SKYPE ve USROBOTICS 9600 USB TELEFONU TESTi

Merbahalar bu gece sizlere USR 9600 Voip telefonu ve Skype den bahsedeceğim.


MSN yada YAHOO messenger Tarzı bir program bu program ile kişi listesi oluşşturabiliyor arama yapabiliyorsunuz. Kişi listesi aramasıda gayet geniş seçenek sunuyor bizlere. Kişilerin çevrimiçi, çevrim dışı, meşgul veya bilgisayarının başında olup olmadığını görebilmektesiniz. Microsoft Outlook® irtibatlarınızı doğrudan bu programa
aktarabilmektesiniz. Paylaşımlı Gruplarla, tüm arkadaşlarınız veya en son proje grubunuz irtibatı sürdürebilir ve gruba yeni bir kişi katıldığında otomatik olarak grup güncellenmekte olmasıda dikkat çekici bir özellik diyebiliriz. Windows, Mac OS X, Linux ve Cep Bilgisayarları. Sistemlerinide destekleyebiliyor.

Nedir Skype ? diye soracak olursanız.

Bilgisayarınızdan arama yapmanızı sağlayan bir yazılımdır diyebiliriz. Ücretli yada ücretsiz seçenekleri ile dünyanın her yerindeki bir PC yi yada telefonu arama yapmanızı sağlayabilmektedir.

 • Skype’dan-Skype’a bedava çağrılar
 • Görüntülü çağrılar yapın
 • Konferans çağrılar
 • Ucuz metin mesajları gönderin
 • Bedava yükleyebilirsiniz

GÖRÜŞME ÜCRETLERİ :

Türkiye aramalarının dakikası : €0.111

İSTANBUL aramalarının dakikası : €0.055

Telsim, Turkcell, Aria aramalarının dakikası : €0.173

Birçoğunuzun Avrupa ve ABD’de yaşayan yakınları var pek sık görüşemediğini düşünürsek, Skype ile firma nın söylediği 10 Euro’luk kontör ile 7 saate varan görüşme süreleri sunuyor. Elbette ki bu süreye, en ucuz bölgelerle konuşarak ulaşabiliyorsunuz.

1.5 dakika konuştuğunuzda, 2 dakika ücreti veriyorsunuz. ABD ile 4.5 yerine, 6 kuruşa konuşma anlamına geliyor. Türk Telekom’un en ucuz tarifesinde ise, bir dakikalık görüşmenin bedeli 20 kuruş buna bakılırsa bence SKYPE ile görüşülebilir tabi Cüdan ve CEP sizin …

SES KALİTESİ :

Skype sizlere normal telefondan daha yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Tabiki bunu kulaklık ve mikrofon kullanmanız etkiler. Ben bizzat USR ‘ın 9600 Voip telefonu ile denedin gerçektende çok güzel bir ses kalitesi var. 256kb lık bir internet bağlantısı ile gayet net ve kesintisiz bir görüşme yapabilmektesiniz.

SkypeOut Skype’den sabit hatları ve cep telefonlarını aramak için ucuz bir yoldur. Ayrıca SkypeOut’u kullanarak aramaları Skype’den ev numaranıza veya cep numaranıza yönlendirebilirsiniz. SkypeIn arkadaşlarınızın arayabileceği bir numaradır ve siz Skype’den cevap verebilirsiniz. Sunulan yerlerden bir veya birkaçında numara alabilir ve dünyanın her yerinden gelen telefonları Skype’den kabul edebilirsiniz. Skype Sesli Mesaj, meşgul veya çevrimdışı olduğunuzda sizin yerinize cevap verir. ( TELESEKSETER ) Skype SMS Skype’den arkadaşlarınızın cep telefonlarına SMS mesajları göndermenize imkan tanır. GELELİM USRobotis ve 9600 ‘E NEDİR USR 9600 ? DİYE SORARSANIZ…! USRobotics Internet erişimi ve ağ sistemleri alanında, otuz yıldır kalitesi, yenilikçiliği ve performansı ile tanınan bir sektör lideridir. USRobotics, kendisini evlerin bir parçası haline getiren analog modemler üzerindeki dikkatini kaybetmeden yüksek hızlı, genişbant modemler; kablolu ve kablosuz ağ çözümleri; hızla gelişen ev, ev ofisi ve küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik Internet güvenlik aygıtları pazarlarına ürünler sunarak lider olduğu kategorileri genişletmektedir. USRobotics, genel merkezi ve yönetimi Chicago bölgesinde bulunan bir özel sektör kuruluşudur. USRobotics 9600 Skype İnternet telefonu uygulamasına sorunsuz dahil olacak şekilde tasarlanan USB Internet Phone, PC nizin USB 1,1 ya da 2,0 portuna kolayca takılarak, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir Skype kullanıcısı ile kolayca sesli iletişim kurulmasına olanak sağlıyor. Tam donanımlı LCD ekran arayan kişinin kimlik bilgilerinin görüntülenmesini desteklemekte. Tabi arayanları SKYPE programınızda da görebilmektesiniz. Telefon üzerindeki tuşlara Cep telefonunuzdaki gibi kısayol tuşları da ekleyebiliyorsunuz ÖR : 2 ye basıp ara tuşlayınca önceden kayıt etmiş olduğunuz kişiyi arama yapabiliyor. Bir çok zil sesine sahip bunuda üzerindeki # tuşuna basarak seçebilmektesiniz. Çok basit seslerde olsa birkaç seçenek sunulmuş.

 Bu telefonun piyasadaki şuanki satış fiyatı : 33 $ + KDV civarında.Telefonu kurduğunuzda dikkatimi çeken bir problem var bundan da bahsetmek istiyorum. Telefonu kurunca telefon PC nize bir ses kartı gibi yerleşmekte Windows sisteminizde ses kartı olarak telefonu görmekte ve PC nizde bir müzik çalmak isterseniz birincil olarak USRobotics 9600 telefonunuzdan ses çıkıyor. Bunu bir ayar yaparak düzeltebiliyoruz. Hemen söyleyeyim.
Denetim masasına gidiyoruz. Ses efekti ve ses aygıtları bölümüne geliyoruz. Varsayılan ses aygıtı olarak ses kartımızı seçiyoruz. SKYPE Programında ise ARAÇLAR bölümüne geliyoruz. Oradan Ses aygıtlarını seçiyoruz ve sağ bölümden USB AUDIO DEVICES i seçiyoruz. Bu ayarda SKYPE programının ses giriş ve çıkışı için USR 9600 telefonunu kullanmasını sağlamaktadır. Telefonumuz basit bir tasarıma sahip arama yapabilmek için telefon numarası çevirirken çevireceğiniz telefon numarasının başına 0090 yazmanız gerekiyor aksi taktirde direkt telefon numarasını yazdığınızda size LCD EKRANDA ERROR yazısı çıkartıyor.Telefonumuz direkt olarak SKYPE programı ile etkileşimli üzerindeki ARAMA tuşuna basınca SKYPE programı hemen önünüze geliyor. Aşağı yukarı tuşlarına basarak SKYPE programındaki KİŞİ LİSTESİ içerisinde dolaşabiliyor aramak istediğiniz kişinin üzerine gelip YEŞİL ARAMA TUŞUNA basarak arama gerçekleştirebiliyorsunuz.
Telefon kablomuz biraz kısa malesef bence bayağı kısa diyebilirim SİPRAL olan kabloyu çekerek uzatabiliyorsunuz ama gerçektende kısa tutulmuş çok dikkatimi çekti özelliklede PC kasanız biraz uzakta duruyorsa sizin için bir EKSİ ÖZELLİK diyebilirim. USB uzatma kablosu alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsinizde.Telefonun bir eksi özelliği olabilir diyeceğim telefonu asacak veya biryere tutturacak bir aparata sahip olması ben bu telefona bir tane tutacak aparatı buldum CEP telefonu satan yerlerde bulabilirsiniz inanın işe yarıyor. Özelliklede masanızın üzerinde öyle yüz üstü yatması pek hoş durmuyor.Bu arada unutmadan söyleyeyim MSN Messenger ilede telefonu kullanabilmektesiniz. ..Sonuç olarak gerçektende güzel bir ürün işe yarıyor. Ücreti gayet iyi telefon aramalarında ödeyeceğiniz ücret de gayet iyi. PC den PC ye ücretsiz aramasıda benim çok ilgimi çekti tabi..Bir müşterime verdim bu telefonlardan 4 mağazası var birbirleri arasında sürekli sabit ve CEP telefonu kullanarak günde ortalama 1 saat civarı konuşuyorlardı bu telefon sayesinde artık ücretsiz konuşmaktalar. 4 PC ye 4 tane telefon aldık ve Türk Telekom’un faturalarını %30 oranda ucuzlattık…Haydi size kolay gelsin ..

USR9600 USB Internet Phone Sürücü

Windows Vista 32 bit

Windows 2000 and XP

SkyMACMate Utility for Macintosh Version 1.0.0.12

SkyMACMate1.0.0.12.dmg

Detailed installation instructions

“SKYPE ve USROBOTICS 9600 USB TELEFONU TESTi” üzerine 6 yorum

 1. Bu telefon güzel bi telefon ama usrobotics olması bir katmıyor.Ürüne çinde 8-10 dolara kadar bulabilirsiniz.Tamamen aynı ürün sadece üzerine marka basılıp geliyor.

  Cevapla
 2. SLM 9600 GUZELDE CIHAZIN ALTINDAN PRES KISMI OLAN YERDEN KABLO KURTULMUS VE LEHIMLERINDEN CIKMIS PRESININ IYI OLMADIGINDAN FIRMAYA YOLLANDI GERI GELDI SEBEP GARNTI DISI DOGRU DURUST PRES YAPSALAR KABLOYU BU TUR SORUN CIKMAYACAKTI BU SEBEPTEN DOLAYI 9600 PEK TUTMADIM

  Cevapla

Yorum yapın