Snopy Rampage SN-R5 Mikrofonlu Kulaklık İnceleme -2

Snopy Rampage SN-R5 (17)Snopy Rampage SN-R5 ürünümüzü incelemeye devam ediyoruz. Oyuncular için özel olarak üretilen Snopy Rampage SN-R5 mikrofonlu kulaklık kablosu özel olarak dizayn edilmiş. Kablosu kalın ve dayanıklı olmasını yanı sıra 2,2 metre uzunluğu ile de dikkatimi çekti.

Kafanızda kulaklık varken rahatça sağa sola dönebilir, ayağa kalkabilir  ya da yan masaya geçebilirsiniz. Genelde incecik ve kısa kablo ile gelen geleneksel kulaklıklara karşın büyük bir avantaj sağlıyor. Çünkü oyun oynayanların dikkati farklı noktadadır. Kafalarında bir kulaklık olduğunu unutup, bir anda masadan kalkabiliyorlar. Sonuç olarak kablolar fazla gerilmeye dayanamaz ve koparlar. Ancak Snopy Rampage SN-R5 bu noktada büyük bir avantaj sağlıyor.

Ergonomik bir tasarıma sahip!

Uzun kullanımda denediğimde bir rahatsızlık duymadım. Ayrıca yüksek kalitede bir mikrofonu var ve sesinizi net olarak alabiliyor.  Kablo güvenliği ve esnekliğini artırmak amacı ile hem kalın hem de özel bir şekilde tasarlanmış. Kablo üzerinde herhangi bir kırılma olmamasına karşın da özel bir kaplama ile karşımıza geliyor. Rahatlıkla bükebilir, evirebilir, çevirebilirsiniz… Gerdirip koparmak için bayağı zorlanacağınızı düşünüyorum 🙂

Snopy Rampage SN-R5 (14)   Snopy Rampage SN-R5 (15)   Snopy Rampage SN-R5 (16)

Kablo uçlarına baktığımız zaman kulaklık, mikrofon bir de USB bağlantısı olduğunu görüyoruz. USB bağlantısı kulaklık üzerindeki ışıkları yakabilmek için ek güç sağlıyor. Ses giriş ve çıkışı için bulunan uçlarda ise altın kaplamalar olduğunu görüyoruz. İlk kutudan çıkardığınız zaman bu uçlarda saydam plastik koruyucular olduğunu göreceksiniz. Bu sayede de altın uçlu kaplamaların da dış etkenlerden zarar görmesini engellemeyi düşünmüşler. Kullanmadığınız zaman bu kapakları kapatırsanız çizilmeyi ve altın kaplamanın soyulmasını engelleyecektir. Altın kaplamalar sayesinde elektrik voltajı daha iyi iletiliyor, maksimum iletkenlik sağlanıyor ve kayıp yaşamıyorsunuz.

Mikrofon ise kısa boyda ve sabit olduğu için takılma, bükülme gibi gıcık sorunlardan da kurtuluyoruz. Kablo kalitesi ve uzunluğu ile de takdirimi kazandığını söyleyebilirim.

Snopy Rampage SN-R5 (17)   Snopy Rampage SN-R5 (19)   Snopy Rampage SN-R5 (20)

Peki ses kalitesi?

Genelde Rock müzik dinlerim. Benim tarzımdaki müzikler için ideal bir kulaklık olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Baslar ve tizler hiç rahatsız etmeden rahat bir biçimde dinlenebiliyor. Yüksek ses performansını da beğendim. Ancak, ince ve tiz seslerde biraz tatminsizlik yaşayabilirsiniz. Oyuncular için geliştirilen birçok kulaklığı test etme fırsatı yakalamıştım. Fiyatlar ve üst segment kulaklıklar düşünüldüğü zaman iyi bir performans sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gerçi ben mono bir adamım 🙂

“Snopy Rampage SN-R5 Mikrofonlu Kulaklık İnceleme -2” üzerine 2 yorum

  1. Yeniliklere daima açık olduğum için bu tarz ürünler dikkatimi çeker, Snopy de bu tarz ürünler de gayet başarılı bir ürün ortaya koymuş.

    Yanıtla

Yorum yapın