Sopidy Sosyal Medya Monitoring Aracı

Sosyal medya güç kazandıkça bu platformu incelemek, analiz etmek ve doğru bir şekilde kullanmak için araçlar ortaya çıkmaya ve Sosyal Medya analizini doğru bir şekilde yapmamıza olanak sağlamaya başlıyor. Bu tip monitör araçlarına bir yenisi daha ekleniyor.  Sopidy ismi verilen yeni sosyal medya monitoring aracı çok yakında beta olarak kullanıcılarına açılacak.

Sopidy yetkilileri sağolsun bana bir tane beta test hesabı açarak sistemi test etmeme olanak sağladılar.  Özel birkaç yazılım kullanmanın yanı sıra Google Alert gibi birçok free serviside test ettim. Hepsinin farklı bir mantığı ve farklı bir çalışma şekli mevcut.  Fakat doğru analiz yapan, rapor verebilen, sistemin nasıl işlediğini gösteren, müşterilere veya firmalara bu durum analizini sunabilecek nitelikte olanlar ücretli olarak kurum ve kuruluşların hizmetine sunulmakta.

Önemli olan yapılan işin raporlaması ve doğru analiz edilmesi gerektiğidir.

Şuan yaptığım işte bu.  Çalıştığım firmada sosyal medya analiz ve raporlama görevini üstlenmekteyim.  Açıkcası birkaç yabancı servis dışında işimi iyi yapmamı sağlayacak doğru analiz verebilen ve raporlarıma kaynak olabilecek  çok fazla araç yok.

Sopidy sosyal medya monitoring aracını birkaç gündür test ediyorum.  Aradığım kelimeleri doğru analiz etmenin yanı sıra 7 dakika içerisinde karşıma binlerce sonuç çıkarmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim.  Birçok analiz aracı ve monitorig aracı malesef ki bu kadar kısa sürede sonuç vermiyor.  Bunun yanı sıra bana müşteri raporlarımda yol gösterecek excel chat’ları malesef ki pek nadir olarak kullanılmakta.

Durum ve analiz raporlamanın en önemlileri doğru sonuçlar alabilmekten geçiyor.

Profil analizlerinde araya karışabilecek alakasız sonuçları filtreleyen, doğru bilgiyi net olarak almamamı sağlayan Sopidy Sosyal Medya Monitoring aracı beklediğimden çok daha fazlasını bana sundu. İtiraf etmeliyim ki hızına ve veriyi işleyip analiz etmesine hayran kaldığımı söylemeliyim.

Peki gelelim can alıcı noktaya …

Sopidy’i ne zaman göreceğiz 🙂  En güzel soru sanırım bu olurdu.  Birkaç gün içerisinde yada önümüzdeki haftalarda Sopidy internet sayfasından e-mail bırakan kişiler arasında beta tester olarak kullanabileceksiniz.  Sistemin teknolojisinden hiç bahsetmedim.  Ama arka planda müthiş bir teknoloji yattığını söylemek isterim…

http://www.sopidy.com/

Hemen beta yerinizi ayırtın…

“Sopidy Sosyal Medya Monitoring Aracı” üzerine 4 yorum

  1. Süper bir haber, listeye hemen mail adresimi eklettim, teşekkürler Hamza abi, bu arada bayramın mübarek olsun 😉

    Yanıtla

Yorum yapın