Spesiyalite

spesiyalite-mekanSpesiyalite.com projesi kullanıcılarına, yaşadıkları şehrin tatlarına kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacak bir platform sağlamayı hedefliyor. Facebook hesabınızla kayıt yaptıktan sonra bir şifre oluşturarak sisteme dahil olabiliyorsunuz.

Spesiyalite, yaşadığınız şehri kendi yorumlarınız ve kendi damak tadlarınızla keşfetmeyi hedeflemiş. Bunları gerçekleştirirken bu sistemin başlıca aktörleri olan restoran işletmelerini de aktif bir şekilde bu sürece dahil ederek çalışmaya başlıyor.

Hem kullanıcıların hem de müşteri editörlerinin giriş yapıp, içerik ekleyerek tecrübelerini paylaşabilecekleri, arkadaşlarının veya rakiplerinin profillerini takip edebilecekleri bu sistem, birinci elden tüketici ve hizmet sağlayan tarafların dolambaçsız bir şekilde bir araya getirilerek bizlere sunuluyor.

Kullanıcı sayfalarının ulaşılabilir profiller olarak tasarlanmış olması, kişilerin beğendiği mekan ve yemekleri tek bir link yardımı ile arkadaşları ile paylaşabilmesine olanak sağlıyor. Mekanlara yorum yapan kişileri de profil olarak sisteme kayıt ettikleri için, arkadaş olarak ekleyebiliyorsunuz.

Kullanıcıların yaşadıkları sehri mekan mekan, lokma lokma yeniden keşfetme fırsatı sunan Spesiyalite.com hem amatör yemek sevenlerin, hem damak maceracılarının, hem de sadece bu güzel şehirde güzel yemek isteyenlerin takdir edeceği eğlenceli, interaktif, ve sosyal hayatlarının bir parçası haline gelecek, deneyimlerini ve zevklerini paylaşacakları bir lezzetli internet deneyimi hedefliyor.

Spesiyalite.com’un öncelikli rakipleri foodspotting.com, mekanist.net ve foursquare.com olarak tanımlanabilir. Bu tanımın arkasındaki başlıca rasyonel bu iki oluşumun Spesiyalite.com’un, sosyal olarak aktif, genç, ve teknolojiyi verimli bir şekilde yaşantısına dahil edebilmiş kullanıcı kitlesinin halihazırda haberdar olduğu ve aktif bir şekilde kullandığı uygulamalar olmasıdır. Mekan sahiplerini de bu platforma adapte edebilmesi ile daha güçlü bir deneyim yaşatmayı hedeflemekteler.

Spesiyalite.com rakiplerinin başarılarının arkasındaki etkenleri belirleyerek, onların güçlü oldukları özellikleri bir araya getirip, daha kapsayıcı bir proje öngörülmüş. Ayrıca kapsamlı bir saha araştırması ardından Spesiyalite.com’da müşteri profili oluşturan restoranların rakipleri ile yaşadığı olası deneyimlerin sonucu ortaya çıkan acıların ve beklentilerin, onların sağlayamadığı şekilde, iletişime açıklık, ortaklık, ve ulaşılabilirlik ile aşmayı planlamaktadır.

Spesiyalite, ülkemizin güzide üniversitelerinden birinde yapılan girişim yarışmasında ilk 10’a kalan projelerden. Benim hoşuma gitti. Umarım sizlerin de hoşunuza gider… http://spesiyalite.com

Yorum yapın