Steve Jobs Yaşıyor! Mesajlarına Dikkat…

Siber suçlular Steve Jobs’un ölümünün hemen ardından ortalığı karıştırmaya başladılar. Şimdiden Facebook üzerinde Steve Jobs’un ölümü üzerinden para kazanmaya çalışıyorlar. Facebook üzerinde şu sıralar Steve Jobs hakkında mesajlarla kullanıcılara saldırılmakta.  “Steve Jobs Not Dead” ve  “Steve Jobs Alive” gibi mesajlarla çeşitli spamlar dikkat çekmeye başladı.

Steve Jobs ölmedi ve Steve Jobs yaşıyor gibi mesajlarda kullanıcılara “Steve Jobs’un ölümü onun tasarımlarını, onun teknolojik hayalleriyle şekillenen Apple’ı öksüz bıraktı. Şimdi bu vizyoner liderin yokluğuyla gelen zorlukla yüzleşiyorlar.” şeklinde mesaj verildikten sonra bir link gönderilmekte. İçerikteki bağlantı adresini tıkladığınız zaman sizi bir siteye yönlendirmekte. Ardından da sistemimize bir Exploit kiti yükleyerek sistemleriniz ele geçirilmeye çalışılıyor. Link tıklandığı zaman kullanıcılar tarafından hiçbir şey fark edilmiyor. Fakat arka planda sisteminize zararlılar yüklenip, bilgisayarlarınız ele geçirilebilir.

Aman dikkat diyelim…

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)