Tivibu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bir Tivibu fırtınasıdır koptu gidiyor.  Biz sonradan öğrenenlerden olduk ama neyse :) Bir ara TTNet Tivibu için basın lansmanıda gerçekleştirmiş fakat malesef ki bana herhangi bir davet gelmedi. En azından lansmanda olmak isterdim… Lansmana gidemedim ama Tivibu’yu bilgisayarıma indirip birkaç dakika içerisinde üye oldum ve denemeye başladım. İncelediğim kadarıylada sizlere TTNet’in Tivibu hizmetinden bahsetmek isterim.

Sosyal platformlarda ve televizyonda boy gösteren Tivibu reklamları dikkatinizi çekmiştir. Toplamda 61 televizyon kanalını durdurabilme, tekrar izleme gibi özellikleri ile internet kullanıcılarının hizmetine sokulan bir TV izleme hizmeti. Seç izle kapsamındaki filmler, diziler ve belgeselleri istediğiniz şekilde izleyebilmektesiniz.

Şimdi soracaksınız TiViBu’nun farkı ne?

Hemen hemen her televizyon kanalının bir Canlı bağlantısı var ve Web üzerinden izleyebiliyoruz. Tabi reklam bannerleri (bazılarında +18), takılmalar, teklemeler ve internet bağlantısı kalitesi gibi birçok sorun malesef ki sinirimizi bozuyordu. Açıkcası çok kaliteli bir yayın verdiklerinide görmedim.  Hele ki popüler programları izlemek için çabalarken yoğunluktan dolayı izleyemediğimiz bile oluyor.  Tabi hiçbirinde diziyi baştan izleyemiyor yada durduramıyoruz…

Tivibu üzerinde incelediğim kadarıyla birçok yerli ve yabancı kanal var. Yayını durdurma, tekrar izleme gibi özelliklerede sahip. Bir reciver yada uydu antenine gerekte yok.  Kısacası herşey elinizin altında

Peki kalitesi nasıl?

En çok merak ettiğim Tivibu hizmetinin ne kadar kaliteli bir yayın yaptığını görmekti. İnternet üzerinde malesef ki birçok canlı yayın hizmeti kalitesiz ve yeterli düzeyde özelliklere sahip değil.  Tivibu ise birazcık kaliteli diyebilirim. Fakat tam ekran yapıp izlemek istediğinizde kalitesinden epeyli ödün veriyor. Kendi ekranında uygun bir görüntüye sahip olabilsekte internet bağlantımızın durumuna göre de malesef ki takılmalara sebebiyet verebilmekte.

En önemlisi internet bağlantı hızınız…

Eğer 4 yada 8Mbit bir internet bağlantısına sahip değilseniz Tivibu için kasmayın derim. Çünkü internet bağlantısı üzerinden görüntü aktarımı yapan tivibu hizmeti iyi bir internet bağlantısı ihtiyacı duymakta. Tabiki bu çok doğal…

Sonuç olarak…

Kalitesi ortalamanın biraz üzerinde (tam ekranda bozuyor) iyi bir internet bağlantısında teklemeden ve düzgün bir biçimde görüntü alabilmektesiniz.  Yayın hakkında bilgi alabiliyoruz. Yayını durdurma ve tekrar izleme gibi özellikleri ise onu biraz daha iyi bir konuma çıkartmakta. Ekran ufaltma kanallar arası geçiş ise en dikkat çekici ve yararlı özelliklerinden bir tanesi.  Tabiki film satın alma ve benzeri yeni hizmetleride beraberinde getiriyor.

Peki bu hizmete değer mi?

30 Nisana kadar aylık 1TL üzerinden yayın yapıyor.  30 nisandan sonra 4 ila 8 TL arasında bir ücretle bu hizmet verilecekse 4-5 TL bu hizmet için verilebilir.  Fakat 5TL ve üzeri bir fiyat biçilirse malesef ki aboneliğimi iptal etmeyi düşünüyorum çünkü aylık 5 TL’ye değmeyeceği düşüncesindeyim.  İçerisinde hazır bulunan filmlere baktığımda yine 1TL ‘ye (kampanya sanırım) satın alınıp izlenebiliyor.  Hani sinemadaki filmleri kalkıpta Tivibu hizmetine koymayacaklar sanırım…  Fiyatına kalitesine ve hizmetlerine baktığımda ortalamanın üzerinde bir hizmet. Yinede benzerleri ile karşılaştırıldığında kesinlikle tercih edilebilir.

“Tivibu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?” üzerine 24 yorum

  1. tivibuyu yurt disinda izleyebilirmiyiz? yada Turkiyeden bir yakyakinimizin abonesiyle yurt disinda kullanabilirmiyiz

    Cevapla
  2. Abone oldum fakat hic ama hic memnun değilim bir ayda iptal ettirdim bir surude bedel ödedim arkadaşlar lütfen dikkat edin

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)