TEGV Ateşböceği Kampanyasına Ncomputing Desteği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Ncomputing teknolojisini kullandığı Ateşböceği eğitim programında çocuklara bilişim ve teknoloji eğitimi veriyor.

Ncomputing Türkiye distribütörü Dojop’un desteğiyle eğitim birimlerinde Ncomputing teknolojisini kullanan TEGV, bu sayede bilgisayarların kurulum ve işletim maliyetleri ile enerji tüketiminde büyük tasarruf sağlıyor.

17 yılda 1,5 milyondan fazla çocuğa eğitim veren TEGV, 36 ili kapsayan 86 etkinlik noktasında ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği sunuyor. Eğitim Parkları ve Öğrenim Birimlerinin olmadığı yerlere Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri ile ulaşan TEGV, Teknoloji ve Bilgisayar Okuryazarlığı” programı ile çocukların teknoloji bilgisi ve  bilgisayar okuryazarlığı becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.Programda, flaş oyunlar, simulasyonlar ve grup aktiviteleri ile her çocuğun kendi öğrenme hızına göre ilerlediği karma öğretim metodu uygulanıyor.

Ateşböceği programının gerçekleştirilmesi için en etkin platformu sunan Ncomputing teknolojisi, TEGV için düşük bütçeli fakat komple bir sistem sunuyor. Ateş böceği tırlarında varolan bir bilgisayarların kullanılmayan gücünü 12 öğrencinin aynı anda paylaşmasını sağlıyor. Daha az ısı yayan ,yer kaplamayan ve çalışırken ses üretmeyen Ncomputing, elektromanyetik alanı olmayan, hızlı ve kolay IT desteği sunarak, kurulum ve bakım maliyetleri düşük bir eğitim alanı sağlıyor.

TEGV’in IT altyapısına temel oluşturan Ncomputing ile Dojop, Vakfın bundan sonraki öğretim çabalarına da destek olmaya devam edecek.

Bilgi: http://www.dojop.com/tr/galeri/sosyal-sorumluluk

Yorum yapın