; Rapidshare artık daha kullanışlı…

rslogoMerhaba arkadaşlar.  Hemen hemen birçoğunuz RapidShare gibi birçok yerden download yapıyorsunuzdur.  Özelliklede bu tip yerlerin en büyük problemi kullanıcı bir dosya indirirken belirli bir süre vermesi ve ancak bu süre bitiminden sonra download başlayabilmesidir.

Kendimden söyleyeyim bazen indireceğim dosyayı tıklarım baktım süre başladı sonra başka işlere dalarım süre bittimi diye baktığımda süre bitmiş ama ben zamanında Download tuşuna basmadığım için “time out” olur ve yeniden bağlantıyı tıklayıp yeniden beklemek zorunda kalırım.

Heleki modemi yeniden başlatma derdi..!

Birkaç kez dosya indirdikten sonra RapidShare ve benzeri yerler süreyi iyicene uzatır.  En sonunda illallah edip premium (ücretli) kullanıcı olmaya zorlar.  Açıkcası ip adresimde sabit modemi yeniden başlatmakta bir işe yaramıyor.  En sonunda mecburen 15 dakika dediyse 15 artık 30 dakika bile dese beklemek zorunda kalıyorum.

Error

You have reached the download limit for free-users. Would you like more?

Get your own premium account now! Instant download access! Or try again in about 14 minutes.

İnternette şöyle bir bakayım dedim. Benim yerime bekleyecek bir yazılım var mı ?  Tamam benim gibi beklemeyi göze aldıysanız saatinizi kurmanız gerekecek. Çünkü 14 dakika sonra download butonuna basmaz iseniz malesef ki  tekrardan en başa dönüp download linkini tıklamak zorunda kalacaksınız.

SkipScreen Firefox Addon

Nedir ne değildir diye şöyle bir baktığımda bir firefox eklentisi olarak sisteme kurulan SkipScreen adından da anlaşılacağı gibi ekranları bir güzel es geçiyor 🙂  Tam aradığım şey bu dedim kendi kendime.  Çünkü download linkini yapıştırdığımda RapidShare nasıl ki süre veriyor ve beni bekletiyorsa süre bittiğinde de download a basmamı istiyorsa SkipScreen bunu benim yerine yapıyor artık…

Evet yanlış duymadınız. Ben sadece indireceğim dosyaya tıklıyorum. SkipScreen download süresini bekliyor, süre bittiğinde download butonuna basıyor bir anda dosya indirme ekranı karşıma geliyor.

Artık rapidshare’ye bakıp ne kadar süre kalmış aman kaçırmayayım aman dursun aman süre bitti… Derdim yok.  İstediğim gibi takılıyorum. Zamanı gelince SkipScreen download’a basıp bana dosyayı gönderiyor 🙂

Sadece RapidShare ile sınırlı değil.

 • Rapidshare (otomatik benim yerime tıklıyor.!)
 • Megaupload (Captcha ve diğer ıvır zıvırları kaldırıyor.)
 • DepositFiles
 • Linkbucks
 • Link-protector
 • diğer birçok servisi destekliyor…

rapid_teakolik skipscreen_teakolik-2

Web :  http://skipscreen.com/

“SkipScreen Firefox Addon ; Rapidshare artık daha kullanışlı…” üzerine 5 yorum

 1. Valla sonunda SkipScreen’ın bu versiyonu işe yarıyor, test edildi onaylandı 🙂 Teşekkürler dostum

  Yanıtla
 2. Jdownloader’i tavsiye ederim, birçok dosya yükleme sitesinin yanında video sitelerinden de video yada mp3 formatında indirme yapabiliyor. Sürükle bırak yöntemi ile bağlantıları kolaylıkla ekleyebiliyoruz.

  Yanıtla
 3. SkipScreen’i 1 aydır kullanıyorum ama Jdownloader’a alışmışım bir kere. Tekrar ona geri döndüm.

  Yanıtla

Yorum yapın