sNews CMS Scripti

 Merhabalar, bugün sizlere sNews CMS scriptinden bahsetmek istiyorum. sNews tamamen ücretsiz ve standart uyumlu bir cms sistemi. PHP ve MySQL ile güçlendirilmiş aynı zamanda son derece hafif ve basit bir yapıya sahiptir. Kolay kurulur özelleştirilebilir basit bir arayüzü var.

sNews bir motor dosya ve ona özelleştirilebilir bir css ile index dosyasından oluşmaktadır. URL leri arama motoruna dost yapan htaccess dosyası bulunmakta bunun getirisi olarak sistem seo destekli.  Seçenekleri kullanarak kurumsal bir cms ya da kişisel bir blog oluşturulabilir.

Başlangıç seviyesinden ileri düzey seviyelere kadar tüm kullanıcıları kapsamaktadır, kolay kullanıma sahip. sNews CMS standart boyutu (178kb) olarak biliniyor. Bu bir cms scripti için oldukça hafif ve hızlı konumda olduğunu kanıtlamakta. Tema üretimi için php bilginizin en düşük seviyede olması yeterli.

Basit ve temiz kodları sayesinde, acemi olarak nitelendirilen web tasarımcılar sNews CMS kullanarak css tasarımlarına admin paneli oluşturabilmektedirler. sNews kodlaması ileri düzey php bilen kullanıcılar tarafından da sevilmekte, çünkü sNews CMS kodlaması oldukça temiz bir yapıya sahip.

Bir wordpress kadar popüler olmamasına karşın alanlarının farklı olduğunu belirtmekte fayda var. sNews bir blog scripti veya bir cms scripti olarak düşünülemez. sNews bütün bunların dışında hızı, hafifliği, kod temizliği, seo yapısı ile bir arama motoru dostu olarak görülmelidir. Seo aracı olarak kullanıldığında sNews’in oldukça faydalı olacağı inancındayım.

sNews Türkçe destek sitesi 2011 yılının sonlarında chip dergisinde editör seçimi olarak yer almış ve ayrıca pcnet dergisinde ayın sitesi seçilmiş. Destek sitesi de kararlı adımlarını emin bir şekilde sürdürmekte. Kendilerine kolay gelsin dileklerimi sunarım.

Not: Türkçe destek sitesinde: eski sürümler, kurulum bilgileri, modifikasyonlar, tema arşivi, dil dosyaları ve güvenlik yamaları mevcut.

Resmi Türkçe Destek Sitesi: www.snewscms.net
Kurulum Video: www.snewscms.net/kurulum-bilgileri/kurulum-videolu-anlatim-17-turkce/
Kurulum Dökümanı:  www.snewscms.net/kurulum-bilgileri/snews-17-kurulum-anlatimi/
İndirme İçin:  www.snewscms.net/snews1.7.1.rar

“sNews CMS Scripti” üzerine 4 yorum

Yorum yapın