Superonline ile Nakil İşlemleri!

SuperonlineTakip eden arkadaşlar bilirler, yaklaşık 5 yıldır Kurtköy’de ikamet ediyordum. Son 4 yıldır da fiber İnternet diye yırtındım durdum! Neden mi? Maalesef ki Türk Telekom santraline 230 adım mesafede oturuyorken evimdeki 8 Mbit ADSL ile en fazla 3-4  Mbit İnternet hızı alabiliyordum.

Aynı zamanda da hemen yan tarafımızdaki sitede adamlar çatır çatır Superonline’ın fiber İnternet’ini kullanıyorlardı. Site ile aramızda sadece bir duvar olduğunun altını çizmek isterim!

Velhasıl kelam, Superonline’ı yüz kez aramışımdır. Tam iki yıl bekledikten ve sitemizdeki (250 daire) yöneticileri ile konuştuktan sonra, taciz üzerine tacizden sonra Superonline bir yıl önce kapıma gelmişti.

Yüksek hızda İnternet…

Sonunda Superonline kapıma geldi ve bir gecede evime 50Mbit İnternet alabilmiştim…

Neyse, aradan bir yıl geçti ve evimden taşınmak zorunda kaldım (hatun sağ olsun….) Taşındık taşındık da, yeni ev ikametimde yüksek hızda İnternet olması için dua ettim resmen…

Ancak Superonline’ı aradığımda maalesef ki bölgemde olmasına rağmen bulunduğum sokakta fiber yokmuş

Peki ne yapacağım diye Superonline’ı üç, dört kere aradım…

Taahhütlü aboneyiz ya paşa paşa…

Tablet kampanyasından yararlanmıştım. Aradığımda nakil olup olmayacağını sordum. Müşteri temsilcisi biraz kontrol ettikten sonra, nakil olarak bulunduğum sokakta Fiber olmadığından dolayı sadece ADSL’ye nakledebileceklerini söylediler.

Benim korkum, taahhütümün bitmesine 1 yıl 1 ay kalmıştı. Ceza yemek istemiyordum. Sorduğumda, eğer ki kapatırsam 930TL bana ceza keseceklerini söylediler.

Mecbur ADSL’ye terfi (gerçi bu durumda terfi olmuyor da, hadi neyse…) edecektim.

Yaklaşık 6-7 gün İnternetsiz kalmayı göz önüne aldım. Bekleyecek mişim…

Ha unutmadan telefonda müşteri temsilcisine bakın Cumartesi günü  öğlende taşınıyorum dememe rağmen Cuma gecesi İnternet’imi kapattılar! Bu da ayrı bir sıkıntı! Gece gece emin olun şok olmuştum. Aradım neden kapattınız dedim, talimat verdiğimi söylediler. Evet verdim de ben size Cumartesi dedim, siz Cuma gecesi niye kapattınız? İnternet istiyorum açın, dememe rağmen, müşteri temsilcisi… Bana işlemler başladı artık geri alamıyoruz dedi… Yani ölsen de sana bu gece İnternet yok!

Yahu telefonda insan bir sorar, efendim Cuma öğlende taşınıyorsunuz, Cuma gecesi mi? Cumartesi gecesi mi nakil işlemini başlatalım? Neyse…

Asıl konuya dönelim…

Fiber kullanıyordum 1 yıldır, 2 yıllık taahhüt vardı! ADSL’ye terfi ediyorken bana bir taahhüt daha kitlediler!

Evet, kitlediler diyorum çünkü,  1 yıl taahhütüm kalmasına rağmen, Fiber’i bırakıp, ADSL’ye geçtiğim için (keyfimden mi geçiyorum evi taşıyorum bana bu hizmeti veremiyorsun başka hizmet vereceğim diyorsun sonra da…) sizin taahhüt 2 yıl daha uzayacak demesinler!

Yuh artık!

Superonline bir kere kitledin ya taahhütü, şimdi bir daha kitliyor! Neden uzatıyorsunuz diye soruyorum? Efendim ADSL’ye geçiş yaptınız nakil ettiniz bu yüzden taahhütü uzatıyoruz! Keyfimden mi geçiyorum ADSL’ye?

Yakaladık yağlı müşteriyi kitleyin 24 ay daha!

Paşa paşa kabul ettim! Başka çare mi var? TTNet’e geçmeyeyim diye ama… Zaten fiber vermedikleri için TTNet alt yapısından bana ADSL verecekler! Hadi geçtim onu, hattı kapatsam taahhütten 930TL ceza kesecekler!

Turkcell Superonline…

Kitledin bana ADSL’yi, kitledin bana 24 ay daha taahhütü!

Hizmeti veremiyor, daha kötü hizmete terfi ettiriyor! Hadi onu da geçtim zaten 1 yıl sende kalmışım, müşterin olmuşum, faturuları tıkır tıkır ödemişim, TTNet’e geçmiyorum Superonline’da devam edeceğim ama sen bana adresimi değiştirdiğim ve seni terk etmediğim için 24 ay daha taahhüt kitliyorsun!

Nerede kaldı müşteri memnuniyeti?

Nerede kaldı müşteri hakları?

Nerede kaldı insanlık?

Sizi bırakmadığım için bana neden ceza kesiyorsunuz? 

Şimdi Türk Telekom alt yapısı kötüyse bana 8mbit bile veremeyeceksek ben 24 ay boyunca ne halt yiyeceğim? Kalan taahhütümü neden devam ettirmiyor da, Superonline’ı terk etmedim diye bana ceza mı uyguluyorlar?

Şeytan diyor ki 930 TL öde geç TTNet’e… En azından kitlerken bak sana kitliyorum diyor, sonradan sürpriz kitleme çıkarmıyor!

Siz siz olun, ileride taşınacaksanız, Superonline’a hiç geçmeyin… Fiberi iyi güzel de, sonrası kilit! Sonra 24 ay daha kitlerler…

Diyeceksiniz ki  niye taahhütlü aldın? Keyfimden değil, mecburiyetten!

Şimdi 64TL ödediğim 50Mbit Fiberi bırakıyorum.

Evi taşıdığım için bana ADSL verebiliyorlar! Onun da 8 Mbit’ini 74TL’ye verecekler!

Aldığım hizmetin daha kötüsünü veriyorsunuz? Üstüne üstlük fiyatı artırıyorsunuz bir de bana 24 ay taahhüt kitliyorsunuz?

Ekleme: Superonline sosyal medya ekibi devreye girdi ve iletişim bilgilerimi istedi. Maalesef ki bekledim ama birkaç saat aramadılar…

Ekleme: Bir arkadaşa konuyu ilettim. Sağ olsun genel müdürlüğe şikayeti bildirdi. Aradılar ve konu ile ilgileneceklerini belirttiler. Daha sonra beni İlker Bey aradı ve taahhüt konusunu çözebileceğini söyledi. Bağlantımı da hızlıca halledeceklerini belirtti.

Ekleme: Aradan 7 gün geçti. Tweet paylaştım. Sonrasında aradım… Ertesi gün Türk Telekom’dan birisi aradı ve geleceğini söyledi. Öğlende geldi ve hattı bağladı. Saat 17.00 civarında kullanabileceğimi söyledi.

Ekleme: Akşam üzeri Superonline’ı aradım. Konuyu ilettim. Hattın bağlandığını söyledim. Gelip ne zaman İnternet’i açacaklarını sordum.  Bana konuyu takip ettiklerini ve teknik ekibin en kısa sürede gelip halledeceğini söylediler. Teşekkür ettim sevindim tabi…

Ekleme: Aradan 10 dakika geçti ve Superonline Genel Müdürlüğü’nden aradılar.  Bana hizmet veremeyeceklerini söylediler?  Nasıl yani dedim? 10 dakika önce arkadaşınızla konuştum. Teknik ekibin gelip, kurulumu yapacağını söylemişti? Telefondaki kişi hayır, kurulum olmayacak bölgenizde hizmet veremiyoruz, yahu ADSL verecektiniz? Yok veremiyoruz, iptal edeceğiz onay rica ediyoruz dedi!

Nasıl yani? Madem hizmet vermeyecektiniz 7 gündür beni niye beklettiniz? Ne yapacağım? İptal edip size ceza mı ödeyeceğim? Sistemlerimiz arızalı olduğu için göremiyorum yarın arkadaşlar arayacak…

Ekleme:  Tam 10 gün geçti! Aradım, ilgileniyorlarmış. Aktivasyon süreci bitmiş, servis gelecekmiş! Bi 10 gün de servisi bekler miyiz ne dersiniz?

Ekleme: Araya Genel Müdürlerini tanıyan arkadaşlarımı soktum. Bir işe yaramadı!

Ekleme: Dün aradılar ve evde olmadığımı söylediler. Evde olmadığım için servis kaydı iptal edilecekmiş. Yahu evdeyim yarın gelin saat 10’da diye anlaştık.

Ekleme: Saat 9’da aradılar. Meğer ellerindeki adres Küçükyalı gözüküyormuş! Yahu ben Pendik’te oturuyorum. Yeni adresim Pendik!

Ekleme: Telekom’dan aradılar. Abi biz sana zaten telefon hattı çektik. Niye ikinci kez hat çekiyoruz? Yahu siz geçen hafta geldiniz. Hattı çektiniz. Sizi neden yolladılar?  Koskoca Superonline daha CRM kullanmayı bilmiyor?  Bana gelip modem bağlamaları gerekiyordu sizi niye arattırdılar?

Ekleme: Superonline aradı. Kendimi tutamadım ve bağırıp çağırdım!

Ekleme: İptalini istiyorum! Sözleşme var, Taahhüt var! Gerekirse avukata vereceğim! Böyle saçmalık olmaz!

Telekom geçen hafta geldi. Hattı çekti akşama kadar İnternet açılabilir dedi! Adamlar gelip bir modem takacaklar ve 12 gün geçti halen daha kıytırık bir ADSL bağlantısı yapamadılar.

Kıytırık bir ADSL…

Sanırım Superonline çalışanları kağıt ve kalemle not alıyor. Bunlar bilgisayar kullanmasını biliyorlar. Eminim CRM yazılımı da kullanmayı beceremiyorlar. Bir daha Turkcell mi? Superonline mı?

Asla!

Umarım bana fatura çıkartmadan iptal ederler. Aksi takdirde BTK’ya ve bir avukata gideceğim. Sadece bununla kalmayı da planlamıyorum. Gazetelere ve dergilere röportaj vermeyi düşünüyorum. Facebook üzerinde tam 3.000TL bütçe ile reklam vereceğim. Superonline Rezilliği diye!

Google’da birisi Superonline yazdığında benim yazılarımı okuması lazım! Superonline’ın Twitter hesabını takip eden herkese blog yazılarımı göndereceğim. Linkedin üzerinde binlerce hatta onbinlerce insana benim yazılarımı okutacağım.

CRM dersleri için örnek olacak! Bir müşteri nasıl çıldırtılır?

Bugüne kadar 40’dan fazla konferans ve ders verdim. Buradan görebilirsiniz. Artık tüm sunum ve derslerimin sonunda tüm öğrencilere “SAKIN Superonline Almayın” diyerek başımdan geçenleri anlatacağım!

Ekleme: Twitter’dan 4 saattir sövüyorum. Adamlara da açtım sövdüm. Şimdi aradılar, ekip Modem kurulumuna gelmiş. Dedim manyak mısınız dalga mı geçiyorsunuz?  Ben sövdüm, dümdüz gittim, iptal talebi açtım eve modem bağlamaya geldiler… Gardaş git, gelme istemiyorum!

“Superonline ile Nakil İşlemleri!” üzerine 48 yorum

 1. Superonline , 100 TL nakil ücreti çıkarmadılar mı ? Ben de taşındım bizden 100 tl nakil ücreti aldılar . Affetmiyorla.

  Cevapla
 2. Hocam gir sikayetvar.com aç iki sekmede superonline ile ttnet.Ufkun açılır.Birkere ttnetin ikna odası diye bir gerçeği var :)

  Cevapla
 3. abi alt yapı yetersizliğinde ttnet daha da çirkef oluyor. ben kullanamadığım internetin faturasını ödedim 5 ay.

  Cevapla
 4. Ben TTNet den nakil yaptım. Yapmadan önce de telefonda müşteri hizmetleri ile konuştum :
  – Taahhüt vermeyeceğim yine de cayma bedelini ödeyecek misiniz?
  – Evet
  – TTNet hat kapama işlemlerini siz mi yapacaksınız?
  – Evet

  3 ay sonrasında dava açmak zorunda kaldım. Şu anda TTNet’den gelen 1000 TL cayma bedeli ve 2.5 ay TTNet hattımı kapamadıkları için gelen 300 TL faturayı da ödemeyeceklerini bunları da bana söylemediklerini iddia ediyorlar.

  Bana toplamda 1300 TL çaktılar. İnşallah davayı kazanırım.

  Cevapla
  • Kurumdan ses kayıtlarının dinlenmesini talep edin. Ses kayıtlarında hata yok bilgisi gelirse hukuksal süreç başlattığınızı bildirin. Ses kayıtları üzerinde oynama yapmak suçtur. Kaldı ki kurum oynama yapsa bile savcılık 3 gün içerisinde gerçek ses kayıtlarına ulaşır.

   Cevapla
 5. Bir İnternet firmasının mh çalışanıyım. Türk Telekom’dan o bölgede alt yapı olmadığına dair yazı alın ve bunu kurumunuza fakslayın. Eğer bölgede alt yapı olmadığı gerekçesi ile iptal ediliyorsa (ki aynı zamanda ses kayıtlarının dinlenmesini de talep edin) cayma bedeli falan çıkaramazlar. Türkiye’deki bütün internet kurumları alt yapısını Türk Telekom’dan alır. Türk Telekom ne kadar iyi bir firma derseniz o kötünün iyisi sadece, çünkü bütün Türkiye onların. Avukata vermekten ziyade şöyle yapabilirsiniz, öncelikle Tüketici Mahkemelerine başvurun. Konuyu oraya aktardıktan sonra onların belirleyeceği adımları izleyin. Genelde ödemeyi yapmanızı söylerler ama 2 ay içerisinde kurumdan iadesi sağlanır tarafınıza. Kendimi de pek açık etmek istemiyorum ama seve seve yardımcı olurum. Çünkü aynı zamanda hukuk öğrencisiyim bu firmalardan nefret geldi. Şimdiden kolaylıklar dilerim.

  Cevapla
 6. Beni ttnetten superonline’a geçirdiler. Hattımı kapattıracaklarını ve benim uğraşmamam gerektiğini söylediler. Aylık bedeli söylediler. Abonelik işlerini başlattım. 15 günde anca internet geldi ve faturam fazla geldi. Bana yalın internet olduğu için dediler. Bana satarken telefonda böyle bir bilgi vermediler. Faturayı düzelttirdim.
  Ayrıca ttnet iptal işlemlerini yapmadıkları için 2 adet ttnet faturasınıda nakit olarak kendilerinden aldım.
  Memmunmuyum, asla ! Asla ve asla kullanmayın, superonline pişmanlıktır.
  Bu yazıyı seve seve paylaşacağım, insanları madur ediyorlar. Telefonda yalan söylüyorlar, her taklayı atıyorlar. İnsanlara tavsiyem ne konuştuğunuzu siz de telefonunuza kaydedin. Kendinizden emin itirazda bulunabilirsiniz.

  Cevapla
 7. 7 aydır nakil bekliyorum. Bu nedenle internetim yok. İşin garibi internetim olmadığı halde kapalı hatta 2 ay daha fatura kesip gönderdiler ve iade edeceğiz diye ödettiler. Üstünden 5 ay daha geçti. Sonra haber aldıkki aboneliğimizi iptal etmişler. İptal öncesi gelip hiç açılmamış modemi teslim almalarına rağmen cayma bedeli çıkardılar ve bu nedenle avukata da vermişler. Derdimi kimseye anlatamıyorum. Bu süreçte 100’ün üzerinde mesaj görüşme yaptım, bölge bayisine gidilmeli dedikleri için 105 km yol gidip geldim 2 kere. Halen çözüm yok. Cinnet geçirmemek için zor tutuyor insan kendini.

  Cevapla
 8. Ben de sizinle aynı durumda kaldım. Ankara içinde Yenimahalle’den Çankaya’ya taşındım. Taşındığım yerde de fiber altyapı olmasına rağmen tam 25 günde naklimi yapmadılar. Ben de aboneliğimi iptal ederek uydunete geçtim. Bana 262 TL. cayma bedeli çıkardılar. Faturayı ödedim, fakat haklı olduğumdan paramı geri istedim. Ama nakil sürecinde aboneliğimi iptal ettirdiğimden dolayı ödeyemeyeceklermiş. Tam üç kere BTK’ya 4-5 defa superonline’a, ve yine üç defa sikayetvar’a yazılı şikayette bulundum, fakat hiçbiri cevaplanmadı, yada standart cevaplar verildi. En yakın zamanda Tüketici Hakem Heyeti’ne ve Tüketici Mahkemesi’ne başvuracağım. Sonuca göre (olumlu olursa), Superonline’dan icra yoluyla benden aldıkları 262 TL’yi yasal faizi ile beraber alacağım. Artık bu şirketi muhatap almıyorum. Size de böyle yapmanızı öneririm. İyi günler…

  Cevapla
 9. Aynı durum benim de başıma geldi. O günden itibaren herkese superonline hakkında o güzel düşüncelerimi anlatıyorum ve anlatmaya devam edeceğim. bu kuruluşta müşteri memnuniyeti diye bir kavram yok! bundan sonra interneti bedava bile verdiklerini bilsem, asla tercih etmem.

  Cevapla
 10. Sikayetvar.com da yayınlanmayan şikayetimi bende burada paylaşmak istiyorum.

  21 Kasım 2014’te modem bağlandı, akşamında sürekli internetten düştüğüm için arıza kaydı talebinde bulundum. Hızımı 1mbps ye düşürdüler ve 48 saat içinde geri dönüş yapacaklarını söylediler. Ama aradan 96 saat geçmesine rağmen hiçbir geri dönüş sağlanmadı. Bende bunun üzerine iptal ettirmek isteyince aktivasyon ücreti adı altında bana 89 liralık bir fatura çıkardılar. Kullanamadığım internetin aktivasyon ücretini hangi akla hizmet ödüyorum anlamış değilim. Ayrıca bu süre zarfında iş yapamadığım için beni 2000 TL’lik zarara uğratmaları da cabası.

  Bunları Superonlinenın bana geri dönüş yapması için değil, alacak olanlar varsa 2 kere düşünsün diye yazıyorum.

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)