Sony’den Süper Hızlı USB 3.0 Micro Vault Mach Flash Bellek

Sony’nin SuperSpeed USB 3.0 teknolojisi ile sunduğu ilk flash bellek ürün ailesi olma özelliğini taşıyan yeni Micro Vault MACH ile dosya kaydetmek, paylaşmak ve yüklemek süper hızlı hale geliyor. 8, 16, 32 ve 64 GB kapasite seçenekleri ile sunulan Micro Vault MACH Flash Bellekler, 120 MB/s okuma ve 90 MB/s yazma hızına kadar ultra hızlı transfer* imkanı sağlıyor. Geri çekilebilir USB konektörü, flash belleğin boyutlarını daha da küçülterek, daha kolay taşınabilmesine olanak tanırken ek koruma da sağlıyor. LED göstergesi ile şık ve son derece dayanıklı alüminyum gövde de yeni ailenin ayrıcalıklı özellikleri arasında yer alıyor.

Sony, yeni flash belleği Micro Vault MACH ile tüketicilere, medya dosyalarını daha da yüksek hızlarda kaydetme, paylaşma ve yükleme imkanı sunuyor. Micro Vault MACH, Sony’nin asla hızınızı kesmeyecek çarpıcı performans için SuperSpeed USB 3.0 teknolojisi ile sunduğu ilk flash bellek ürün ailesi olma özelliğini taşıyor.

Süper hızlı ve uyumlu çözümler

Micro Vault MACH, hareket halinde rahat ve güvenilir ultra hızlı veri transferleri yapma ihtiyacı duyan bireysel kullanıcılar ve iş dünyası için ideal bir çözüm sunuyor. 8 GB’tan 64 GB’a kadar kapasitelerde temin edilebilen Micro Vault MACH, 120 MB/s (okuma) ve 90 MB/s’ye (yazma) ulaşan veri hızları sunuyor*. Müzik, fotoğraf, HD video ve zengin medya dosyalarını daha hızlı paylaşmanın ve yüklemenin keyfini yaşatıyor. Micro Vault MACH, ayrıca, USB 2.0 ile geriye dönük uyumlu olduğundan, SuperSpeed USB 3.0 standardını desteklemeyen mevcut kişisel bilgisayarlar ve diğer cihazlar ile de kusursuz şekilde kullanılabiliyor.

Şık ve darbelere dayanıklı gövdeye bir de beş yıl garanti süresi

Micro Vault MACH, günlük darbelere dayanmak üzere imal edilmiş şık ve sağlam bir alüminyum gövde ile korunuyor. Geri çekilebilir USB konektörünün mekanizması, daha da yüksek taşınabilirlik için sürücünün boyutlarını küçültürken aynı zamanda ek koruma da sağlıyor. Sürücünün kullanımda olduğu sırada veri transferlerinin gerçekleştiğine dair görsel onay verecek pratik bir LED göstergesi bulunuyor. Kullanıcının içini daha da rahatlatabilmek için tüm sürücüler standart beş yıllık garantiye sahip.

      

Verileri kurtaracak, özel fotografik sunumlar yaratacak yazılım çözümleri

Micro Vault MACH serisi için indirilebilir yazılımlar arasında File Rescue ve x – Pict Story™ de bulunuyor. File Rescue, kullanıcıların yanlışlıkla silinmiş olabilecek önemli verileri kurtarmasına imkan vererek görüntüler, filmler ve müzik dosyaları gibi kayıp verilerin kurtarılmasını son derece kolay hale getiriyor. X – Pict Story™ yazılımı, Micro Vault üzerinde saklanan dosyaları kullanarak otomatikleştirilmiş fotoğraf sunumunun yaratılmasına imkan veriyor.

Sony’nin yeni Micro Vault MACH USB 3.0 SuperSpeed flash bellek sürücü serisi raflardaki yerini aldı bile.

* Kasım 2011 itibariyle, USM64GQ ile Sony tarafından gerçekleştirilen şirket içi testler baz alınmıştır. Transfer hızı, sunucu cihazlara, yazılıma ve kullanıma göre değişiklik gösterebilir. Garanti değildir. Tasarım ve özellikler haber vermeksizin değiştirilebilir.

Teknik özellikler: USM8GQ, USM16GQ, USM32GQ, USM64GQ

Ara yüz

SuperSpeed USB  (USB 3.0)

Bağlantı noktası tipi

Tip A USB

Güç kaynağı

USB veri yolundan güç alma (harici güç kaynağı gerekmez)

Uyumlu aygıtlar

Tip A USB bağlantı noktası ile donatılmış, Windows işletim sistemli bilgisayarlar

Tip A USB bağlantı noktası ile donatılmış Macintosh bilgisayarlar

Uyumlu işletim sistemi

Windows 7, Windows Vista, Windows XP (SP3 veya sonrası)

Mac OS X 10.1-10.7

Kapasite bilgisi

Kapasite 1 GB = 1 milyar bayt üzerine kuruludur

Belleğin bir kısmı veri yönetimi işlevleri için kullanılmaktadır; dolayısıyla, kullanılabilir saklama kapasitesi cihaz üzerinde belirtilen miktardan azdır.

Transfer hızı (okuma)

8GB: 60MB/s (maksimum)

16GB/32GB/64GB: 120 MB/s (maksimum)

Yazılım (indirme)

File Rescue, x-Pict Story

LED göstergesi

VAR

Harici boyutlar

Geri çekilmemiş: 19,7 x 9,7 x 69,4 mm (yaklaşık)

Geri çekilmiş: 19,7 x 9,7 x 58 mm (yaklaşık)

Ağırlık

14g (yaklaşık)

Yorum yapın