Süpriz yumurta -3 Yeni pencerede açmak.

Merhaba arkadaşlar,  sizlere internet sayfanıza süpriz yumurta eklemekten bahsetmiştim.  Mert arkadaşım bu süpriz yumurtayı beğenmiş ve sayfasında kullanmış.  Fakat şöyle bir problemden bahsetti.

Acaba süpriz yumurta olayını yeni pencerede yani yeni sekmede açtırabilir miyiz?

Tabiki açtırabiliriz.  Öncelikle kodumuzu incelersek klavyedeki tuşlara bastığımızda aşağıdaki kod sayesinde explorer’e işlev yaptırıyorduk.

{
window.location=”http://www.teakolik.com/“;
}

Klavyemizdeki gizli tuşları kodladığımızda Javascript ‘in http://www.TEAkolik.com adresini açtırdık. Bu kodu aşağıdaki gibi değişirirsek yeni bir sekmede yada yeni bir sayfada işlevimiz gerçekleşecek.  Normalde mevcut sayfada işlevimizi gerçekleştirmekteydi.

Kısacası  HTML’deki  “_blank ” komutunu uygulamış olacağız.

Kodun olması gereken şekli ;

{
window.open(‘http://www.teakolik.com/’, ‘_blank’);
}

Ne yaptığımızıda kısaca özetlersek,  Windows.Location komutu yerine Window.open komutunu kullandık.  Bu komutta bağlantı adresi parantez içerisine alınarak  “_blank”  komutu verilebilmekte.  İsterseniz  “_self” gibi diğer komutlarıda burada kullanabilirsiniz.

“Süpriz yumurta -3 Yeni pencerede açmak.” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)