Trend Micro, Sanallaştırma Güvenliğinde Zirvede!

Dünyanın bulut güvenliği lideri Trend Micro, sanallaştırma güvenliği yönetimi çözümleri pazarında %10 ila %12 pazar payı ile en fazla pazar payına sahip olan şirket oldu. TechNavio tarafından yayımlanan Küresel Sanallaştırma Güvenliği Yönetimi Çözümleri Piyasası 2011-2015 (The Global Virtualization Security Management Solutions Market 2011-2015) raporuna göre, sanallaştırma güvenliğinde ilk sırada yer alan Trend Micro, bulut güvenliği pazarında da en fazla paya sahip şirket oldu.

Raporda Trend Micro’nun sanal ortamlar için sunduğu geniş ölçekli sanallaştırma güvenliği çözümleri ve rakipleriyle olan karşılaştırmalarına yer verildi. Ayrıca Third Brigade stratejik satın almasının da önemi vurgulanırken, Trend Micro’nun Microsoft, HP, IBM, VMware ile oluşturduğu güçlü iş ortaklığı yapısı ile sanallaştırma güvenliği ürünlerinin gelişimi için harcanan çabaya dikkat çekildi.

Sanallaştırma güvenliği pazarının önümüzdeki üç yıl içerisinde %49.53 oranında büyüyeceği öngörüsü de raporda yerini aldı. % 51 ila 53 pazar payı ile piyasayı sürükleyen kıtanın Amerika olduğu belirtilen raporda; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi ile Asya Pasifik bölgelerinin piyasada hızla paylarını artırdığı bilgisi verildi.

Bulut ve sanallaştırma güvenliği konusunda Trend Micro’nun yer aldığı diğer raporlarsa şu şekilde:

  • TechNavio’nun “Küresel Bulut Güvenliği Yazılım Piyasası Raporu 2011-2015 içerisinde küresel bulut güvenliği piyasası lideri.
  • IDC’nin “Dünya Çapında Uç Nokta Güvenliği 2011-2012 Öngörüsü ve 2010 Sağlayıcı Payları” raporunda kurumsal uç nokta sunucu güvenliği ve dünya çapında sanallaştırma güvenliği yönetimi piyasa lideri
  • TechNavio’nun “Küresel Sanallaştırma Güvenliği Yönetimi Çözümleri 2010-2014”  raporunda kurumsal uç nokta sunucu güvenliği ve dünya çapında sanallaştırma güvenliği yönetimi piyasa lideri

Trend Micro Deep Security, şirketin sanallaştırma güvenliğindeki amiral gemisini oluşturuyor. Deep Security’nin genel yetenekleriyle Trend Micro, VMware sanal makineleri için sunduğu güvenlik uygulamasında endüstrinin ilk ve tek aracısız güvenlik platformu ile aracısız anti-malware, görüntüleme entegrasyonu, IDS/IPS, web uygulamaları koruması ve güvenlik duvarını bir araya getirdi. Deep Security piyasaya sürüleli iki yıldan az bir süre oldu.

Trend Micro Deep Security

  • Günümüzün dinamik veri merkezlerinin uyum ve operasyonel güvenlik ihtiyaçlarına cevap vererek fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında sistem ve uygulama güvenliği sağlar.
  • Derinlemesine tarama ve önleme, web uygulama koruması, güvenlik duvarı, entegre görüntüleme, kayıt takibi ve anti-malware yeteneklerini merkezden yönetilebilen tek bir çözümde bir araya getiren kurumsal yazılım çözümüdür.
  • Birçoğu Global 2000 şirketleri arasında yer alan 1.500’ün üzerinde lisanslı kullanıcının sanallaştırılmış ortamda güvenliğini sağlar. Bunlar arasında 6.000’in üzerinde sanal makineden 300 sanal makineye kadar her ölçekteki şirket bulunur.
  • VMware gibi piyasa lideri şirketlerin yenilikçi sanallaştırma çözümleriyle uyumlu çalışması için özel olarak tasarlandı. Bu nedenle Trend Micro, VMware’in 2011 yılında “Yılın Teknoloji İş Ortağı”  ve ilk kez verilen “Bulut Güvenliği İş Birliği Endüstri Liderliği” ödüllerine layık görüldü.

Yorum yapın