Sony Avrupa, Killzone’u PlayStation®Vita’ya Hazırlamak İçin Değişikliğe Gitti

Türkiye oyun pazarının yüzde 83’lük bir pazar payı ile tartışmasız lideri Sony olarak, son derece dinamik ve rekabetçi bir iş kolunda, sahip olduğumuz kaynaklar ile yüksek kaliteli, yenilikçi ve ticari açıdan uygulanabilir projelere odaklanmaya devam ediyoruz. Bu yaklaşım dahilinde SCE Worldwide Stüdyolarımızda, sürekli ve düzenli değerlendirmeler gerçekleştiriyoruz.

Tüm mevcut projelerimiz ile kısa ve orta vadeli planlarımızı gözden geçirdiğimiz değerlendirme sürecimiz sonucunda, Avrupa Stüdyoları’nda bazı değişiklikler yapmaya karar verdik. Bu bağlamda, Cambridge Stüdyoları’nın Guerilla Stüdyoları ile yakından ilişkilendirilmesinde ve Killzone serisinin PlayStation® Vita’ya kazandırılması üzerine odaklanmasında karar kıldık.

Stüdyonun bu kararları en iyi şekilde gerçekleştirmesini sağlamak amacıyla stüdyo içinde kaynakların yeniden düzenlenmesi yoluna gideceğiz. Aynı zamanda, SCE Worldwide Stüdyoları’na katıldığı 2007 yılından bu yana bu yapının önemli bir parçası olan BigBig Stüdyo’nun kapatılmasını da teklif ettik. Bununla birlikte, hala heyecan verici yeni projeler üzerinde çalışan diğer stüdyolara odaklanmanın, bizi, tüketicilerimize mümkün olan en iyi içeriği sunmakta daha güçlü bir konuma getireceğine inanıyoruz.

Bilgilerinize saygıyla sunarız.

Sony Eurasia A.Ş.

Yorum yapın