Tevatür Fikir ve Sanat Dergisi

Tevatür Dergisi, aylık olarak internet üzerinden yayım yapan fikir & sanat dergisidir. 2010 Eylül sayısı itibariyle bende yazar olarak Tevatür ekibine katıldım. Bu dergiyi PDF olarak bilgisayarınıza yada mobil cihazlarınıza indirip okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra Flash olarak her ay Tevatür Dergisi internet sayfasından da takip edebilmektesiniz.

Aylık fikir ve sanat dergisi olarak yayımlanan Tevatür’de ağırlıklı olarak düşünce yazıları yayımlasa da kültür-sanat, internet-blog, bilim-teknoloji gibi sayfaları da okunmaya değer niteliktedir.

Dergide analiz ve yorum yazıları, internet dünyasından haberler, blog küreyi doğrudan ilgilendiren meseleler, blog yazarları ile röportajlar, kültür ve sanat’ın konu edindiği hemen her şey ve özel dosyalar yer almakta… Ekim 2010 itibariyle 8. sayısı yayımlanacak olan Tevatür’ün Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Burak Bal, yazar kadrosunda ise Hamza Şamlıoğlu, Talha Dereci, Yavuz Uğurtaş, Bilal Güler, Pınar Dindar, Zehra Fındıklı, Merve Aşçı gibi isimler bulunuyor…

Tevatür, Arapça kökenli bir kelime olup tam manası ile “Yalan söylemesi mümkün olmayan kaynak” anlamına gelir. Tevatür, her ayın 1’inde issuu.com servisi üzerinden yayımlanır. Aynı gün içerisinde derginin hemen hemen tüm içeriği www.tevatur.net adresinde yayımlanmış olur.

Bu ay ki Tevatür Dergisinde PDF 50-51. sayfadan yazımı okuyabilirsiniz.

http://www.tevatur.net/

“Tevatür Fikir ve Sanat Dergisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)