Sony Ericsson Update Service İle Yazılım Güncelleme

Sizlere önceki yazımda cihazınızı Sony Ericsson PC Companion yazılımı ile güncellemekten bahsetmiştim. Şimdi ise farklı bir yöntem olan   Sony Ericsson Update Service yazılımı ile basit bir şekilde cihazınızın yazılımını nasıl yükleyebileceğinizi anlatmak istiyorum. Öncelikle yazılımı Sony Ericsson internet sayfasından indiriyoruz.

Yazılımı çalıştırdığımız zaman bizden 4 adım ile telefonumuzu hazır hale getirmemiz isteniyor. Birinci adımda telefonumuzu kapatıp 30 saniye kadar beklememiz gerekiyor.  İkinci adımda ise USB kablosunu bağlarken cihazımızın üzerindeki “Geri” tuşuna basılı tutmamızı istemekte.  Cihaza USB kablosunu bağlarken geri tuşuna bastığınız zaman cihazımız yazılım güncellemeye hazır hale gelecektir.

Güncellemeleri denetleyen Update service yazılımı eğer yeni bir sürüm varsa telefonunuzu yedekleyerek sistemi güncellemeye başlamakta. Geri tuşunu bıraktığımız zaman sistemdeki yazılımı tespit edip bir sonraki aşamaya geçiyor. Eğer güncel bir yazılım varsa adımlara devam edip sisteminizi güncelleyebilmektesiniz.

Pc Companion ile Update service yazılımları arasındaki fark ise şu şekilde söylenebilir. PC Companion ile telefonunuzdaki içeriği araştırma, telefonunuzu bir modem olarak kullanma,  telefon içeriğini senkronize etmek, aktarmak ve yedeklemek için kullanılır. Update Service yazılımı ise  birçok yazılım problemleri ile başa çıkmanızı sağlar. Bazı sorunlar Update Service kullanılarak çözümlenebilir. Bunların yanı sıra Update Service’i düzenli olarak kullanmak telefonun performansını artırmakta.

 

Yorum yapın