Sony Ericsson Xperia Güncelleştirmesi

Sony Ericsson Xperia serisi cihazlarınızı güncellemek için öncelikle telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bilgisayarım içerisinde bir tane sanal Sony Ericsson CD sürücüsü bir de disk geliyor. Sanal CD sürücüsünü açıp setup’ı çalıştırıyoruz. Programımız bilgisayarmıza kuruluyor ve yazılım hazır hale geliyor.

Sony Ericsson’un kurulan yazılımı güncellemeleri arıyor ve size yeni güncellemeyi bildiriyor. Yeni güncellemeyi yüklemek için Sony Ericsson PC Companion yazılımı içerisinden “Güncelle” butonuna basıyoruz. Karşımıza 4 adımlık güncelleme ayrıntıları çıkarmakta. Bu adımları doğru bir şekilde tamamladığı zaman cihazımız yeni yazılıma güncellenmiş olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken ise bu işlem sırasında USB kablosunu sökmemek, şarjının tam olması ve internet bağlantısının kesilmemesidir. Cihaz bu işlemler sırasında kendisini yeniden başlatacaktır. Bir ve ikinci adım geçtikten sonra üçüncü adımda internetten yeni güncelleme indirilir ve telefonunuza gönderilmeye başlar.

Eğer bu işlem sırasında şarjınız biterse, usb kablosunu çıkarırsanız ya da bilgisayarınız kilitlenirse telefonunuz geri dönülemeyecek bir şekilde kullanılmaz hale gelebilir. Lütfen dikkatli olunuz.

Bu işlem bittiğinde cihaz kendini kapatacaktır. Dördüncü adımdan sonra Sony Ericsson PC Companion yazılımı USB kablosunu söküp telefonu açtığımız zaman cihazın açılması biraz zaman alabilir. (4-5 dakika kadar sonra telefon açılacaktır.)

“Sony Ericsson Xperia Güncelleştirmesi” üzerine 4 yorum

  1. bana güncelleme msj geldi ve ben de onayladım.tabi telefonu bilgisayara falan bağlamadım.kendisi kapanıp açılarak yazılımı güncelledi ve telefon açıldı.birkaç dakika sonra telime msj geldi internet kullanımınız fatura üst sınırına ulaşmıştır diye.acaba yanlış bir uygulama mı yaptım ve fatura üst sınırı çok canımı sıktı.

    Yanıtla
  2. bana güncelleme msj geldi ve ben de onayladım.tabi telefonu bilgisayara falan bağlamadım.kendisi kapanıp açılarak yazılımı güncelledi ve telefon açıldı.birkaç dakika sonra telime msj geldi internet kullanımınız fatura üst sınırına ulaşmıştır diye.acaba yanlış bir uygulama mı yaptım ve fatura üst sınırı çok canımı sıktı.

    Yanıtla
  3. şimdi diyebilirsiniz burayı okusaydınız diye ama ben msj alınca baya bir panikleyip internete baktım.akılsız başın cezası işte…

    Yanıtla

Yorum yapın