Windows 7 Rc ; Yedekleme -6

windows_7 Windows 7 yazılarıma devam ediyorum. Bugün sizlere Windows 7 üzerindeki yedekleme sisteminden bahsedeceğim.  Aranızda bilenler vardır. Windows 7 üzerinde yedekleme sistemi ile beraber gelmekte.  Tüm ayarlarınızı ve dosyalarınızı başka bir diske yedeklemek için Microsoft güzel bir çözüm getirmiş.

Başlat menüsü altından denetim masasına gelip sistem ve geri yükleme bölümünden “bilgisayarınızı yedekleyin” kısmına geliyoruz.  Açılan pencerede eğer daha önceden bir yedek almadıysanız  “yedekleme ayarla” butonuna basıyoruz. Eğer önceden bir yedek alınmış ise bunu otomatik olarak gösteriyor ve geri yükleme yapabiliyoruz.

Yedekleme ayarla

Bu seçeneği tıkladığımızda yedeğimizi kayıt edeceğimiz yeri soran ekran karşımıza geliyor.  Bu ekranda yedeğimizi bir diski seçerek ayarlamaya başlıyoruz. İsterseniz ” Ağa kaydet ” butonuna basarak network üzerinden bir makinaya yedeğimizi aktarabiliyoruz.

Neleri yedeklemek istiyorsunuz ?

Bir sonraki ekranımızda hangi dosyaları yedekleyeceğimizi soruyor.  2 seçenek bizi karşılıyor.

1- Windows Seçsin ; Masaüstü ve diğer kullanılan kullanıcı dosyaları ile beraber sistemin bir kopyasının yedeğini alacaktır. Tüm işlemi windows seçiyor.

2. Ben seçeyim ; Bu seçenekte ise kendimiz istediğimiz klasörü seçim yapıp yedekleme ayarlayabiliyoruz.

Bu kadar basit…

Bundan sonra ilk ekrana geri dönecektir. Eğer 2. seçeneği seçtiysek dosyalarımısı gösterecek ve yine aynı ekrana gelecektir. Bu ekranda  yedekleme zamanını  ayarlayabiliyor, alınmış yedekleri sistemimize geri yükleyebiliyor ve diğer ayarlamaları yapabiliyoruz.

Sistem yedeklemeye başlayacaktır. Bittiğinde tüm seçilen veriler ve sistemin bir kopyası yedeklemiş olacaktır. Olası bir durumda sistemi tekrar geri yükleyebileceksiniz.  Ayrıca yine aynı ekranda sol menüde “Sistem görüntüsü oluştur” seçeneğine tıklarsanız bilgisayarınızın bir kopyasını başka bir diske alacaktır. Bu sayede bilgisayarınızda problem olursa sistemi aynen önceki yedeğinize çevirebilmektesiniz.

windows7-yedekleme-1 windows7-yedekleme-2 windows7-yedekleme-3 windows7-yedekleme-4 windows7-yedekleme-5 windows7-yedekleme-6 windows7-yedekleme-islemci-kullanimi

“Windows 7 Rc ; Yedekleme -6” üzerine 2 yorum

  1. selam
    bende samsung marka laptop var yedekleme yapmak istiyorum kaç saatimi alır yedekleme bilginiz varmı

    Yanıtla

Yorum yapın